İngilizcesini Geliştirmek İsteyen Ama Maddi Bütçesi ve Durumu Olmayan Kişilere Dil Gelişimi Adına Tavsiyeleriniz Var mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   fairytale-
   Ya espri yapip gidicektim o kadar masum yazmışsın ki kıyamadım jdndn( yabancı sevgili yap dicektim )
    somurtkan_sirin
    cake güzel uygulama düzenli takip edilirse youtube kanalları var
     -lucy-
     Yabancı dil öğreten uygulamalar var, onları indir her gün düzenli bir şekilde yapabilirsin. Ayna karşısına geçip diyalog kurabilirsin. Ve mutlaka bir defterin olsun her öğrendiğini ona geçir, yazdıkça daha akılda tutucu olabiliyor.
      myheartofstereo
      valla benim bi bildiğim internetten cambly var ama o da pahalı bayağı
       merilolika
       yazarak çalışmak hergün kelime ezberi yapmak ve youtubedan bol bol video izle kuralları öğren günlük iki saatini ayırsan baya gelişme yaşarsın ben evde öğrenerek geliştirdim ama tabi tekrar önemli sonra unutursun
        yabadabadu
        ben de girdim bir ara o işlere uygulamalardan falan iki ay falan çalıştım sonra bıraktım belli ki sen de heveslenmişsin
         asit
         Bolca kelime öğren Kubi. Kendine uygun en iyi öğrenme yöntemini yakalamaya çalış. Dil gelişiminde en önemlisi kullandığın yöntemdir. Ayrıca ALES için birinci sınıf çok erken. Öyle abartılı bir sınav da değil. Türkçe paragraf çalış, okuma hızını artır. Zamanı iyi idare edersen içinden geçebilirsin sınavın. Ama dediğim gibi daha çok erken..
          kisi
          Edit: Bazı kelimeleri aynı gözükse de farklı okunabiliyor. Özel kelimeleri de ezberleyin. Örnek: Baked, naked farkı gibi. Edit: Phrasal verbs'leri öğrenin. Belki kelime öğrenmekten bile daha önemli. Çok kullanılıyorlar. Edit: Kelime ezberlemeye başlamadan önce okunuş kurallarını öğrenmeniz daha faydalı olur. Kelimeleri yazarken başlarda yanına okunuşunu da yazın. Aklıma gelen birkaç kural: C = s ya da k (genelde kalın ünlü yanında k, ince ünlü yanında s okunur. Ch = k ya da ç Sh = ş Ph =f oo = u (door hariç) ...le = ...ıl ...y = ...i Edit: Sözlük olarak Tureng sitesi çok iyi. Baya seçenek sunuyor. Okunuş olarak da YouTube'da her kelimenin okunuşu var. Kelimeyi yazıp pronounce eklerseniz çıkar. Memrise uygulaması çok iyi. Senelik 100 ya da 150 TL civarı bir şey, tam bilmiyorum. YouTube Engvid kanalında Ronnie diye bir hoca var; belirli bir seviyenin üzerindeyseniz o iyi. Dersimizingilizce diye bir site vardı. Oradan konuların bayası vardı. Arada hatalı yerler de vardı ama oraları kendiniz ayıklarsınız artık. Yabancı dil öğrenirken en önemli kısım kelime ezberleme. Ona ağırlık verin derim. Zaten İngilizce ile ortak kullandığımız yüzlerce kelime var. O kelimelerden başlarsanız daha rahat edersiniz. Onun dışında cümle kalıpları (düz cümle; can, may vb. içeren cümle; if içeren cümle.....); zamanlar; sorular; when, that vb. ile ayrılan cümleler. Zamana göre kuralsız değişen kelimeler. İnternetten bir sürü kaynak bulup her konunun özetlerini bir defterde toplayın. İyi bir özet çalışmayı çok verimli kılar. Kelimeleri de Memrise kullanarak ve yazarak ezberleyin. Her konuda bir sürü örnek cümle yazmaya çalışın. İngilizce öğrenmesi kolay bir dil. Zaman geçtikçe verimli çalıştıysanız öğrenmeme gibi bir durumunuz olmaz. Hiç bilmeyince ya da az bilince umutsuz gözükebilir ama değil. Verimli çalışın yeter. Her gün 10 kelime bile öğrenseniz üç ayda yaklaşık 900 kelime öğrenmiş oluyorsunuz. Düzgün bir çalışma ile bir senede B2 rahat olursunuz. B1, B2 civarı öğrendikten sonra da Türkçü bir kitabı İngilizceye çevirin. Bunu İngilizce nasıl anlatırım diye düşününce, araştırınca çok farklı konular öğrenebiliyorsunuz.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.