7
17.3.2020
İnsanımızın Dünyada Sadece Kendisi Yaşıyormuşçasına Yaptığı Hareketler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   egeboi
   Koronavirüs salgınıyla birlikte bana mı özel bilmiyorum ama artık daha çok gözüme batmaya başladı bu hareketler. En basitinden öksürüyorsun ya öyle yarınlar yokmuşçasına öksürme, al bir şey eline kapat. Zorunda mıyız toplu alanlarda ağzından bilmem kaç km hızla çıkan o saçma buluta maruz kalmaya? Ya da bambaşka bir konu trafik. Makas atmalar kurallara uymamalar falan hangi amaçla? Bir yere mi yetişmen gerekiyor planını ona göre yap erken çık nasıl fikir? Hava koşulları mı kötü? Ne kendi canını tehlikeye at ne de benim ve yanımdakilerin. Gideceğin yere 1 saat geç ulaş geberip gitmekten iyidir herhalde? Ne dersin? Yine ortak bir alanda zorunda mıyım senin sevgilinle veya x bireyle konuşmanı dinlemeye üstelik bağıra çağıra konuşuyorsun tüm olaya hakimiz. Çok sinirlendim yazarken bile bak... Gerçekten bu insanları nasıl düzeltiriz bilmiyorum, varsa çözüm önerisi olan lütfen paylaşsın.
    hesapsilindi00
    Hocam çarpık eğitim sistemimiz yüzünden toplum iflas etti. İyi eğitim veriyoruz adı altında daha nice olaylar dönüyor bir bilseniz.. Dediğiniz şeyler hep ahlak eksikliğidir. Okuyanıda okumayanıda aynı. İnsan 2 çift yaratılmıştır. Bedensel ve ruhsal olarak. Yapılacak çok şey var ama dediğim gibi çoğunluğun dediği oluyor. Topluca bu haldeysek nedeni aşikar. İnsan düzelmek istiyorsa bu zoraki olmaz. İnsanın kendi kendisine karar vermesi gerekiyor. Ama gelin görün ki herkes özgür. Sanane diyor. Keyfimin kahyasımısın diyor. Adam farkında değil ki hem kendine hemde topluma zarar veriyor. Peki çok önceden toplum böyle miydi? Hayır tabiki de. Peki neden bu duruma geldi? Onu da büyüklerimize soralım :) sevgi ve saygılarımla
     mevsimlerden-sonbahar61
     Okumak insanı kültürlü yapıyor ama iyi bir insan yapmaya yetmiyor son zamanlardaki izlenimim bu..anlamsız öfkeleri
      benita
      Sülalece sahile çıkıp mangal yapmak, güzelim manzaralar göz gözü görmez hale geliyor bu insanları nasıl eğiticen
       meyvesebze
       Ust komsunun surekli biseyler cirpmasi tepemden.Yada soylemeden koca kova suyu camlarina dokmesi Bu verebileceim en basit ornek.Apartmanda sadece kendi yasadigini dusunuo gercekten
        ketcaplisarma
        Ağaçları kesip hayvanları doğal ortamını yok etmek
         cosmic.aura
         * Yerlere izmarit veya sakız atanlar (aslında çöp olan her şey) Özellikle yazın kumsalda izmaritten yürünmüyor, veya yere Hoooagghh puuu diye tüküren angutlar. *Yürüyen merdivende solda duranlar. *Tüm kaldırımı kapsayacak şekilde 3-4 kişi yan yana gelip slow-motion yürüyenler veya duranlar. *Sıraya kaynak yapmaya çalışan açıkgözler *Otobüs veya minibüste bağıra bağıra telefonla konuşan andavallar. Çok daha fazlası var aslında. Bunun temelinde de ailede gerekli kültürü, adabı öğrenememek var ve sonucunda da topluma saygısı olmayan bireyler ortaya çıkıyor.
          daisyyy
          Hele o yerlere tükürenler, yerlere çekirdek kabuğu atanlar yok mu! Bunlar için çözüm bulmak da kolay değil ki. Eğitim şart.
           kuyinist
           Evet yerlere cop atarlar. Temizleyeni ve dogayi dusunmezler. Kesici aletleri cope oylesine atarlar, sokak hayvanlarini dusunmezler. Agaclari keserler, zarar verirler. Denizleri, golleri kirletirler. Sorumsuzca dogaya zarar verirler. Insanoglu kendine gel pls.
            zeynebio
            Ben bu konuda çok duyarlı bir insanım. Bir tane küçük bir şey bile olsa en kötü cebime koyarım eve gidince çöpe atarım. Asla yerlere çöp atmam.
             namanam06
             Klozete kötü sıçmak ve sifonu çekmemek be o kişinin ebesinin ağzina şempazenin kıçına sürdüğüm havluyu sokayım
              uykunobetcisi
              Yere tüküren lamalar Yüksek sesle telefonla konuşanlar Çocuğuna sus demeyen analar anneanneanneanneannebakkanneanneee
              /
              0

              Tarihe Göre

              İçerik bulunamadı.