İnsanın Eğitim Seviyesiyle Birlikte Artan Şeyler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gulfemkaya
   Genelde insanların eğitim seviyesi arttıkça o kişide hep olumlu yönde gelişmeler olur diye düşünüyoruz. Birçoğunuz üniversite okumuştur. Üniversite hocalarımızın çoğu üst düzey lisans üstü eğitimler alıyorlar, alanlarında çok bilgili insanlar evet ama başta öğrencileri olmak üzere birçok insanı da küçük gördükleri bir gerçek. Kişide eğitim seviyesi arttıkça onunla birlikte bir ego da geliyor kendine. Hocaya soru soruyoruz ya da mail atıyoruz aklımıza takılan şeyler için. Bize cevabı sizin bunu anlamaya zekanı yetmez, gidin biraz da eğitim alın. Ya da şu anda sizden daha önemli işlerim var beni uğraştırmayın oluyor. Yüzlerce belki binlerce insana eğitim veren bu kişilerdeki bu ego ve kibir ne olacak çok merak ediyorum. Kişide eğitim seviyesiyle birlikte bilgi ve dünyaya büyük katkılarda bulunmak gibi yönler de artıyor belki ama insanları daha küçük görmeye başlamak ve kibir de bunların yanında geliyor.
    busrawashere
    şimdi üniversitede maskotluğun bile bölümü var. eğer okuduğun bölüm boş beleşse "üniversite bitirdim yhaaa" ya da "bu da benim üçüncü diplomam" demekten başka bi' işe yaramıyor
     asit
     kesinlikle doğru.. öğretmen sıfatının anlamını unutuyorlar bir süre sonra bazı üniversite hocaları.. Bölümümdeki yabancı uyruklu hocalarla, yerli hocaların arasında dağlar kadar fark vardı..Her konuda daha insancıl yaklaşıyorlar insana.
      amakafamiznasiguzel1
      Ünide jüri var, sadece son haftasında 80 saat ve 650 tl harcadığım maketteki ağaçlara "Bunlar çok yeşil olmuş" dedi. Bakın tekrar söylüyorum....AĞACA!! Ben de "Valla hocam bizim köyde ağaçlar yeşil oluyo, bir dahakine pembe yaparım" dedim. "Bence sen boşver okuma zaten fakültenin bahçesine iti bağlasan 4 yıl sonra mezun ediyolar" dedi. Peki ben bu lafın altında kalır mıyım? Asla. "6 yıl sonra da hoca yapıyolar galiba" dedim. Mutluyum. Söylediklerimden pişman değilim. Aklım hâlâ söyleyemediklerimde. Bu da böyle bir anımdır.
       camparice
       öz farkındalık ve yapıcılık
        bisidiyicem
        Anası ile babasının terlediği ve o büyük patlama anında, kişinin mayasına ter damlası kaçmışsa yani mayası bozulmuşsa, bırak eğitim seviyesi yükselince bişilerin artmasını, kişiyi tramloninde zıplatsan oynayacak yeri ya bacaklarının arasında yada cenesinin altındaki organlardır. Demem oki, eğitimle adam adam olsa, şempazeler hayvanat bahçesinde olmazdı.
         ecemovskiii
         Mütevazılık.
          graceluslec
          Gerçekten hayata dair bir şeyleri sorgulamaya anlamaya başlamışsanız tükettiğiniz şeyleri kolay beğenmemeye başlarsınız. Seçiciliğiniz artar, aldığınız zevk aynı oranda azalır çünkü artık eleştirel bir gözle de bakıyorsunuz. Eğitim seviyesinden kastınız okulsa bi sikim artmaz. Özgüveniniz artar işte belki. O da ne kadar iyi tartışmalı. Kompleksli biri değilim ama karşıma Oxford'lu getirseler sikimde olmaz. Çünkü biliyorum ki insanlar eşit doğmaz. yani eğitim seviyenizin arttıracağı bir şey varsa o da farkındalık olmalı bence. Tahammül seviyeniz azalabilir gerçekten tabii kastım yine okul değil. Ha bu arada iyi bir okulda okumak istiyorum tabii ki, lafı ebesinin amından anlayıp "ama ya işte rörörö" diyecekler için belirteyim.
           baldman
           kendine katmak istersen eğitim seviyesi fasa fiso. eğitim sadece bir araç. insanın içinde olması lazım. ne insanlar tanıdım ilk okul mezunu yüksek mühendisleri cebinden çıkaran (hayat tecrübesi ve bilinç)
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.