7
8.9.2020
İlişkilerin Bitme Sebebi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   roar
   İlişkilerin genel olarak bitme sebebi kıskançlık diye biliyorum. Bir taraf abarttıkça abartıyor. Diğeri de bu durumdan bir süre sonra boğulmaya başlıyor. Ve malum son. Ondan sonra gelen sebepse ilgisizlik. İlgisi size olmayanın ilgisi başka yerdedir. Değişmez.
    who_am_i
    Aldatmak, karşılıklı saygısızlık
     efenizz_
     Değişir o
      ladydisko
      öyle ben senden hoşlandım hadi sevgili olak diye başlıyor sonra daha güzelini buluyor ilişki bitiyor. p.s. bu alıntı gerçek gözlemlere dayanmaktadır
       me_out_bye
       Birbirini anlamamak farklı beklentiler içinde olmak. Bu ters düşmenin birbirine yetmemenin büyümesi halinde ayrılır çiftler. Erkek sana A verebilirim der. Kadın ben B istiyorum der. Erkek ben de C istiyorum ama lutfen. Kadın ben de D var ne yapayım der. Baştako heyecan biter. Çekilmez hale gelir ters düşmeler artar. Kişiler birbirinden uzaklaşır. -- İlişki demek. Evlilik demek fedakarlık ve anlayış demektir. Kimse sizin köleniz olmak zorunda değildir. Bu f3dakarliğı göstermeyenler ayrılmaya mahkumdur.
        _umut_
        Aile. Akrabalar. İlk başta çok etkileri olmasa da üstlerine vazife olmadıklarını fark ettikçe ilişkinize daha çok çomak sokup karıştıran insanlar yığını. Hele ki geri kafalı, yobaz insanlar ise o ilişki ne kadar sağlam olursa olsun buradan patlıyor. Bir şekilde dolduruşa getirerek, fitne, fesat ne varsa ortaya atarak bir şekilde ne yapıp edip bitiriyorlar ve bundan da büyük zevk alıyorlar. Tecrübeyle yüzde yüz sabit.
         ozlmli
         Hani hep derler ya anlaşamadık diye, gerçekten de bazen anlaşamamaktan bitiyor. Anlaşamadığımız şeyler birikiyor birikiyor ve dağ gibi sorunlar oluşuyor. Akabinde ise ayrılığın adı anlaşamadık oluyor.
          samyeli90
          Arada ki aşkın bitmesi gereksiz kıskançlık aldatmak telefonumu karıştırması falan gibi daha bir sürü şey sayabilirim benim için çok neden var
           melisalamia
           ilişkinin sürmesi iki tarafında birbirini anlamasından geçer diye düşünüyorum. anlayan kişi anlaşıldığında sevgi, saygı, sadakat gibi maneviyatlarıda taşır şurasında. bitmesi ise tam da bunların tükenmesinden geçer ki iki tarafta her anlamda çoktan tükenmiştir zaten.
            doo
            Kısa ve net KARAKTERSİZLİK
             uclardayasiyorum
             bence en basinda iletisimsizlik geliyor.
              yigit-topkara
              "Aşırı saygı" evet sayın hanımefendiler şaşırmayın ama gerçek bu. Şimdi bana kızacak burada pek çok "beğenmedim" butonuna tıklayacaksınız ama gerçek bu. Asla bir kadına sesimi dahi yükseltmedim bunu gönül ferahlığı ile söyleyebilirim. Çünkü annem gerçekten harika bir kadındı. Çocukluğumdan beri yetiştirme şekli özellikle "kadına saygı" üzerine kuruludur. Ne zaman bir kız arkadaşımı tanıştırsam sözüm ona "kaynanalık" taslamak yerine kendi evladı gibi görürdü. Şimdi "annen tek yetişmişmiş baban neredeydi" diyenlerde olabilir. Yetiştirdi diyemem çünkü ben 2 yaşındayken ölmüş hatırlamıyorum bile. Fakat annemin anlatılarına göre o da çok saygılı bir adammış. *İlişkilere gelirsek aldatma eğilimim olmadığı halde "Aldatıyor muamelesi gördüm" hatta medeni bir şekilde arkadaşlık dahi yaptığım kadın arkadaşlarımdan bir bir kopma noktasına dahi geldim. Kusura bakmayın ben kadın-erkek arkadaşlık yapamaz değimine karşıyım. *Ailemle aram iyi olduğu için ve aileme, arkadaşlarıma, sevgilime eşit hatta çoğu kez sevgilime daha çok zaman ayırmaya çalışsam da "Sen aileni benden üstün tutuyorsun" sözleri ile karşılaştım. Ayrıca biz erkek arkadaşlarımızla buluştuğumuzda sizin tabirinizle sadece "kız düşürmeye" gitmiyoruz. Eğer öyle herifler varsa neden onlarla ilişkiniz var diye de sorarım... *Kendime biraz zaman ayıramadım. Özel hiçbir şeyim kalmadı.
               bisosyolog
               Heyecanın bitmesi
               /
               0

               Tarihe Göre

               İçerik bulunamadı.