42
6.1.2021
İlk İş Tecrübeniz
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   ceviz-agaci
   Canikolarim.. Bu son başlık bugün iş hayatından başladık.. Genelleme yapamam ama hepimiz okurken para kazanayım diye sikko işler yapmış veya yapmaya çalışmışızdır. Misal ben daha okuyordum anket işine başvurmuşum ozamanlar internet sadece kafası arkada duran pc lerde yani.. Neyse elime anketi veren ağzı burnu kayan o orospulok beni kagithaneye yolladı. Allahım yani bundan 15 yıl öncesi gerçekten bende gittim. Anket siyaset anketi ah cevizo ah.. Bende soruyorum millete kime oy vereceksiniz. Bir kısmı acti altın verecenmi söylersem dedi. Çoğuda açmadı. Allahım zaten benimde ömrüm yetmedi. Neyse orospulok karıyı aradım yapamiycam annem hasta dedim kârı anketleri getir dedi mal ben gittim bayan küçük malosko olarak taa dünyanın bir ucuna anketleri verdim. Demem o ki para falanda vermediler.. Neyse varsa anlatın.
    odamdakimelek
    Benim ilk işim bir markaya logo yapmaktı yani tasarlamaktı 90 dolar kazanmıştım
     palmiye
     Kendimi ilk kez kendi ayaklarım üzerinde hissettiğim tecrubem, ücretli öğretmenlik. Karın tokluğuna çalıştığım zamanlar.
      asit
      4 yıl boyunca kütüphanecilik yaptım :))
       vurz
       İngilizce öğretmeni olduğum halde, İngilizlere Türkçe dersi verdirmişlerdi
        kaaninteyzesi
        15 yaşımda bı markanın mağazasında bikini tanıtıyordum. 🙄
         cinayetvaraga
         üniversite sınavına girdiğim yaz 3 ay kuzenimin bir kafesi vardı, orda garsonluk yaptım. ama üniden sonrasını sorarsan, bir internet sitesinde iş analisti olarak işe başlamıştım.
          nykskaos
          12 yaşında yufkacı dükkanında çalışmıştım. Aldığım ilk maaşla okul ihtiyaçlarımı alıp geriye kalanla da aileme hediyeler almıştım.
           sairsel
           Lisede okurken yaz tatillerinde diafon üretimi ve montajı yapan işletmede çalıştım.
            ladydisko
            13 yaşımda yazın çevredeki çocuklara bakıp para kazandım teyzemin kızlarını ben büyüttüm diyebilirim
             amakafamiznasiguzel1
             lisede baristalık yapmıştım acaaiip zevkliydi. üniden sonra diyorsan da bi firmada tasarım ekibindeydim. o hiç zevkli değildi :/
              mrs_furby
              Radyo ve Tv'cilik yaptım.
               busrawashere
               12 yaşında evimizin bi' alt katında tekstilde çalışmıştım, sonraki yaz tanıdığımızın kuaföründe 18 yaşında starbucks'da, en son da yeni havalimanında staj
                _gizem_
                yok daha okuyorum
                 littlejohn
                 Enistemin oto yikamasinda calismistim lisedeyken
                  burakb_
                  Bilgisayar tamircisinde çalıştım 13 yaşlarımda falandı sanırım. Her anlamsız şeye format atıyorlar haberiniz olsun. İşin yarısını pes atmakla geçiriyorduk.
                   gizemlicikolat
                   Senin yazdığınu okuyunca aklıma geldi. Ben de ünideyken belediye anketi yapıyordum kapı kapı gezip. Yanımda da erkek arkadaşımla birlikte. Arkadaşım kapıyı çaldı kadın kapıyı açtı soruları sordu cevapları ben de yanındayım ama kocası sanırım görmedi. Kapıyı kapattığı anda içeriden kadının çığlık sesleri adamın neden kapıyı tanımadıklarına açıyorsun diyerek kadına vuruş sesleri... Kabus gibi bir gündü. Bir daha da çıkmadım ankete.
                   /
                   0

                   Tarihe Göre

                   İçerik bulunamadı.