İngilizce Öğrenmek İçin En İdeal Yöntemler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   isikli_yoldan
   İngilizce öğrenmek için birçok yöntem ve teknik var. Bütün yöntemleri incelemek hem kafa karıştırıyor hem zaman alıyor. Senin için ideal yöntem neydi ve ne kadar sürede başardın? Ya da çalışmakta olduğun yöntem nedir?
    fairytale-
    Film izliyorum. genellikle aynı cümleler kullanıyor ama olsun. Owww bitch, oh my gods, oh yeah, say my name .
     tsukyomi
     İlkokuldan beri yabancı dillerle aram iyiydi. Bilhassa lise bu konuda çok yardımcı oldu, 16 saat İngilizce görüyorduk, iki sene beşer ay olmak üzere toplamda 10 ay stajlarda pekiştirdik. Bunun dışında sürekli altyazılı filmler, İngilizce müzikler ve kitaplar okudum, düşünürken İngilizce düşünmeye çalıştım ve bol bol pratik yaptım. Sonuç C1-C2 arası seviyede İngilizce 💅
      yagmur_ults
      Instagram gibi sosyal medya platformlarında ingilizce mizah sayfalarını takip etmek bence büyük katkı sağlıyor
       cinayetvaraga
       istersen en iyi akademik eğitimi al ancak pratik olmadığı sürece sadece kelime öğrenirsin. filmlerde, dizilerde, okumalarda sadece kelime öğrenirsin, kalıpları ezberlersin ve sanki en iyi donanıma sahip sanirsin kendini lakin uygulamaya geldiğinde iki kelimeyi bir araya getiremezsin. bildiğin yoldan gitmek yerine dolambaçlı yollarla, yanlış telafuzlarla vasat çizgide kalırsın. en güzel yol bol bol konuşmak. kendine bir kaç tane iyi ingilizce konuşan arkadaş bul. ve sürekli konuş. yaşını bilmiyorum, nerde yaşadığını da bilmiyorum ama uluslararası kongre, fuarlara personel temin eden ajanslar var. git oralrda çalış. paraya ihtiyacın olmasa da çalış. bir de git kendine sevgili yap. burda buna saçma diyenler çıkar ama yap ve sonra gel sonra konuşalım etkisini. ama bak gidip rus filan bulmayın. ingilizce becerisi olan birisini bul. hatta sanaldan bul ve sesli konuş. sadece yazişmak konuşma becerini geliştirmez kardeşim. dene bunlari derim.
        catherine-earnshaw
        Değişik forumlarda her milletten insanla muhabbet ederek formda tutuyorum kendimi. Dil nankördür, mükemmel düzeyde bilip konuşsan da pratik ister. Yabancı dizi/film her zaman istenen sonucu vermiyor bu arada. Kendini alıştırmak için güzel ama.
         sairsel
         Dil dile değmeden dil öğrenilmez 🤪🤣
          kojiro-
          Oncelikle ingilizceyi seveceksin bence. Cunku hic bir dil zorlayarak ogrenilmez ya da ezberlenerek. Ben cocukken yabanci bir kelime duydugum veya gordugum de hemen sozlugu acar okunusunu yazilisini anlamina bakardim. Bunun ekmegini yiyorum simdiler de. Tabiki egitimin de katlisi var ama is sende bitiyor. Surasi kesin ki hic bir dil pratik yapmayarak ogrenilmez, cunku bilgi nankordur ilgilenmezsen senden gider.
           trueliving
           bol bol kitap okumak ve ,film izlemek
            samyeli90
            Daha çok oyunlar ve dizi filmler bana yardımcı oluyor eminim yetişme çağıma denk gelseydi kardeşim gibi o zaman bende sular seller gibi konuşur yazar anlardım Ama işte o çağdan sonrama denk geldi bunlar şimdi de anlıyorum ama yazılı olunca konuşma olunca pek bir şey anlamıyorum maalesef
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.