İlişkiye Ara Vermek Bir Bahane midir? İlişkiyi Kurtarmak İçin Bir Çaba mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Başlıkta da görmüş olduğunuz soruyu sormak istiyorum bugün sizlere. İlişkinizde çeşitli sorunlar var diyelim ancak ilişkiyi bitirmek istemiyorsunuz. Tek dileğiniz bu sorunları çözmek. İlişkinize ara verir misiniz? Sevgilinizin böyle bir talebi olursa ne düşünürsünüz? Şimdi bunun bir bahane olma ihtimali var. Evet ara verilebilir ama bu ara verme sürecinde kişiler hayatlarına başkalarını alacaklar mı? Bunu görmek için mi bu ara yoksa yalnız kalıp sorunlara uzaktan bakarak çözmeye çalışmak için mi?
    absurdizm
    ara vermeyin direkt ayrılın. bir kere tadı kaçtıysa daha yenmez.
     ladydisko
     bahanedir sen elimin altında bulun ben zora girersem geri sana dönerim demektir seven insan ayrılsa bile bellidir halinden sevdiği
      benita
      “Ben başkalarıyla bi günümü gün edeyim geleceğim” demenin kibar şeklidir
       serenity_s
       Bahane de değil caba da değil. Kişi kendini test ediyor. Onsuz mutsuzmuyum yoksa daha mi iyiyim. Tamamen bencillikle verilen karar. İliski hikaye kendini deniyor.
        mrcrw
        Durumlara daha sağlıklı bakabilmek için bulunduğunuz ortamdan/ilişkiden uzaklaşmanız gerekir. O zaman daha net bir görüş kazanırsınız. İlişki içindeyken anlamlandıramadığınız ve hatta konuşarak çözemediğiniz kimi davranışları biraz uzak kalınca anlamaya başlarsınız. Karşı tarafın da anlamasını beklersiniz. Eğer ilişkinizin değerini anlarsanız emek vermeye devam edersiniz. Eğer sizi yoran bir ilişki veya diğer işlerinizi aksatan mutsuz eden çok düşünmenizi sağlayan bir ilişki ise bitirmeye karar verirsiniz. Ha unutmayın yeterince olgun ve gelişmiş bireylerseniz o arada kimi götürürüm diye düşünmezsiniz zaten.
         sedefartuny
         Niyetle alakalı bir durum. Adına ara demek istemiyorum ama bir uzaklaşmadan, kısa ayrılıktan sonra ilişki dinamiklerini daha iyi anlayan, özleyen ve daha sıkı birbirine sarılmak için bir araya gelen çiftler tanıyorum. Bu gibi kırılma noktalarından sonra daha iyiye gidiyor ilişki sanki çünkü biz bir şeylerin değerini kaybedince anlıyoruz.
          amakafamiznasiguzel1
          ne ki bu ya futbol maçı mı, devre arası falan? teriniz mi soğuyacak nolacak. ne saçma.
           monaiman
           Necip Fazıl'ında dediği gibi; Yaprak ağaçtan sıkılmıştı, sonbahar bahaneydi. Sen benden sıkılmıştın, Mesafeler bahaneydi...
            janset_
            İlişkiye ara vermek ayrılığın kibarca dile getirilmiş hali, başka denizlere yelken açmanın kılıf uydurulmuş halidir.. Kimse kendini kandırmasın aptal yerine koydurmasın..Sen biraz bekle ben biraz dolanıp geleyim_ Oldu canım...Dönünce bulursan..Kahve bile bekletince soğur...
             caresizcare
             Bahane bence Bi gidip bakayım iyisi varmı yoksa dönerim der gibi
              moon_night
              Bahane Saçma bir bahane Nal gibi bahane
               sairsel
               😁
                peripedia
                İlişkiyi noktalandırıp sonrasında bir araya gelmek ara vermekten daha anlamlı. Ara verme olayı bana ilişkiyi garanti altına almak gibi geliyor. Kimseyle birlikte olma, yeni birini bulma, biz ayrılmadık, aradayız. Çok anlamsız.
                 sedef-korkmaz
                 Ben gidip piyasayı bir geziyim olmadı senle devam demektir bence
                  samyeli90
                  Ara vermek nedir ya oyun mu bu ilişki bu ara verilirse bitmiştir ayrılın en kısa yoldan
                   ezgisarikaya
                   iliskiye herhangi bir taraftan gelen ara verelim talebi iliskinin o anda bittigini gosterir benim icin. ben onsuz, o da bensiz yapabiliyorsa ve daha iyi olacagini dusunuyorsa amalarin bi onemi yok. iliskiye ara vermen isteyen birinden kosarak uzaklasin sonunda daha cok uzulursunuz.
                    eflayilmaz
                    En güzel bahane. Ayrılmak isteyip de konduramadığın için ilk önce biraz ara mı versek ya dersin sonra geri döndüğünde hiçbir şey eskisi gibi olmaz bir iki hafta içinde de ayrılırsın
                     _gizem_
                     bahanedir...
                      sbstnbjk
                      Bitişin başlangıcı falan değildir: Ara verme fikri akıllara geldiyse açık açık o ilişkinin bittiğini gösterir. Çok nadiren de olsa istisnalar çıkabilir.
                       kiripin
                       Bazen çaresizliktir...
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.