İlk İşinize Nasıl Girdiniz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   plazacalisani
   Bunu sormamın sebebi genellikle ilk iş deneyiminin bir tanıdık (!) aracılığı ile gerçekleşmesinden kaynaklanıyor. Hiçbir firma, tecrübesiz birine yer vermek istemediği için insanlar çaresiz kalıyor. Yeni mezunlar ölsün mü diye düşünmeden edemiyor insan. Bana gelince ben kendim bulmuştum, sadece çeneme güvenmiştim, çok şükür bana kapılar açıldı.
    thetalentedmrripley
    İlk kendi işimi yapışım ilkokulda yaz tatilinde ayakkabı boyacılığı ve pazarda limonata satıcılığıydı, ilk günlük yevmiye usulü çalışmam komşunun kömürlerini bir kola bir dondurma karşılığı taşımaktı, ilk maaşlı işime ise üniversitedeyken arkadaşımın bir milyoncusunda kiloyla defter satarak başlamıştım. Kendi mesleğimi ise halı sahada maç yaparken tanışıp dost olduğumuz bir abinin yanında icra etmeye başlamıştım. Hasılı her türlü işe tamamen kendi gayretlerimle girdim.
     fuckerfukara
     fake agent diye bi ajans şirketine girdim ama görüşmeleri biraz sıra dışı geçiyor. iyi bir fiziğe sahip olmanız gerek işi kaparsınız
      bayanyanlis
      İş hayatına bilindik bir markette kasiyer olarak başladım.Üniversitedeyken yaz aylarında para kazanmak için girmistim.Ama tecrübesizlik,torpilsizlik,geçici süreli iş bakma.. hepsi bende mevcut olduğu için her başvurduğum yerden elim boş dönmüştüm.O marketten gelen olumlu cevabı hatırladıkça hâlâ mutlu oluyorum,tam vazgeçmiştim çünkü.Ve o günden beri ne zaman bir şeyden dolayı ümitsizlige kapilsam,bu olayi hatırlayıp yola devam ederim.
       onur3434
       Bir kişi de torpille girdim yazmamış. En çok torpilin döndüğü ülke olmamıza rağmen.
        abcde1234
        Başvurarak
         roxannee-
         Mezun olduktan sonra çalışmayı o kadar çok istiyordum ki. Önüme gelen her yere başvurdum. Buldum da 1,5 ay sonra ancak 3 ay sonra bıraktım. İlk işten ziyade sevdiğin tutulduğun iş önemli.
          zodyakli
          istemeyerek girdim. Çalışmaktan hiç haz etmem.
           sozdedegilgozde
           Meşhur bir kavram vardır yetiştirilmek üzere eleman aranıyor diye. Ben de tam olarak o kriterleri sağlıyordum. Yetiştirilmek üzere aldılar beni de.
            zeynebio
            Hala işsizim ve henüz bir iş deneyimim yok :(
             eski_bi_tanidik
             Ben üzüm kesmeye gitmiştim 😁
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.