İngilizce Konuşma Dilinde En Sık Kullanılan 5000 Kelime
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   zeki-yumruk
   Arkadaşlar diziyleogren.com olarak şuana kadar 28 dizi ve 32 film taradık ve sizler için bu dizi ve filmlerde en sık kullanılan 5000 kelimeyi belirledik. Hatta anlamlarını da bulduk :) Çalışması kolay olması için bin'er bin'er bölüp Quiz sayfaları hazırladık. Bizi motive edecek güzel yorumlarınızı bekliyoruz. Herkese İyi Çalışmalar :)
   https://diziyleogren.com/blog/ingilizce-dizi-ve-filmlerde-en-sik-kullanilan-5000-kelime
   https://diziyleogren.com/blog/ingilizce-dizi-ve-filmlerde-en-sik-kullanilan-5000-kelime
    uslanmaz_melankolik
    kesin dizileri-filmleri önce bilgisayara indirip, ses kayıt aygıtları kısmına girip varsayılan ses kayıt aygıtı olarak "mikser karışımı" nı seçip ardından da bu indirdiğiniz filmlerin ses deşifresini yani sesi metne dönüştürme (speech to text) işlemini yaptıktan sonra bu kelime listesini microsoft excel programına yapıştırıp =EĞERSAY() formülünü kullanarak hangi kelimenin kaç defa geçtiğinin sayısını tespit edip, çıkan sonucu büyükten küçüğe sıralayıp ilk 5000 kelimeyi tespit ettiniz. İKİNCİ AŞAMA yani kelime anlamlarını bulmak yine çok vaktinizi belki almamıştır. ama 3. AŞAMA yani bu kelimeler için zorluk derecesine göre QUIZ oluşturma işlemi için sizi tebrik ediyorum. en zor olanı bu işin 3. aşaması
     tangomuzeyyen
     Fuck - Lanet olsun demek, shit - kahretsin demek , bitch de pislik demek. Mesela benim torun kizdığında telefonda arkadaşına sürekli I wanna fuck you shitting bitch diyor. Sordum lanet olsun kahretsin seni pislik demekmiş ?
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.