132
23.12.2020
İktidarın 18 Yıllık Almanağı
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   cinayetvaraga
   Burda iktidarla yaşıt, daha küçük arkadaşlar var. Çocukluğu bu iktidarın başa gelişine denk gelenler var. bir de yaşı yerinde olup her şeyi anımsayan, öncesini bilen, idrak edenler var. Hadi şimdi buraya 18 yıldır iktidarda olan partinin söylediği, yaptığı, kırdığı, üzdüğü, üstünü örttüğü, bu da mı olur dedirttiği şeyleri paylaşalım. Burda kalsın. Görmeyenler görsün, unutulanlar hatırlansın. içimi en çok acıtan ve öfkelendiren anlardan birisidir bu. Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel Soma maden faciasında (2014) bir madenciye tekme atıyor. hatta bununla yetinmeyip doktordan kendi için rapor bile alıyor. ayağı incinmiş. ama incinen onca madenci ve ailelerini kimse düşünmemişti. para babaları kazandı, insanlık öldü.
    busrawasheree
    asıl fetöcülerin dışarıda olması
     hayalurunu
     bu güzel dilek kardeşimizi asla unutmayın.
      cinayetvaraga
      “Kadına şiddet abartılıyor.” Recep Tayyip Erdoğan / Son 7 yılda yüzde 1400 artan kadın cinayetleri hakkında. “Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum.” Recep Tayyip Erdoğan / Kadın dernekleri ile yaptığı toplantıda. “Benim bedenim, benim kararım diyenler feminist.” Recep Tayyip Erdoğan / Kürtaj tartışmaları hakkında. “Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum.” Recep Tayyip Erdoğan / Kürtaj tartışmaları hakkında. “Tecavüze uğrayan doğursun, gerekirse devlet bakar.” Recep Akdağ / Dönemin sağlık bakanı Kürtaj tartışmaları hakkında. “Tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum.” Ayhan Sefer Üstün / Akp Milletvekili, İnsan Hakları Komisyonu Başkanı “Tecavüze uğrayan da kürtaj yaptırmamalı.Bosna'da kadınlar tecavüze uğradı ama doğurdular.” Ayhan Sefer Üstün / Akp Milletvekili, İnsan Hakları Komisyonu Başkanı “Kadın ahlaklı olsun, kürtaj yapmak zorunda kalmasın.” Melih Gökçek / Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı “Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün? Anası ölsün.” Melih Gökçek /Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı “Yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya.” Recep Tayyip Erdoğan / Münevver Karabulut cinayeti hakkında. “Medya olayları abartıyor. Kadına yönelik şiddet algıda seçicilik.” Fatma Şahin / Dönemin bakanı “Evdeki işler yetmiyor mu?” Veysel Eroğlu / Orman Bakanı / Kendisinden iş isteyen kadına. “Kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek.” Mehmet Şimşek / Ekonomi Bakanı “Kızlar okuyunca erkekler evlenecek kız bulamıyor.” Erhan Ekmekçi / Akp İl Genel Meclis Üyesi “Türk kadını evinin süsüdür.” Vecdi Gönül / Milli Savunma Bakanı “Kadınsa o da iffetli olacak. Mahrem namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak, bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak” Bülent Arınç, dönemin Başbakan Yardımcısı “Kadının fıtratında erkeğe köle olmak var” Uğur Işılak/ AKP’li
       cinayetvaraga
       Bakara makara dediniz. kimse konuşmadı.
       https://youtu.be/dxNyqFA4cL0
       https://youtu.be/dxNyqFA4cL0
        selinak
        o kadar köprüleri hastaneleri kim yaptı insanda biraz utanma olur. şehir hastaneleri olmasaydı görürdüm o zaman pandemide neler yaşıyoruz. hepsi de bu iktidarın sayesinde!
