İlk İşinize Nasıl Girdiniz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   plazacalisani
   Bunu sormamın sebebi genellikle ilk iş deneyiminin bir tanıdık (!) aracılığı ile gerçekleşmesinden kaynaklanıyor. Hiçbir firma, tecrübesiz birine yer vermek istemediği için insanlar çaresiz kalıyor. Yeni mezunlar ölsün mü diye düşünmeden edemiyor insan. Bana gelince ben kendim bulmuştum, sadece çeneme güvenmiştim, çok şükür bana kapılar açıldı.
    fuckerfukara
    fake agent diye bi ajans şirketine girdim ama görüşmeleri biraz sıra dışı geçiyor. iyi bir fiziğe sahip olmanız gerek işi kaparsınız
     ladydisko
     içkileri tanıdığım ve kokteyl hazırlayabildiğim için hep öğrencilerin gittiği bir barda işe başlamıştım
      thetalentedmrripley
      İlk kendi işimi yapışım ilkokulda yaz tatilinde ayakkabı boyacılığı ve pazarda limonata satıcılığıydı, ilk günlük yevmiye usulü çalışmam komşunun kömürlerini bir kola bir dondurma karşılığı taşımaktı, ilk maaşlı işime ise üniversitedeyken arkadaşımın bir milyoncusunda kiloyla defter satarak başlamıştım. Kendi mesleğimi ise halı sahada maç yaparken tanışıp dost olduğumuz bir abinin yanında icra etmeye başlamıştım. Hasılı her türlü işe tamamen kendi gayretlerimle girdim.
       namzed
       Bir tane iş bulma sitesinden başvuru yapıp girmiştim. 2.5 gün falan çalıştım zaten.
        rarero
        Teklif gelmişti. Fakülte dekanı bir yere gider misin demişti. Ben de olur dedim başladım. Ama 6 ay dayanabildim. Pek güzel bir son olmasa da hayırlısı bu oldu diyebilirim.
         onrgly
         Ulan utandırdı bu başlık beni. "İlk ilişkinize" anladım, sonra "pipimle" yazmaya girdim, doğrusunu görünce, utanıp gidiyorum.
          tsukyomi
          Turizm lisesinin ekmeğini yedim bu konuda. 10 ve 11. sınıfta 5 ay otellere staja gönderirler. Lise bittikten sonra staj yaptığım otele eleman olarak döndüm. Sezon kapandıktan sonra da turizme dasvidanya dedim. Arapların arkamdan 'vallahi abyad abyad' demesinden tiksindim ulan, Doğu Bloku'nu istedik Arap Yarımadası geldi, başlarım öyle turizme.
           onur3434
           Bir kişi de torpille girdim yazmamış. En çok torpilin döndüğü ülke olmamıza rağmen.
            bayanyanlis
            İş hayatına bilindik bir markette kasiyer olarak başladım.Üniversitedeyken yaz aylarında para kazanmak için girmistim.Ama tecrübesizlik,torpilsizlik,geçici süreli iş bakma.. hepsi bende mevcut olduğu için her başvurduğum yerden elim boş dönmüştüm.O marketten gelen olumlu cevabı hatırladıkça hâlâ mutlu oluyorum,tam vazgeçmiştim çünkü.Ve o günden beri ne zaman bir şeyden dolayı ümitsizlige kapilsam,bu olayi hatırlayıp yola devam ederim.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.