18
31.8.2020
İlk İşinize Nasıl Girdiniz?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   plazacalisani
   Bunu sormamın sebebi genellikle ilk iş deneyiminin bir tanıdık (!) aracılığı ile gerçekleşmesinden kaynaklanıyor. Hiçbir firma, tecrübesiz birine yer vermek istemediği için insanlar çaresiz kalıyor. Yeni mezunlar ölsün mü diye düşünmeden edemiyor insan. Bana gelince ben kendim bulmuştum, sadece çeneme güvenmiştim, çok şükür bana kapılar açıldı.
    fuckerfukara
    fake agent diye bi ajans şirketine girdim ama görüşmeleri biraz sıra dışı geçiyor. iyi bir fiziğe sahip olmanız gerek işi kaparsınız
     ladydisko
     içkileri tanıdığım ve kokteyl hazırlayabildiğim için hep öğrencilerin gittiği bir barda işe başlamıştım
      thetalentedmrripley
      İlk kendi işimi yapışım ilkokulda yaz tatilinde ayakkabı boyacılığı ve pazarda limonata satıcılığıydı, ilk günlük yevmiye usulü çalışmam komşunun kömürlerini bir kola bir dondurma karşılığı taşımaktı, ilk maaşlı işime ise üniversitedeyken arkadaşımın bir milyoncusunda kiloyla defter satarak başlamıştım. Kendi mesleğimi ise halı sahada maç yaparken tanışıp dost olduğumuz bir abinin yanında icra etmeye başlamıştım. Hasılı her türlü işe tamamen kendi gayretlerimle girdim.
       namzed
       Bir tane iş bulma sitesinden başvuru yapıp girmiştim. 2.5 gün falan çalıştım zaten.
        rarero
        Teklif gelmişti. Fakülte dekanı bir yere gider misin demişti. Ben de olur dedim başladım. Ama 6 ay dayanabildim. Pek güzel bir son olmasa da hayırlısı bu oldu diyebilirim.
         onrgly
         Ulan utandırdı bu başlık beni. "İlk ilişkinize" anladım, sonra "pipimle" yazmaya girdim, doğrusunu görünce, utanıp gidiyorum.
          tsukyomi
          Turizm lisesinin ekmeğini yedim bu konuda. 10 ve 11. sınıfta 5 ay otellere staja gönderirler. Lise bittikten sonra staj yaptığım otele eleman olarak döndüm. Sezon kapandıktan sonra da turizme dasvidanya dedim. Arapların arkamdan 'vallahi abyad abyad' demesinden tiksindim ulan, Doğu Bloku'nu istedik Arap Yarımadası geldi, başlarım öyle turizme.
           onurino
           Bir kişi de torpille girdim yazmamış. En çok torpilin döndüğü ülke olmamıza rağmen.
            bayanyanlis
            İş hayatına bilindik bir markette kasiyer olarak başladım.Üniversitedeyken yaz aylarında para kazanmak için girmistim.Ama tecrübesizlik,torpilsizlik,geçici süreli iş bakma.. hepsi bende mevcut olduğu için her başvurduğum yerden elim boş dönmüştüm.O marketten gelen olumlu cevabı hatırladıkça hâlâ mutlu oluyorum,tam vazgeçmiştim çünkü.Ve o günden beri ne zaman bir şeyden dolayı ümitsizlige kapilsam,bu olayi hatırlayıp yola devam ederim.
             eski_bi_tanidik
             Ben üzüm kesmeye gitmiştim 😁
              damarcibasi
              Çocukluk çağımda yaz tatillerinde harçlık çıkarmak için babamın arkadaşlarının iş yerlerinde çalıştığım zamanları saymazsak ilk gerçek işime 6 yıl hayvan gibi okuyup tıp fakültesinden mezun olunca başladım. Üzerine bir 6 yıl daha hayvan gibi hem çalışıp hem ihtisas yaprım damarcıbaşı oldum. Şimdi de hala hayvan gibi çalışıyorum belki damarcıdoç olurum diye.
               zeynebio
               Hala işsizim ve henüz bir iş deneyimim yok :(
                sozdedegilgozde
                Meşhur bir kavram vardır yetiştirilmek üzere eleman aranıyor diye. Ben de tam olarak o kriterleri sağlıyordum. Yetiştirilmek üzere aldılar beni de.
                 zodyakli
                 istemeyerek girdim. Çalışmaktan hiç haz etmem.
                  roxannee-
                  Mezun olduktan sonra çalışmayı o kadar çok istiyordum ki. Önüme gelen her yere başvurdum. Buldum da 1,5 ay sonra ancak 3 ay sonra bıraktım. İlk işten ziyade sevdiğin tutulduğun iş önemli.
                   abcde1234
                   Başvurarak
                    visnelikapkek
                    Babama inat olsun diye kariyet.net'ten bir mağazaya başvurdum. Diğer gün aradılar gittim kasiyer olarak işe başladım. Tecrübesiz de olsam çok kolay oldu
                    /
                    0

                    Tarihe Göre

                    İçerik bulunamadı.