İnsan Türüne Bahşedilmiş En Faydalı Özellik
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Sahi biz insanlara bahşedilmiş ya da evrim sürecimizle birlikte gelişmiş olan en faydalı özellik ne? Akıl, zeka, düşünebilme yetisi banko tabii ama hayaller kurabilmemiz geleceği tahayyül edebilmemiz için gelişmiş soyut düşünce yetisi de bence çok önemli. Sadece gerçeklerin zihin tarafından sürekli oynatıldığı bir evren cehennem olabilirdi biz insanlara. Bununla birlikte unutabiliyor olmak çok önemli. Bazı şeyleri hiç hatırlamama noktasında dahi unutabiliyor olmak, özellikle hayatımızı olumsuz etkileyen, canımızı çok acıtan durumları unutamadığımız zamanlarda çeşitli psikolojik sorunların baş göstermesi bu yüzden. İnsan unutmaya programlı bir canlı. Unutmaya direnince vücudun sinyal vermesi bundan.
    karolunita-
    konuşmak
     moon_night
     Beyin ve duygular fakat bu nimetleri kullanmayanlar yüzünden dünyamız 💩 gibi bi yer oldu...
      mrs_furby
      Düşünmek.
       dehabiri
       düşünebilen hayvanlar olmamız . bir kesmimizde hala bu problem devam etsede evrimleşiceklerine inancım hala var merkür yakın.
        mrlawyerkk
        İletişim çabasıdır. Diğerleri ile bir arada olma ve kalma arzusudur. Mağara duvarlarına resimler çizmiş atalarımız. Biz buradaydık demek için diğerlerine bir iz bırakabilmek için bence en faydalı özelliğimiz iletişim kabiliyetlerimiz.
         arasserin
         Beyindeki sosyal fonksiyonlarımız ve dolasıyla peşinden gelen sosyal ilişkilerimiz
          sedefartuny
          İki ayağının üzerinde durmak tabii ki ve bununla birlikte gelen çeşitli fiziki özelliklerimiz. Zaten güçsüz olan kollarımın üzerinde yürümek istemezdim asla ve doğal seçilime kurban giderdim büyük olasılıkla bu evrim olmasaydı.
           eo110
           İnsan öleceğini bilen tek varlık bu yüzden hakkımı bundan yana kullanıyorum
            sadisfekshin
            Merhamet
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.