İmamların Yüzde Yüz Zam Alması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   thetalentedmrripley
   Tam aydın geçinen cahillere göre bir haber. 1- Oncelikle bu ek ödeme tüm imamlara değil, covid-19'dan vefat edenleri yıkamak ve defnetmekle görevli din görevlilerine verilecek ek ödemedir. Diyanetin değil, sağlık bakanlığının verdiği ek ödeme olmasindan da tüm din görevlilerinin bu ek ödemeyi almayacağını rahatca anlayabiliriz. 2- Söz konusu genelgeye göre, Covid-19 servislerinde çalışan, Covid-19 PCR testi yapılan mikrobiyoloji laboratuvarında gorevlendirilen sağlık çalışanları, görev yaptıkları süre için yüzde 100 oranında bir ek ödeme alacak. 3- Sağlık emekçileri görev sürelerinde sadece Covid-19 servisindeyse yüzde 100 ek ödeme alacak. 4- Imamlara yapılan yüzde yüz oranındaki ek ödemenin miktarı net 1.734,59 TL'dir. Yani bu ek ödemeyi alan din görevlileri zengin olmayacağı gibi, kimsenin maaşını geçtikleri de yok. Yine bu insanların bizlerin yanına dahi yaklaşamayacağı covidli cenazeleri yıkayarak ve defnederek mesai yaptıklarını hatırlatmak isterim. Hâlâ bu meblağ fazla diyeniniz varsa aynı ücreti bizzat ben vereceğim, tabi ki aynı işi yapmaları şartıyla. 5- Sağlık çalışanlarının, profesörlerin, vb ek ödemelerine gelince.. Şu anki ek ödeme oranları daha düşük olsa da bir çoğunun meblağ olarak din görevlilerinden fazla alacakları muhakkak. Ancak bu ödemeler sağlık çalışanlarının hakkını ödemeye yeter mi? Tabi ki yetmez. Hele de pandemi sürecinde aldıkları risk, verdikleri emek, vefat eden sağlık çalışanları göz önüne alındığında haklarının ucundan bile ödenmediği aşikar. Bu konuyu tartışmak dahi lüzumsuz. 6- Peki bu durum neyi gösterir? Sağlık bakanlığının ve mevcut iktidarın sağlık çalışanlarına ne kadar değer verdiğini gösterir. Ek ödeme vermekte bile ne kadar nazlandıklarını, meblağları ellerinden geldiğince düşük tutmaya çalıştıklarını daha önce görmüştük. O yüzden ben kendi adıma şaşırmadım. Sonuçta sağlık çalışanlarına yaklaşımları zaten belli, o yüzden de hak ettikleri değeri vermelerini beklemek zaten bir ütopyaydı. 7- Peki sağlık çalışanlarının hak ettikleri değeri görmüyor olmalarının müsebbibi imamlar mı? O halde neden doğrudan imamlara tepki veriliyor? Gerçekten sürekli covid cenazeleri ile ilgilenen bu insanlara verilen 1.734,59 TL yaptıkları iş için fazla mı, yoksa hak ettiklerinin çok altında mı? Cevapları vermek her hakkaniyetli vicdan için pek de zor olmasa gerek. 8- Ben işin kutsal vazife,vs gibi yanlarında değilim. Ama sonuçta bu insanlar hayatını idame ettirmek için çalışan bizler gibi birer meslek erbabı. Sağlık çalışanlarına karşı yanlış bir tutum içerisinde olan iktidarın kusurlarının bedelini bu meslek erbablarına ödetmeye çalışmak neden? Iktidarı eleştirecekseniz doğrudan iktidarı eleştirin. Dine karşıysanız, nefret ediyorsanız, dine karşı propaganda yapın. Ama bir zümreye yapılan bu haksız saldırı sadece toplum içerisinde kutuplaşmalara neden olacaktır. Bizlerin de haberin içeriğini okumadan vereceğimiz tepkiler ne yazık ki kutuplasmadan beslenecek leş kargalarının ekmeğine yağ sürecektir.
    redblack
    Önceden duzenli olarak cumalara giderdim, ne zaman ki gittigim camiinin/camiilerin iktidarin propaganda merkezi haline geldigini gordum, DİN ÖĞRETMESİ GEREKEN İMAMIN ALLAH'IN EVİNDE İKTİDARA OY VERMEYENLERE LANET OKUDUĞUNU, BEDDUA ETTİĞİNİ GÖRDÜM. o gün bugundur camiiye gitmiyorum. Ben o İKTİDAR BOROZANI'nın arkasinda kilacagim namazin kabul olacagina inanmiyorum, o adamin arkasinda namaz kilarken, ibadet etmekten aldigim huzuru alamiyorum. vergilerimle verilen maas bu tür adamlara haram olsun. Gunde 2 saat calisip 100% zam aldilarsa da şu an bi imam bir doçentten fazla alir konuma geldi demektir.
     ladydisko
     yeğenlere öhö öhö imamlara çok ihtiyaç var
      thetalentedmrripley
      Ülkedeki din istismarının geldiği boyut isyan ettirici düzeyde biliyorum; ama yine de madem tepki vereceğiz önce bi haberin içeriğini okuyalım lütfen. Bir de haberleri en azından bir tane de olsa farklı kaynaktan da gözden geçirelim.
       -_-merve-_-
       Aaaa ama imamlar şeytan çıkarıyor lütfen zamda versinler bi zahmet.
        zimbo
        Ülkeye koronadan kurtulma konusunda daha fazla dua lazım herhalde
         eski_bi_tanidik
         Sen islama değer vermiyon diye kimse değer vermiyor mu? Bu arada doktorlar da çok çekiyor onlara da kesinlikle zam yapılması gerekiyo ama imamlara bu kadar tepki göstermenize hiç sasirmadim. Zaten dini kötüleyecek yer arıyorsunuz.
          plazacalisani
          Şaşırdık mı ? Hayır
           dr.rock
           Devlet dairelerinde müdürle iletişimi iyi olan personel iyi zam alır. İmamlar Allah’la yakın ilişki içinde olduklarından bu onların hakkıdır. Yoksa hiç birimiz cennete gidemeyiz. Hele Arapça bilmeyenler off... İmam amcalar Allah’a “sayın müdürüm bu fani kulunuz iyiydi bi güzellik yapın” demezse gtünüz odun ateşinde pişer. Öğrendinizmi şimdi nedenini?
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.