35
4.11.2020
İnsan İki Çocuğunu Seviyor, İki Kadını Niye Sevemesin?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   raselika
   Kanal D'de yayınlanan Sadakatsiz isimli bir dizede geçen sözlerden bahsediyorum. Dizide Derya ile Volkan isimli karakterler baş başa konuşuyorlar. Derya Volkan'a artık bir seçim yapması gerektiğini ve doğru olanın Derin'den ayrılmak olduğunu söylüyor. Ne yaptığı belli olmayan Volkan da “İnsanın kalbi sadece bir kişi için atmıyormuş. Evli olmak aşık olmaya engel değilmiş. İkisini aynı anda seviyorum ama başka türlü, başka yerden... İnsan aynı anda iki çocuğunu sevebiliyor aynı ölçüde. Niye iki kadını sevemesin?” diyor. Böyle bir senaryo nasıl yazılabilir ya. Tamam evet olabildiğince özgür düşünceli olmalı her şey ama bu kadar iki yüzlü oynanmasına benim tahammülüm kalmadı artık. Yaptığı müzik yüzünden terörist ilan edilip hapishaneye girenler var. "Özendirme" suçundan. Yapılan her davranış ahlaksızlık diye yaftalanıyor. Hatta sevdiğin insana kamuya açık yerlerde sarılman bile linç sebebi ama kınadığımız her şeyi izleriz değil mi? Ondan herhangi bir sıkıntı yok çünkü. Böylesine bir anlayış benim açımdan bir sıkıntı değil insan istediği şekilde davranabilir. Ama dışarıda sarılan çiftleri linçleyip, yapılan müziklere sansür koyup bu tarz senaryolara izin verirsen iki yüzlülükten öteye gidemezsin.
    detokssuyu
    Dünyaya getirdiğin ve bakmakla yükümlü olduğun çocuklar ile sadakat sözü verdiğin evlilik akdine tabi olduğun eşi ayırmak gerek. Kendi iki-üç-beş tane çocuğuna aynı sevgiyi besleyebilirsin ama başkasının çocuğuna aynı annelik-babalık duyguları ile yaklaşamazsın.
     mehmet_08
     Sizin özgürlük alanınızı kısıtlamadığı sürece istediği ilişkiyi yaşasın. Sikeyim artık bunlar konusulmasın ya Bi günde şu haberlerde Türkiye bunu icat etti şuna katıldı falan olsun amk. Ne boktan bir ülke bura batıyor hala bunlar konusuluyor. Kırdıgı tek rekor acunun canlı yayın rekoru
      imailahorsilahh
      Efeye sor...
       absurdizm
       Senariste selamlar.
        pikap
        iki insanı sevmek, aynı derecede sevmek aşağılık bir hareket değil, tam tersine oldukça doğal. bunu dile getirmek dizide bile tepki çekiyorsa vay halimize. bu dünyaya bir kişiyi sevmek için gelmedik. aldatmak, ihanet etmek değil bu dediğim şey. sevmek. sevmekten bahsediyoruz.
         peripedia
         Hayat ancak doğru kıstaslarla yorumlanabilir. Bu çok anlamsız bir kıstas. Aşk ya da cinsellik ile bir çocuğa duyulan sevgi ve şefkat karıştırılmamalı.
          sedefartuny
          İki Anne, iki Baba edinelim o zaman. Bu ne anlamsız bir şey böyle. Her yerde de kendine yer buldu bu zihniyet bir şekilde. Bu anlamsız düşüncelerin üzerine kafa yormak yerine daha anlamlı şeyler düşünebiliriz.
           mehmet_08
           Cinselliğin çocuk üzerinden değerlendirilmesi Pedofili nin normalleştirilmesi için bunlar 10 yıl sonra görürüz. Normalleşecek
            mrlawyerkk
            Böyle bir dünya tasarlanmaya çalışılıyor sanırım benim nezdimde dört eşin hak olduğunu savunan Cinci Hocalar ile bunu süsleyip püsleyip ekranlara yansıtan zihin aynı kirlilikte.
             okadin
             Deli saçması bir fikir. Aldatmanın yeni adı. Sadakatsizleri sevgi dolu göstermek niye?
              dr.rock
              Dağılın
               cokbilmisdegilcokbilen
               İzlerken sinir stres kat sayım tavan yaptı. Yani Derya'nın tepkisini de yeterli olmadı.
                bisosyolog
                Ya bir gidin Allah aşkına. Böyle saçma bir şey görmedim Yani başta diziyi izleme konusunda hevesliydim, kadrosu iyi Cansu Dere'ye bayılıyorum filan ama açıkçası çoktan vazgeçtim. Nasıl saçmalıklar bunlar? Cansu derenin de o kararsız hallerine ayar oldum.
                 hogwartsmektubugelmeyen
                 Ya evet bana göre de yanlış lafım yok, ancak gerçekten dünyada çeşit çeşit insan var. Bu da onlardan biri. Bu düşünce de onlardan biri. Bana göre saçma da olsa ben niçin bu kadar tepki topladığını anlayamadım..
                  herseyinaktivisti
                  Bu sahneden sonra izlemekten vazgeçtim..
                   ahpte-pateh
                   Kadın da o zaman 3 adamı mı sevebilir anatomiye göre. Saçma sapan görüş beyan etmeyin.
                    gulfemkaya
                    Özendirme kısmında hepimiz kendi fikirlerine sahip insanlarız. Hoş değil kesinlikle ama aldatan kişinin psikolojisini anlatma açısından bence güzel bir örnek verilmiş. Bu durumu destekliyor muyum? Asla. Eşine karşı duygularında azalma yaşayıp başka birine karşı yeni duygular beslemek normal bir şey ama öyle bir durumda da boşan yeni bir ilişki yaşa
                     pillowtalk
                     Bence sınırı olmasın kardeş. Herkes istediği kadar kişiyi sevsin, istediği gibi evlensin, boşansın, çocuk yapsın, sevişsin, aynı anda 4-5 farklı kişiyle takılsın. Kafasına göre takılsın yani. Nasıl plan? Bu kadar düşünme kanka kafayı yersin bak yemin ediyorum :d
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.