25
26.7.2020
İmkan Verilse Çok Başarılı Olacağınıza İnandığınız Şey Neydi?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   editto
   Lisedeyim, nasıl bir serseri olduğumu ispatlamak adına okuldan kaçıyorum. O dönem de inanılmaz bilardoya sarmışım, ayıptır söylemesi iyiyim de koca koca adamları yeniyorum falan. Bir gün Diamond Bilardo'da yasak olmasına rağmen pike çekiyorum enseme bir tokat geldi. Bir döndüm babam, öğrenmiş müdür yardımcısı kel irfandan okuldan kaçtığımı basmış salonu. Güzel bir dövdü beni sonra sakinleşti. Dedim ki; "Baba ben bilardocu olmak istiyorum, milli olmak istiyorum bu sporda." Sakinleşen adamı tekrar kızdırdık, bir de "İt, uğursuz mu olacaksın?" başlığı altında dayak yedim. İmkan verilse Semih Saygıner'le ıstaka tebeşirleme şansım vardı, buna eminim...
    mokolele
    Kendi hayatim , artik karismayi biraktim . Sigarami yakip kendi hayatimi izliyorum
     bisosyolog
     Çok iyi bir piyanist olabilirdim. İmkan verilmemek değil koyun sürüsü gibi herkes gibi hareket ettim. He mesleğimden çok memnunum. Ama yine de olabilirdi.
      hattor
      İmkan verilmesini beklerseniz eğer, o imkan size hiç sunulmaz arkadaşlar. İnsan kendi imkanını kendi yaratır. Bu zaman kadar hayal edipte başaramadığım hiçbir şey olmadı. İmkanınızı kendiniz yaratın ve bu yolda istikrarlı bir şekilde devam edin. Teslanın, tolstoyun, davincinin vs. Çok mu imkanı vardı?
       matruskaa
       Her sey... Lisede okul dergisine yazı hazırladım. Yazmaya da hevesliyim. Başarılıyımda yani. Ben tekrar tekrar düzeltmeler yapıp hocaya verdim yazıyı... aradan günler geçti demesin mi bana ben senin kağıdı kaybettim diye. Yazarlık hayatım başlamadan bitti...
        domatescokpahali
        su topunda inanılmaz bir yeteneğim vardı
         tiroyitbezi
         Zamanında gökyüzü uzay yıldızlar galaksiler çok ilgimi çekerdi. Hala da çok ilgimi çekiyor. Keşke zamanında bunu değerendirmiş olsaydım şuan belki bir asteroide ismimi vermiş bir astronom olabilirdim.
          zarfinicindekimadam
          Senarist olmak istiyordum ama benim istediğim alan bırakın o zamanı şimdi bile yok.
           inisan
           11.sınıfta eşit ağırlık secmeme izin verilseydi ilk seneden bogazici psikoloji yazar ve Türkiye'nin en başarılı Psikolog yazarlarından biri olabilirdim. Zorla sayısal seçtirdiler lanet ede ede sayısal dersleri okudum kitap okumayı bıraktım mecburen, depresyona girdim. İki senedir mezuna kalıyorum hayatım ellerinmden kaymış gibi hissediyorum her şeyi boşverdim. Annem Tıp yada Dis hekimliği gelmezse üniversiteye yollamam diyor. Doğuda yaşıyorum bisiklet sürünce bile ayıplaniyorum. Dönüp dolaşıp temizlik yapıyorum çocuk bakıyorum. Oturunca ayıplaniyorum abimde sadece yatıyor arada damacana taşıyor o kadar...
            breakfastatnero
            Çok iyi bir stilist olabilirdim ama aç kalırsın saçmalama demekle yetindiler....
             velevkiozge
             Gerekli imkanlar olsa çok harika bir feylosof olabilirdim sanırım. Geçim derdim olmasa, hayatı çok güzel inceleyip her şeyle ilgili düşünebilir, kafa yorabilir ve problemlerle ilgili düşünebilirdim. Yeni problemler bulabiirdim (ki yaşadığımız dünyada bu hiç de zor olmazdı)
              mertiniz
              Eğer birazcık imkan ve destek olsa çok iyi bir baterist olabilirdim. Ancak bateri büyük bir müzik aleti ve baya da pahalı. Stüdyolar da öyle.
              /
              0

              Tarihe Göre

              İçerik bulunamadı.