7
25.9.2020
İlişkilerde İlk Adımı Atan Taraf Olmak
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   raselika
   Bu durum iki cinsiyet için de farklı farklı değerlendirilmesi gereken bir durum. Öncelikli olarak erkeklerden başlayacak olursak bu durum erkekler için çok da garip olmayan bir durum. İlişkilerde ilk adımı genelde erkekler atar. Görünmez bir kural bir gibi işliyor bu durum. Onlar açısından da çok zor durumlar var tabii. Reddedilme korkusu, kendilerinden beklendiği için fazla bir sorumluluk hissetme gibi. Bir de işin içine kadınların değişken duygu durumları girince iş korkunç bir hal alabiliyor bence zihinlerinde. Uzun vadede faydası olabilecek bir durum olsa da kısa vadede sıkıntı çekebiliyorlar. Kadınlara dönecek olursak bence bu durum bizler için daha ekstrem bir durum. Toplumun genel algısında bu biraz garip ve saçma gibi görülebiliyor. Hatta bazı durumlarda daha çirkin bir ifadeyle basit kadın algısı bile oluşturabiliyor. Konuştuğun birine bir adım atmak artık dayanamama durumunda açığa çıkıyor bence. Yaptığına pişman olma durumun da yüksek. Karşındaki erkeğin özgüvenini gereksiz beslemek gibi bir durum da var. Kısa vadede etkili olsa da uzun vadede baş ağrıtan bir durum olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
    dr.rock
    Bana çıkma teklif eden kadını dudaklarından önce alnından öperim be sen ne dion Hafif miş Ondaki yürek zaten 150 kilodur
     benita
     Hep ben ilk adım attım, adım attım, koştum kıymet bilinmedi bundan sonra emeklemem bile
      beddualippa
      Asıl kendimizi kalıba sokan bizleriz. Kadın ilk adımı atmaz, erkekten bekler. Kim diyor bunu? Kendimizi pasifleştiriyoruz farkında mısınız? Neden birine karşı hislerimi açıklamak beni "hafif kadın" yapsın? Nasıl insanlarla tanışıp iletişim haline giriyorsunuz ben cidden anlamıyorum sizleri. Hislerim güçlüyse o kişiden de sinyal almışsam söylerim, kabul etmezse saygı duyarım. Yaptım da hiç pişman olmadım. Karşımdaki kişi de kendini bilen ve iyi yetişmiş biri olduğu için basit biri gibi görmedi beni.
       luciferin_kizkardesi
       ben yapmıyorum ya böyle şeyleri yapmayı da düşünmüyorum. Bir kere yaptım aldatıldım daha nolsun?
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.