62
20.11.2020
İmam Hatip Lisesinde Sarıkla Derse Katılabilmek
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   keladam
   Bu özgüveni nerden bulduğunu düşündüğüm liseli bir öğrenci tarafından bir İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilmiş bir eylemdir. Derse sarıkla katıldığını gören hocamız, tabii ki herkesin yapması gerektiğini gibi öğrenciden sarığını çıkarmasını istemiş, öğrenci dediğimiz mahlukat ise hocasına kadın haliyle onun giyimine karışamayacağını, zaten saçı başı açık gelmiş olduğunu ve bu yüzden kadın-madın dinlemeden dövebileceğini söylemiştir. Arkadaşlar bu nedir? Bu suçtur yahu. Bu cahil cesaretini nereden buluyor 9. sınıfa giden çocuklar? Bu kadar ayrımcı, cinsiyetçi ve saygısız bir nesil nasıl yetişiyor? Kaldı ki herhangi bir bireye karşı sergilenebilecek ne kadar çirkin tutum varsa hepsini aynı anda nasıl kusabiliyorsun, hem de hocana karşı. Umarım okul yönetimi hocamızın yanında olur ve çocuğa gerekli işlemler yapılır. Herkesin bu tarz saygısız ve ayrımcı, nefret dili içeren konuşmalara hiçbir eğitim kurumunda ve hayatının hiçbir alanında izin verilmeyeceğini bilmesi gerekir. Hadi eyvallah.
    who_am_i
    Vay be sarılkla katıla biliyomuymuşuz
     patiklipengui
     Şuna eminim ama kanıtlayamam okul idaresi hocayı haksız bulmuştur.
      dr.rock
      Sarık olayı kurallara aykırı ise takamaz, ancak saygısızlığı imam hatiplere bağlamak doğru değil. Bir sürü düz lise var ve öğretmene saygı leş durumda. Ayrıca İmam Hatip öğrencilerine destek vermek lazım, mevcut dünya düzeninde ciddi travmaya maruz kaldıklarını düşünüyorum
       asit
       Bu evinde ailesinden ilk eğitimini almadan okula gönderilenlerden sadece bir tanesi.
        patronice24
        Şapkayla derse girmek yasaktır, sarıkta şapkadan sayıldığı için çıkarması gerekir. Adli işlem yapılmıştır öğrenci hakkında,hoca sonuna kadar haklı. Dinci eğitim sistemini kinci sisteme dönüştürmenin kanıtıdır bu.
         visnelikapkek
         Eğitimin ilk temeli aile evinde atılır. Bu arkadaşın eğitimi yanlış yerlerde aldığı belli
          eski_bi_tanidik
          Iyice araplaşmayalım da
           roar
           Bu ülke sadece yaşlı kesimi değil ailesi tarafından kapalı bir zihniyette yetiştirilmiş diğer genç kesimi de ciddi manada etkilemeye başladı. Bu çocuğun okuldan uzaklaştırma cezası alması lazım son derece net.
            deryaa92
            Bu tip ayarsızlıkların sahibi çocukların genellikle aileleri aynı oluyor. Ceza alsa da bunu bir başarı hikayesi olarak anlatacağına çok eminim.
             cinayetvaraga
             Mesele sarık değil. mesele eşkiyalık yapıp cezadan yırtabileceklerine olan inançları.
              gebze82
              7 8 kişinin yazılarını okudum midem kaldirmadi içinizdeki nefret bedenizdeki sarhoşluk ruhunuza işlemiş bir kişinin hatasını dine yuklemek ne saçma içki içip insan öldüren bebekleri katleden kızlara tecavüz edenlere siz sadece içeriye atilmakla cezalandırmak istiyorsunuz bizim dinimiz ize cehennemle cezalandırılıyor 3 yaşındaki bir kızın yaşama hakkını sizin inandığımız ateistlik vs norml gibi gösteriyor siz cahiller topluluğu geberdiginiz zaman beyin ne olduğunu göreceksiniz istediğiniz gibi kusun atıp tutun hakaret edin insAllah ıslah olursunuz benim dinim kitabım bilimden önce gelir ac oku öğren sizin inandığımız filozoflar bile ondan ilham alır .. ve terörist yazan picler PKK la iş birliği yapan sizlersiniz Türkler ebediyen inancliydi inanmayan kafanız türk değil siz gidin ABD bin altına yatin soysuzlar geldiğiniz yeri unutmuşsunuz siz ya da o zamanlar da olan hainlerin devami
               sntmntl
               Taptaze beyinlere nefret aşılıyorlar. Çok yazık
                me_out_bye
                Eğitiminize sokim. -- Vereceğiniz eğitime yani. Mallar.
                 bisidiyicem
                 olabilir ne var bunda.
                  detokssuyu
                  Mevzu sarık olsa da bir öğrencisinin öğretmenine bu denli terbiyesizlik yapabiliyor olmasıdır sorun. Bu terbiyesizliği de toplumun çoğunluğunun sahip olduğunu düşündüğü sığ düşüncelere yaslamasıdır.
                   peripedia
                   Bu okulla sınırlı olan durum değil ne yazık ki evet burada dinamikler biraz farklı sarık olayı işin içerisinde ama bir kadın öğretmene yapılan çok ciddi bir saygısızlık ve cinsiyetçilik var ortada. Bunun sonu kadın öğretmenleri istemiyoruz, derslerimize kadın öğretmenler girmesin, kadın öğretmenler imam hatip okullarında öğretmenlik yapamasın gibi saçma sapan yerlere gidecektir. Bir an önce müdahale etmek gerek.
                    sedefartuny
                    Lisede Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi hocamın hiçbir yönetmeliğe tabi olmadan eteğim neden dizimin altında değil de tam dizimde diye tüm okulun önünde tören esnasında beni rezil etmesi, namussuzlukla itham etmesi geldi aklıma. Bu gibi sözde yetişkinlerin yetiştirdiği çocuklar bugün bunları yapıyor. Bu adamları sonrasında o okullara müdür yapan, onları toplumda bir statü göstergesi olan yerlere getiren insanlar bunun sorumlusu.
                     okadin
                     Dindar değil kindar nesil dedikleri bu olsa gerek. Bizim zamanımızda çocuklar tutukları futbol takımı dışında ayrışmazlardır. Bu olayı abartanlara da holigan olduklarını söyler ve bir şekilde anlatırdık doğruyu yanlışı. Şimdilerde ise cinsiyeti kadın olduğu için bu sözlere ve tavıra maruz kalan bir öğretmen haberi görüyorum karşımda. Bunu o çocuklar değil onları yetiştiren bizler yapıyoruz.
                      mrlawyerkk
                      Bir şekilde kadın düşmanlığının öğretildiği bir kurum dönüp dolaşıp kendisini imha ediyor. Kendi canavarlarını yaratıyor aslında bu gibi kurumlar. Din böyle bir şey değil. Dindar nesil yerine körü körüne dinci nesil yetiştiriyor bu okullar.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.