12
10.9.2020
İnsan Irkı Mars’a Venüs’e Gitmektense Neden Dünya’yı Kurtarmanın Yollarını Aramıyor?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mrlawyerkk
   Elimizdekinin kıymetini bilmeden yenisine daha iyisi olduğunu düşündüğümüz için sarılıyoruz. Bu durum kapitalizmle birlikte hayatımıza girdi. Yeni en makul olan olan tanımlanıyor. Dünya’dan çoktan vazgeçip Mars’a gitmek için çabalıyoruz. Peki sence neden Dünya’daki problemleri çözmek daha yaşanabilir bir dünya yaratmak yerine tüm enerjimizi yeni bir gezegene taşınmak için harcıyoruz?
    monaiman
    Oraların da canına okumak istiyor da ondan.
     sedefartuny
     Belki de artık dünyayı düzeltemeyiz. Doğal kaynakları tüketip, küresel ısınma ile dünyamızı mahvettiğimiz için yeni yerler arayışına girildi. Sonumuz Yıldızlararası filmi gibi olabilir kim bilir?
      asheloz_shela6208
      https://youtu.be/7_1Su83zHs8
      https://youtu.be/7_1Su83zHs8
      Bence izlemelisiniz👌
       zeynebio
       Çok doğru bir soru neden? Sorunlara özüm aramak yerine kaçmayı seviyoruz bence durum bundan ibaret.
        okadin
        Aslında marsa da venüse de gitmeliyiz, bilimsel araştırmalar yapmalıyız. Ama dünyamızı da unutmamamız gerekiyor. Burayı da güzelleştirmek için çok şey yapmalıyız. Ben tek başıma ne yapabilirim diye düşünmemeli insan. Herkes tek başına elinden ne geliyorsa yaparsa çok daha güzel bir dünyada yaşarız. Tabi bilim insanlarının, siyasetçilerin de çok büyük katkılar yapması gerekiyor. Umarım çok daha güzel bir dünyada yaşar çocuklarımız, torunlarımız.
         benita
         İnsan ırkı iflah olmaz çünkü
          shikigranbell
          Bir neptünlü olarak söyleyebilirim ki "Bilmiyorum"
           bidakkasimdi
           Olay dünyanın insanlar için yaşanılmaz bir yer haline gelip başka yerlerde yaşamaya başlamak değil sadece, Mars’a ya da başka bir gezegene yerleşmek böyle bir çözüm getirmez. Sonuçta insanların büyük bir çoğunluğu hala dünyada kalacak. Uzay yarışının tekrar başlamasının ana nedeni enerji. Eğer uzaydan direkt olarak enerji elde edip dünyaya getirebilirseniz sınırsız bir enerji kaynağı elde edersiniz. Bu da insanlığın en büyük sorunu olan enerji sorununa kökten bir çözüm getiriyor (tabi kapitalizme göre bu enerjiyi sadece birkaç devlet/şirket elde edip geri kalanlara satacak, bu da enerji sorununu çözmeyip başka bir boyuta taşıyacak, fakat kapitalizme girmeden bilimsel olarak amaçlananları konuşmak lazım) İkinci büyük amaç ise genişlemek. Her canlıda olduğu gibi insanda da bölgesini genişletme arzusu vardır. Mars’a ya da başka bir gezegene koloni kurmak/yerleşmek bu arzunun bir sonucudur. Bu Mars’la da sınırlı kalmayacak. Bir gün gerçekten de başarırlarsa ve Mars’a yerleşilirse “tamam bu kadar” demeyecek kimse. Bir başka gezegeni daha gözüne kestirecek ve oraya gitmeye çalışacak.
            bosvermisfalan
            Çünkü insanlar dünyayı öyle bir duruma getirdiler ki elini nereye atsa elinde kaldığını gördü ilk denemeleri merakla beklenen mars kolonileri de umut olacağını düşünüyorlar kendileri için ama öyle olacağını düşünmüyorum ben her bakımdan yetersiz insanlar dünyaya bağımlı dünyanın felaketleri tüm gezegenleri etkileyecek zincirleme çalışıyor zaten evren
             ozymandiase
             Dünyanın altını üstüne getirdiler şimdi kurtuluşu kaçmakta görüyorlar.
              _umut_
              İnsan = açgözlü . Doymak bilmeyen ilerleme ve gelişme dürtüsüyle arkasında ne var ne yoksa yakıp yıkıp gidiyor. Herşeyin sınırı var ama insanoğlu denen mahlukatın gözünde sınır yok. 1000 tane gezegene de gitsek hepsini berbat edeceğimize adım gibi eminim.
               soni_
               bazi insanlarin IQ seviyesi eksilerde oldugu icin
                belizzimaaa
                Çünkü sıkıldık aynı yerde yaşamaktan. Tebdil-i mekanda ferahlık vardır.
                 tesekkurler_dunya
                 Çünkü Dünya artık zıvanadan çıktı.. artık bu gezegende yaşayan insan ırkını kontrol etmek neredeyse imkansız da ondan.
                 /
                 0

                 Tarihe Göre

                 İçerik bulunamadı.