İnançsız Nüfus Niye Artıyor?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Yeni bir araştırmaya göre Türkiyenin artık %1,24'ü bu kategoriye giriyor genelliklede z veya y kuşağı yani max 40 yaşında insanlar din degiştirmeye ateist,deist,agnostik vb inançlara dönüyorlar bunun nedeni sizce nedir?
    cokomayi1
    AK Parti
     kania_
     Bilmem hiç merak etmedim.
      lovewkoko
      kolay ulaşılabilir bilgi yüzünden. eskiden bir fikrin aksini duyman pek mümkün değildi. atıyorum çorumun ilçesinde yaşıyorsun. nasıl kendini geliştirebilirsin ki o mahallede. şimdi oradaki bir çocuk bile herkes kadar bilgiye erişebiliyor çabasıyla birlikte. o da lan acaba böyle bir şey olabilir mi diye düşünüyor zamanla.
       badideasensei2
       Dindar nesil hedefleri ters tepiyor.
        mrsnl33
        Insanların artik merak ettikleri,sorguladıkları şeylere ulaşmaları eskiye göre çok daha kolay.Ayrica,dini bir malzeme gibi,alakalı-alakasız her konuya sokan insanlar da,özellikle genç kesimi dinden soğutuyor bence.
         amira
         teknoloji sayesinde insanlar her geçen gün daha fazla şey öğrenebiliyorlar ve böylelikle sorgulamaya başlayarak araştırıp kendi doğrularını buluyorlar
          peripedia
          Sorgulayan insan sayısı artıyor. Big data mevzuları, veriye erişim, okuyabilmek vs. vs. İnançsız demek doğru değil ama bir yaratıcıya inanmamak da bir inanç meselesi aslında.
           strangestar
           Din baskısı yapılması ters tepiyor bir de din tüccarlığından bence
            absurdizm
            sosyal medya diye düşünüyorum
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.