İkiyüzlü Olmak İnsan Doğasına Aykırı mıdır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   semaakonurr
   İkiYüzlü insanları oldum olası sevmedim . Zaten ikiyüzlü olduğunu bildiğim insanların her zaman yüzüne vurarım bunu . Bence insan doğasına aykırı değildir insanın karakterine aykırıdır . İkiYüzlü olmayı ya da olmamayı herkes kendi seçer bu seçimlerde onların karakterini belirler .
    mrsnl33
    Mehmet Akifin bir sözü vardi: "Artık iki yüzlü insanları sevmeye başladım; Çünkü yaşadıkça yirmi yüzlü insanlar gördüm".
     deniz_yesili
     ikizlerim ben,dogustan iki yüzlüyüm✌️
      esseref
      insan doğasındadır bence. kendini güvene almak için her türlü yola başvurur
       silivri
       Uyum sağlamak için toplumun uzun vade ahlak kurallarını savunup bu kuralları kısa vadeli çıkarları için çiğnemek çok insanın yaptığı bir şeydir. Sebebi çok açık. Uyum ve kâr-zarar dengesi.
        iceel
        İnsanların zaten iki yüzü olur. İlki topluma karşı oluşturduğu sosyal yüzü (buna imaj diyoruz). Diğeri sadece kendi içine gösterdiği yüzü (buna da benlik diyoruz). Sosyal yüzümüz sürekli değişir ve ortama göre şekil alır. Öyle olmak zorundadır. Bazen insanlar imajlarını ya da toplumsal statü ve sosyal ilişkilerini korumak adına farklı rollere bürünürler. Ben her insanın bunu mutlaka az çok yaptığına inanıyorum. Herkes yalan söyler ve rol yapar.
         bizimkiz
         düşüne bilen canlılar olarak karakterimizin değişikliğik göstermesi rol yapma ve yalanı benimseme çok normal geliyo bana bence tam bizlik hareketler zaten
          nazminaz
          insanların doğası bu sadece belli etmezler
           detokssuyu
           İkiyüzlü olmak insanın doğasında olan bir şey bence ya.
            catherine-earnshaw
            İkiyüzlülük insan doğasının bir parçasıdır maalesef.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.