İletişim Problemlerinin Olma Nedenlerini Sıralıyoruz
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   derinfeylesof
   Günümüzde en çok sıkıntı yaşanan konulardan biri iletişim kopukluğu, birbirimizle yeterince verimli iletişim kuramamamız. Kendi adıma söylemek gerekirse ben çok heyecanlı biri olduğum için karşıdan ufak bir sözcük duyduğumda sözünü bitirmeden konuşmaya başlıyorum :D Bu da bazen arada kopukluklara neden olabiliyor. Çevremde gördüğüm iletişim problemi ise kendi dediğini illa kabul ettireceğim diyenlerden çıkıyor. Yahu bir dur be belki doğrusu o değil, sürekli üste çıkıp dediğim olsun demek de bir iletişim problemi bence. Maddeler halinde sıralayacak olursam; Lafını kesmek, dinlememek. Üslupta bozukluk olması, argo kelimeler en ufak şeyde parlamak. Bilmediğini kabul etmemek. Herkesle yakın arkadaşınmış gibi konuşmak bu da büyük bir sıkıntı. Sizce iletişim problemlerinin sebepleri neler ?
    detokssuyu
    Bir ilişkinin yenilgisi iletişim yenilgisidir o iletişim yenilgisinin sebebi de dinlememektir. Kimsenin kimseyi dinlemediği bir toplum düşünün. Nasıl yenilemez? İnsanlar o kadar kendilerine odaklı ki karşı tarafın ne dediği umurlarında dahi değil.
     fairytale-
     İletişimi sadece anlatmak zanneden bazi insan sürüsü çoğunlukla karşıdakini dinlemez. Dinleme olmayınca o iletişim olmuyor. Ancak ilet olur.p
      tsukyomi
      Bir tarafın at gözlüğü takması Duyguların fazla müdahil olması Dile fazla hakim olamamak (kendini anlatmak için doğru kelimeleri bilmemek ya da karşıdakinin bilmemesi) Vurgu eksikliği, vurguları okuyamamak Fazla soğuk olmak Soğukluk kısmına parantez açmak istiyorum. Meslek gereği demir gibi oldu sinirler artık, robotlaşabiliyoruz. Ben bunu yapmıyorum. Karşıdakine bir sıcaklık, bir güven vermeliyim ki doğru sonuca ulaşabileyim. Robotlaşmış, soru cevap giden birinin yanında mı daha rahat olursunuz yoksa size arkadaş sıcaklığı verenin yanında mı? Daha net bir sonuç çıkarabiliyorsam bu yüzdendir, istedikleri kadar unorthodox desinler.
       maskoff
       karşılıklı güvensizlik, herkes karnından konuşuyor.
        cherry-cupcake
        karşındakini dinlememek sadece ve sadece kendisi konuşup hiçbir şey duymayan insanlardan nefret ediyorum.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.