İnsan mı Doğaya, Doğa mı İnsana Hakimdir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Teknik olarak insan doğanın küçük bir parçası olarak tanımlanır. Doğa insana hakimdir tezi buradan doğar. İnsan ise en akıllı varlık olarak tanımlanır. Yine teknik olarak akıllı bir canlı bile isteye doğaya zarar veremez. Şimdi gelelim Dünya üzerindeki neredeyse tüm insanların kendini evlere kapattığı karantina günlerine. Bu günlerde 'Doğa kendini yeniliyor' düşünceleri hakimdi, insansız şahane doğa fotoğraflarına hepimiz bu dönemde şahit olduk. İnsanın elini doğadan çektiği bu günlerde doğanın yenilenmesi dediğimiz durum insanın doğaya hakim olduğunu göstermez mi?
    busrawashere
    yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan doğar
     dr.rock
     Doğa insana hakimdir. İnsan doğanın bir parçasıdır. Kökleri ayakları, dalları kolları, meyvesi fikirleri olan bir ağaç misali
      gregory_
      tavuk mu yumurtadan doğar, yumurta mı tavuktan
       mevsimlerdensnbahar61
       Aslında eşit güçler bazen diğeri varlığını belli ediyor bazen diğeri öyle karışık mevzular
        benita
        İnsan hakimiyeti bir sel’e bakar
         peripedia
         Felsefe yapmayacağım, süslü cümleler de kullanmayacağım. Paylaştığınız görsel insan hakimiyetini çoktan teyit etmiş zaten. Ha doğa öcünü alır mı? Orasını bilemiyorum. Evet en akıllı canlı olan insan tam olarak bunu yapıyor. Doğayı katlediyor.
          me_out_bye
          Hayır. Doğa insana hakimdir. Doğa vermese, sürdürdüğü görevi düzeni şu an bıraksa ? İnsan yok olur gider. İnsan bir hükme sahip değildir. Sadece doğanın küçük bir parçasıdır. Akıllı bol yetenekli bir parçası sizindr bahsettiğiniz gibi. Bu yüzden doğaya katkıda bulunabilir işlerini görebilir yardımcı olabilir. Ama kesinlikle doğa üzerinde bir hükmü yoktur. Doğa kendisi vardı hep var oldu. İnsan sadece küçük işerlerdr yardım etti. Doğa bugün kızsa. İnsan bir bk yiyemez. En faza 1 2 ay bocalar uğraşır. Sonrası pelt.
           detokssuyu
           Ben bu konuda kendimizi kandırdığımıza inanıyorum. İnsanoğlu her gün doğanın canına okuyor. Doğa bir yerde intikam alır ile karşısında durmaya çalışıyoruz bunun. Bu çözüm değil, doğaya böyle sahip çıkamayız.
            nobodyy1
            soru 1: biz doğasız yaşayabilir miyiz?! soru 2: doğa bizsiz yaşayabilir mi? cevaplar söylüyor kim kime hakim
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.