İlkokulda 1 Saat Fazladan Çamaşır-Bulaşık Yıkama, Temel Yemek Yapma Bilgileri Gibi "Yetişkinlere Özgü Şeylerin" Öğretilmesine Ne Dersiniz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   yagmurals
   Bana aşırı mantıklı geliyor bu fikir. Çocuklara toplama çıkarma yapmayı öğretiyoruz ama hayata dair gerçekten çok az şey öğretiyoruz. Trakya bölgesinde ayçiçeği yetiştirildiğini neredeyse hepimiz öğrendik ama ayçiçek yağını kullanmayı bilmek mi daha önemli yoksa nerede çıktığını bilmek mi? Gerçekten iki yumurta kırmayı bilmeden üniversiteye giden ve aç kalan insanlar var. Ya da bulaşık yıkamayı bilmediği için saatlerce çeşmeyi akıtanlar. Ya da daha üst sınıflarda vergi dersi olsa. Hayata hazırlansak. Çok mu fazla olur? Sizin görüşlerinizi merak ettim. Sadece 1 saatlik ekstra eğitimle bunları öğrenen bir nesil yetişsin istemez miyiz?
    arasserin
    Çocukların, erken yaşlardan itibaren bu tarz işleri öğrenmeleri ve bunu yapabilecek olmalarını anlamları ileriki hayatlarında büyük bir özgüven sağlayacaktır. Artık çocuklar küçük yaşta sayılar ve sözcüklere, sınavlara boğuşmadan, oyunlar ve bu tarz aktivitelerle eğitim hayatına başlamalılar
     dobra
     Okusun adam olsun onları yaptırcak birini bulur
      ozlemiko_0
      Köy enstitülerinde yapılıyordu buna benzer eğitim yine neden yapılmasın ki
       strangestar
       Mantıklı aslında ama ortaokul daha mantıklı olur bence
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.