         busrawasheree
         tecavüz hakkında; "tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum." Ayhan Sefer Üstün / Akp Milletvekili, İnsan Hakları Komisyonu Başkanı - "tecavüze uğrayan da kürtaj yaptırmamalı. Bosna'da kadınlar tecavüze uğradı ama doğurdular." Ayhan Sefer Üstün / Akp Milletvekili, İnsan Hakları Komisyonu Başkanı - "kadın ahlaklı olsun, kürtaj yapmak zorunda kalmasın." İ.Melih Gökçek / Akp Ankara Belediye Başkanı - "anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün? Anası ölsün." İ.Melih Gökçek / Akp Ankara Belediye Başkanı - "yalnız bırakılan ya davulcuya ya zurnacıya." Tayyip Erdoğan / Münevver Karabulut cinayeti hakkında. - "kızlarına sahip çıksalarmış." Celalettin Cerrah / Münevver Karabulut cinayeti hakkında. - "Medya olayları abartıyor. Kadına yönelik şiddet algıda seçicilik." Fatma Şahin / Akp Bakanı
          redblack
          Hangi birini yazalim, du başlayayim; pkk ile masaya oturan vatan hainidir dediler, oslo gorusmesini ben emrettim dedi. Suriyeye girip cuma namazini Şam'da kilacagiz dediler, Suriye komple bize girdi. Suudi kralı ölünce 3 gün yas ilan ettiler, aynı Suudiler bizi boykot etti, elini kolunu sallayarak gelip burada, muhalif olan bi gazeteciyi katlettiler, hukumet uzerine düşme geregi cok duymadi. Temizlik işçisi bi kadin akpli vekilin evinde ölü bulundu intihar dediler, uzaktakiler yakina gelsin diye agladilar, biz onlar din tüccari terorist dedikçe bizi itin götüne soktular, darbe girişimi(!) (Kendim buna hala inanmiyorum) sonrasi kandirildik dediler. 3 muteahhitte ülkeyi parsel parsel verdiler, araplara parsel parsel verdiler. Şehide bi kaç kelle dendi, şehit cenazesinde tabuta yaslanarak siyasi atar gider yapildi, ensar yurtlarinda erkek cocuklarina yillarca tecavuz ortaya cikti, bi kereden bisey olmaz dendi. Kadin kadinligini bilsin dendi, kadin hamile sokakta dolasmasin dendi, kadin kahkaha atmasin dendi, yeğen dayısını helaldir dendi. Daha cok var ama yazdikca sinirlerim bozuldu.
           cinayetvaraga
           4 atemmuz cuma 2003te. manidar olan bu tarihte. onların bayramı, müslüman türkiyenin kutsal günü. kuzey ırakta, Türk askerinin başına çuval geçirilsi alıkondu. tam 60 saat! sorgu yapıldı. bunun hesabı sorulamadı!
            busrawasheree
            Harran Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. RamazanTaşaltın; "İslami olarak şu anda Cumhurbaşkanına itaat etmek farzdır."
             cinayetvaraga
             Süleymanşah'ın türbesine sahip çıkılamadı! Tarih 13 Mart 2014... Karakozak köyü ve türbenin bulunduğu bölge IŞİD kontrolüne geçti. Tarih 20 Mart 2014... IŞİD, YouTube üzerinden bir bildiri yayımladı: Süleyman Şah Türbesi üç gün içinde boşaltılmaz, Türk bayrağı indirilmezse türbeyi yerle bir edeceğiz... Cumhurbaşkanı Erdoğan tepki gösterdi: “Böyle bir yanlışlık olacak olursa gereği neyse yapacağız. Bu topraklar bizim toprağımızdır. Bu topraklarda yapılacak bir saldırı aynen Türkiye’ye yapılmış bir saldırıdır.”  Tarih 22 Şubat 2015... TSK, Şah Fırat isimli bir askeri operasyonla türbede bulunan 40 askeri ülkeye getirmek için Suriye’ye girdi. Türbe, patlayıcılarla havaya uçuruldu. Emanetler sınıra 200 metre uzaklıkta PYD kontrolündeki bölgeye taşındı.
              dr.rock
              Ben en çok bilaloğlanı seviyom
               nykskaos
               Terör sorunu çözülemedi, boyut değiştirdi. eskiden her gün çatışma ve şehit haberi gelirdi. akp öncesi 1999-2002 arası aponun yakalanmasıyla bu konu kapanmış gibiydi. bugün ise zaman zaman toplu ölüm haberleri geliyor. bazen de haber yapılması yasaklanıyor. terör bitmemekle kalmadı, boyut değiştirdi. hem suriye'de hem de ırak'ta terör örgütü daha çok söz sahibi ve akp'nin bu konuyu bir sonraki seçime kadar düzeltebilecekmiş gibi bir gücü yok. - eğitim kanayan bir yaramız. 18 yıl boyunca belki de 18 kere sistem değişti. üniversite sınavlarında sıfır çeken sayısı hiç düşmedi. Burası da dahil, daha ilköğretim konusu olan imla kurallarını bilmeyen, okuduğunu anlayamayan diocular var. hem sınav yöntemi, hem de müfredat olması gerekenden çok uzakta. tabi 2002-2013 arasında cemaate tanınan ayrıcalıkların açtığı yarayı kapatmak zor. 2 yılda düzeltebileceklerini sanmıyorum. - eğitimden bağımsız düşünülemeyecek bir diğer konu ise genç işsizlik oranı. 