İngilizce Öğrenememizin Nedenleri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   esseref
   o kadar yıl eğitim alıyoruz ama yok yine de konuşma, dinleme, yazmada beceremiyoruz. belki de sorun öğrencide değil öğretendedir
    android_dahaiyi
    12 yıl zorunlu ingilizce öğretmeye çalışıyorlar her yıl aynı kitap aynı müfredat ama yine de olmuyor şaka gibi
     who-am-i
     Dölar yoksa ne gerek var babacım
      minmina
      kendi dilimizde de doğru dürüst bilmediğimiz için dil bilgisini kolaylıkla öğrenemiyoruz. bundan da dolayı da sadece ingilizceyle değil diğer yabancı dilleri öğrenmemiz de zorlaşıyor. kendi dilinizi bilirseniz başka bir dili de öğrenmeniz o kadar da kolay olur. çünkü karşılaştırıp mantık kuruyorsunuz.
       nickimdebileolmaz
       Kelime yapısı bizimkine göre baya farklı yada öğrenmek istemediğimiz için öğrenemiyor olabiliriz.
        tsukyomi
        Kendi dilimizi bilmemenin yanı sıra bir de tekrar etmemek var. Dil vefasızdır, her gün tekrar edilmesi şarttır. Öğrenciler okuldan eve geldiklerinde tekrar etmiyor, şarkıların sözlerini öğrenmiyor, filmlerde, dizilerde altyazı tercih edilmiyor, düşünürken İngilizce düşünmeye yahut konuşmaya çalışılmıyor. Yani tembellik mevzubahis.
         eliff04
         1- Yeterince çalışmamak, dil öğrenmek emek ister 2- Yanlış yerden başlamak ve yanlış teknilerle ilerlemek 3- Kendi ana dilimizin gramerini iyi bilmemek, Türkçeyi iyi öğrenmeden inglizceyi de kolay öğrenemezsin
          silivri
          İngilizce, Türkçeden çok farklı.
           anil-cagliyan
           Benim bir türlü öğrenememiş olmamın ana sebebi her okul seviyesinde tekrar aynı seviyeden başlatmalarıdır. İlkokul, lise, üniversite sürekli my name is ve standart grammer kalıplarında kaldığımız için 1 adım öteye gidemedim ve aynı şeyleri görmekten sıkıldığım için dilden baydım.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.