İlk Buluşmada Parasıyla Gösteriş Yapan Erkek Zavallıdır!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   lilcat
   Ben bu erkek milletini anlamıyorum. İlk kez tanıştığın birisiyle nasıl konuşacağını bilenlerin sayısı gerçekten çok ama çok az. Müzik zevkini merak et, ne bileyim sevdiğim filmleri, okuduğum kitapları. Küçük küçük iltifat etmekten de zarar gelmez yani dozunda olursa. Çok kolay yani zaten orada buluşmuşuz, beraber olmanın ilk adımını atmışız ama bizim öküzlerimiz ne yapıyor? Araba anahtarını koyuyor ya. Utanmasa aldıkları araziyi anlatacak tipler var. Kaç evi olduğunu anlatan mı dersin. Araba muhabbeti yapmaya çalışanı mı dersin. Bana ne abi senin arabandan? Lüks yerlere gidince dibimiz düşeceğini mi sanıyorsunuz? Siz konsomatrislere iyi alışmışsınız. Zavallılar.
    monaiman
    Avını etkilemeye çalışan Arizona kertenkeleleri
     breakfastatnero
     Bence erkek veya kadın fark etmez,parasıyla şov yapıyosa net zavallıdır.
      pinusnigra
      Yalnız parasıyla değil, herhangi bir şekilde gösteriş yapan insan da zavallıdır. Yani entelektüel birikimine güvenmeyen insan, farklı şekilde tatmin etme ihtiyacı duyar eksikliğini. Fakat entelektüel birikimiyle gösteriş yapan da aynıdır. Uzun lafın kısası ölçülü olmak hayat kurtarır. İnsan her güne yeni doğmuş şekilde başlamalı aslında tüm sahteliklerden arınmak için. Öğrenmeye aç, keşfetmeye muhtaç ve ilk tadın değerini bilir şekilde.
       transylvania
       Erkeklere giydirilmiş . Elbet yanlış düşünceleri zihniyetleri . Ama orasını burasını açan kadından bir farkınıda göremiyorum . Biri vücudunu kullanıyor biri parasını .. Hangisi daha çok yapılıyor derseniz Sanırım tartışılmaz bir sonuç.
        ahmetsakar
        Dünyadaki en önemli şey para değildir. Tek şey paradır. Saygılar. Parası varsa şovunu yapar adam.
         ofansifvekaramizah
         Karısıyla yapan da.
          velevkiozge
          Çok doğru. Kendini yalnızca parayla var eden bir insan olamaz, olmamalı. İnsanın konuşacağı şeyler, okuduğu- anlam yüklediği şeyler, hobileri, zevkleri- nefretleri, heyecanları olmalı. Karşınıdaki insanlarla bu şekilde iletişim kurabilir ve iletişiminizi bu şekilde sürdürebilirsiniz. Ama yok ben paramla övünüp karşımdakinde paramla etki bırakacağım derseniz de ayaklı bir ATM olup, iletişimsiz olmayı göze alın lütfen. Zavallısınızdır çünkü insanlık ve iletişim adına bir şeyler taşımıyorsunuz demektir. Kendinizi sadece parayla var eden bir varlığa dönüşüyorsunuz. Ve insan olmak adına bu çok acı bir şey.
           nunukafasi
           Şimdi şöyle bir durum var. Erkeklere toplum olarak yüklediğimiz anlam genel itibariyle yakışıklı olsun değil de zengin olsun olduğu için. Garibim bu parası olan erkeklerde bu şekilde gösteriş yapmak zorunda hissediyor çünkü neden toplumda çoğu erkeğin istediği ama ulaşamadığı konuma erişmiş.
            real.n.
            Toplum erkeklerin parasının çok olmasının, maaşının, evinin, arabasının olmasını zorunluluk haline getirdiği için erkeklerde böyle konular açıyor. Başka şeylerden bahsetseler keşke. Ben mesela bir kızla hiç ilk defa buluşmadan çünkü yıllardır tanıdığım insanlardı.
             dr-zet
             Ulan adam alman usulü dese cimri dersiniz. Param yok hesabı sen öde dese ona da zavallı der bir daha görüşmezsiniz. Geçiniz..
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.