17
6.11.2020
İlkokul Öğretmeninizin Sizde Yarattığı Travmalar
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   plazacalisani
   Okuma yazmayı 3 yaşında öğrendim. O nedenle anasınıfı ve birinci sınıfım oldukça kolay geçti. Her zaman öğretmenlerin gözdesiydim, her konuda da iyiydim. Ta ki 3. sınıfta matematikte kesirlere denk gelene dek. Yapamıyordum anlamıyordum. Sınıfta 5 öğrenci çok başarılıydık bütün bursluluk sınavlarında ilk 10'a giriyorduk filan. Onlar bu sıkıntıyı yaşamadı. Hocam da beni dışlamaya başladı. Bir soru sorardı matematik problemi, herkes hızlıca çözüp defterini götürürdü ona. Doğru yapanlar tahtaya sıralanır, yapamayanlar oturduğu yerde kalırdı. Tahtadakiler onlara bakıp gülerdi. O zaman normal karşılıyorduk ancak nasıl bir sorumsuzlukmuş bu? Bunun üstüne beni sürekli zorluyordu. Bu arada başarılı-başarısız kümeleri oluşturdu. Sırf matematiğim çok iyi değil diye beni başarısız kümesinde bıraktı. Tüm yakın arkadaşlarım diğer sıradaydı. O kadar çok ağladım ki o dönem, matematiğe hiç yeteneğimin olmadığını düşündüm ve bu kafa üniversiteye kadar da gitti. Aslında ne kadar yanlış davranışlar, niye izin verilmiş bunlara zamanında anlamıyorum.
    visnelikapkek
    Bana değil de bir arkadaşıma yapmış olabilir. 3. sınıftayken bir arkadaşıma "maymun" demiştim. O da gitti beni hocaya şikayet etti. Hoca da "doğru söylemiş maymun değil misin" gibi bir şey demişti ve kız çok ağlamıştı. Gamze bunu okuma ihtimalin çok düşük ama yine de sana maymun dediğim için özür dilerim🙏
     gilad-pellaeon
     ohoo say say bitmez normalde boktan biraz hallice görseniz suratlarına tüküreceğiniz kendisine öğretmen diyen çok tek hücreli organizma var okulların içinde. İşini hakkıyla yapan öğretmenler çok az.
      benita
      Hepimizi sıra dayağına çekip, aynı zamanda en sevdiği iki öğrencisi olan sınıf başkanı ve yardımcıyı kayırmasını unutamıyorum
       lydia-bad-mood
       1. sınıftım okulun ilk haftası tokat atti bana hemde neden biliyomusunuz tahtadaki yazıları defterime yavaş yazdım diye o zamana kadar ailemde hiç şiddet görmemiştim o kadar ağladım ki anlatamam okul çıkışı annem beni almaya geldi anladı birşey olduğu anneme söylemeyecektim arkadaşım hoca dövdü dedi annem çok kızdı sinirlendi beni eve bırakıp hocanın yanına gitti o günden sonra hiç vurmadı hoca zaten uslu bir öğrenciydim.
        redblack
        Ortaokulda TÜRKÇE ÖĞRETMENİ okuma parcasinin adini hiç unutmuyorum, " Yazın hele Movi Mağara, ba yanlış yazmayın ha Mo-vi Ma-ğa-ra" kitaba bakiyorum, "Mavi Makara" "Hocam Movi değil, Mavi diye yazilmaz mi o?" Tepki, elindeki anahtarlari kafama firlatti orospu cocugu.
         tachycardia
         Oldukça sinirli ve disiplinliydi. Her şey anında ve eksiksiz olarak yapılmalıydı. Anlayıştan yoksun bir insandı. Günün büyük bir bölümü okulda geçtiği için sanırım onu bazı konularda örnek almaya başladım. Yaptığım her şeyi çok ciddiye almak, özenerek yapmak güzel bir özellik ama yıpratıcı da. Bir şey yaptığımda hala kendime hata yapma şansı tanıyamıyorum, basit bir şeyde bile kendimi çok sıkıyorum. Ama en azından bazı konularda nasıl davranmamam gerektiğini de öğrenmiş oldum onu tanıyınca 🤷🏻‍♀️
          mevsimlerdensnbahar61
          Anlatamam gülersiniz kendimi o yaştaki bebe gibi hissederim yazık değil mi bana öyle işte
           dr.rock
           İlkokul öğretmenim bende hayat sevgisi, insan sevgisi yarattı. Dövmedi, küfretmedi, düştüğümüzde kaldırdı, hastalandığımızda bize şiir yazdı... Onu çok seviyorum, canım öğretmenim benim.
            absurdizm
            Her boku yapabiliyorum diye okuma bayramında ezberlemem için en uzun şeyi bana vermişti. O gün bu gündür iyi yaptığım şeyleri söylemem dnskjrwl
             asit
             sene kaç olmuş, halâ el kadar çocuklara baban ne iş yapıyor diye soran davar gibi öğretmenler var.. Gördükçe, duydukça ben utanıyorum..
              kania_
              1. sınıftayım okula uçlu kalem ve şu ponponlu süslü püslü kalemler getirmek yasaktı ama ben şu çilek kızlı uçlu kalemler varya ondan almıştım üzerindede yapay tüy vardı hoca kalemi elimden alip tüyünü çöpe attı Bi daha uçlu kalem getirme demişti. Bende çöpten tüyümü alıp ağlamıştım.
              /
              0

              Tarihe Göre

              İçerik bulunamadı.