2002'de akp %10.3'le devralıyor ki bildiğiniz gibi 2001 türkiye'nin gördüğü en büyük siyasi ve ekonomik krizin olduğu yıldır. o krizlerin etkisiyle %8.4 olan işsizlik %10.3'e çıkmış ve koalisyon hükümetini devirmişti. bugüne baktığımızda 18 yıldır akp bu göstergeyi sadece 2011 ile 2014 arasında aldığı değerin altına düşürebilmiş. ama hiçbir zaman 2001'deki %8.4 değerine düşürememiş. bugünkü işsizlik oranı %13.4. ehliyet ve liyakat sahibi kadrolarının bolca olduğu dönemlerde bunu yapamayan akp önümüzdeki 2 yılda bu konuya çözüm bulamaz. - enflasyon. 2000'lerin ilk yıllarında ülke toparlanmak için gerekli atılımları yapmıştı. acı reçeteyi uygulamaya başlamış ve 1990'ların bazen %100'lere varan enflasyon oranlarını düşürmek için dalgalı kur gibi, yapısal reformlar gibi çözümleri hayata geçirmişti. 2000-2002 arası düşme trendine giren enflasyon 2002'de akp devralırken %29.7 idi. bugün türkiye istatistik kurumunun çarpıttığı değerlere değil de bağımsız yapılan hesaplara baktığımızda %36 gibi bir enflasyon ile karşı karşıyayız. akp devraldığından daha kötü bir noktaya getirmiştir. devraldığında değişim trendi aşağı yönlü iken bugün yukarı yönlüdür. 18 yıldır buna çözüm bulamayanların 2 yılda bu konuya çözüm bulabileceğini sanmıyorum. - beyin göçü. bu konunun hiçbir zaman adı konmadı. bugün de varlığı kabul ediliyor mu bilmiyorum. iyi yetişmiş bir bireyin ülkede kalması için 18 yıldır hiçbir şey yapmayan akp bu iki yılda ne yapar bilmiyorum. böyle giderse vasatlar ülkesi olacağız. - enerji. bu konudaki göstergem ise dışa bağımlılık oranı. 2002'de akp ülkeyi devraldığında dışa bağımlılık oranımız %67 iken bugün %75'ten fazladır. hep kötüydük, şimdi daha kötüyüz. cari açığımızın birincil sebebi budur. akp 2 yıl içinde bunu düzeltebilir mi? rakamlarla ölçemeyeceğimiz konulara hiç değinmedim. adalet, kadına şiddet, ırkçılık, ayrımcılık, liyakatsizlik, mafya, cemaat, tarikat gibi sayılarla kolayca ifade edilemeyecek sorunlar da var. Kim neyin kafasını yaşıyor da hâlâ savunuyor hayret.
                pazartesi
                Diploma Bilale anlatır gibi anlatmak Kedi girdi Paraları sıfırlamak Ayakkabı kutusu İndraghandiyi anma haftası Nimet baş (çubukçu) Meb in fatih projesiyle dolandırılması Albayrak Özge ulusoy 400 millet vekili vs 400 kg patlayıcı Zürriyetsiz diyip iki ay sonra ittifak yapmak Kuru ekmek yiyiyorlarsa aç değiller Bir kereden bir şey olmaz Bunlar anarşist, bunlar terörist vs ayrıştırma Gezi olaylarını başlatma (çadır yakılınca başladı) Şehitlere: kelle Öcalana: sayın 2014 sonları 2015 başları bordo berelilerimizin ypg yi eğitmesi. 2015 ortaları ypg ile başkanın bozuşması ve ypg nin bizim askerlerimizi şehit etmesi Silivri Silivri Silivri Çocuk tecavüzcülerinin 3 ayda çıkması, cbaşkanına hakaretten tutuklu olarak müebbetle yargılamak. 13 yaşındaki kızın cinsel ilişkiye ve fuhşa rızası olduğuna hükmetmek Aleyna çakırın katilinin süleyman soyluyla fotoğrafı Ve daha niceleri... Bi akp li birini dinsizlikle mi ne suçlamıştı. 10 yaşındaki bir çocuk da şey diyor: 'öğretmenim bugün din dersinde gördük: birine dinsiz dersek münafık dersek biz dinden çıkıyormuşuz.' İşin özeti: bebeler bile farkında durumun. Almanak falan hikaye: hayatımız +18 lik film olmuş; fiyatlar hep pompalamasyon. Sahi diploma nerede?
                 ozymandiase
                 Mansur Yavaş'ın icraatlerinden birinden bahsedeyim mesela. Ankapark gibi çöp bir yatırım yerine ne yapılabilirdi mesela? ABB, Ankara’da otobüs sayısının yetersiz olduğunu açıklamış ve kredi kararı meclis tarafından onaylamıştı. Ancak Hazine ve Maliye Bakanlığı bu krediyi altı aydır onaylamıyordu. Yavaş, 282 otobüs almak için 60 milyon euroluk dış kredi talebinin Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından onaylandığını belirterek “Yeni bakanımız gelir gelmez otobüs kredisini onayladı. En kısa sürede Ankara’yı yeni otobüslerle buluşturacağız” dedi. Güzel örneklerinden biri.
                 /
                 0

                 Tarihe Göre

                 İçerik bulunamadı.