Hüngür Hüngür Ağlattığım Finansal Kölemle Yaşadığımız Acımasız Olaylar Silsilesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   lilcat
   Burada gördüğüm bi başlık bana 2 senedir içimde tuttuğum bir sırrı anlatmama vesile olacak sanırım. Bu öyle bi sır ki benim için, en yakın arkadaşıma bile olay geçtikten aylar sonra anlatabilmiştim. Şimdi geliyorum hikayeme. Yaşadığım hayatı göstermeyi seven biriydim. Yani öyle olmamam için bazı sebeplerim var artık. Okuduktan sonra anlarsınız diye düşünüyorum. Instagram hesabım açıktı ve bana gelen tüm mesajları okurdum. Çoğunluğu tahmin edersiniz okundu olarak kalırdı. Fakat bi mesaj ilgimi çekti. Bana bıkmadan usanmadan 2 hafta boyunca mesaj atmış ve her seferinde hiçbir karşılık beklemediği, bana hayatı kolaylaştırmak istediğini ve finansal köleliğimi yapmak istediğini yazıyordu. Böyle şeyleri çevremden de duyuyordum, böyle mesajlar aldığını arkadaşlarımın fakat kimse böyle bi şeye cesaret edememişti. Ben de oldukça mesafeliydim bu tür şeylere fakat her gün onun yazmasını beklemeye başlamıştım. Bıkmadan usanmadan yazdı bana. En sonunda, “Gerçekten sizden hiçbir beklentim yok, yalnızca benden bir şey isteyin ve ben size istediğiniz meblağı yatırayım. Aldıktan sonra kutusundan açarak bana fotoğrafını gönderin. Yalvarıyorum bunu yapmama izin verin” Mesajı ona cevap atmamı sağladı. Öncelikle almak istediğim ayakkabının linkini gönderdim. 5 dakika geçmeden IBAN numaramı istedi. Bi cesaretle gönderdim. 10 dakika sonra tam dediğim tutarın 20 tl fazlası yani 580 tl hesabıma yollanmıştı. - Neden 20 lira fazladan gönderdin? + Kargo için lazım olabileceğini düşünmüştüm efendim. - Tamam o zaman, aferin sana. + Lütfen ayakkabılarınız gelince bana fotosunu çekip gönderin. Cevap vermedim. 3 gün boyunca mesaj atmadım. O da hiç yazmadı. Kargom geldiğinde ayakkabının fotoğrafını çekip yolladım. + Teşekkür ederim efendim. Başka bir arzunuz var mı? - Hayır yok. Benden başka bir şey istemediğine emin misin? + En başında dediğim gibi sizden sadece bunu isteyeceğim sahibem. Tek şartım aldıklarınızın fotoğrafını göndermeniz. Hemen şimdi yeniden benden bir şey isteyebilirsiniz. İndirime girmesini beklediğim elbiselerden birinin linkini gönderdim. 10 dakika geçmeden hesabıma yine 20 tl fazla parayla geri geldi. Bu kez daha pahalı bir şeydi. Yine de anında gönderdi. Kargo geldiğinde aynı şeyi yaptım. Fotoğrafını çekip gönderdim. Bu süre içerisinde yine hiç muhatap olmadık. Neredeyse 2 ay boyunca kargoların gelmesini ortalama 1 hafta yaparsak 10 kez böyle sipariş verdim. İstediklerimin toplamı 8 binden fazlaydı. Adamla sadece sipariş üzerine konuşuyorduk ve hiçbir şekilde beni rahatsız etmiyordu. Onun bu sessizliğinden ben rahatsız olmuştum. Onu sinirlendirmek için artık daha hırçın davranıyordum. Kargom geciktiğinde ona bağırıp çağırıyordum. Ses kaydı atıyordum. Özür dilerim efendim bu benim elimde olmayan bir şey. Lütfen beni bunun için suçlamayın gibi şeyler söylüyordu. Ben susunca o da susuyordu. En sonunda çok daha fazlasını istediğimde ne olacağını merak ettim. 👇🏻devamı yanıt kısmında👇🏻
    benita
    Anlıyorum
     _umut_
     Tüm parça boyunca düşündüğüm iki şey vardı. 1) Bir ayakkabıya neden 560 tl verilir ? 2) Dünya üzerinde bu adamlar gibi cinsiyetimin yüzkarası ultra düzeyde kerizler varsa ben kendi cinsiyetimden nasıl istifa ederim ?
      mevsimlerdensnbahar61
      Kusura bakmayın lütfen ama bile bile lades demek bu bazen çok şeye sahip olayım derken elindekinden de olur insan şanslıymışsınız ki canınızla sınanmamışsınız amaç ne pek çözemedim ama emekle aldığınız ufak bi eşyaya biçtiğiniz değeri düşünün bide o kişinin belli amaç uğruna size döktüğü paraları kıyaslayın gerçi siz bunun muhakemesini yapmışsınızdır elbetteki çıkar ilişkisi bu yazık belki o adamın vs onun gibilerinin aileleri evlatları çoğu şeye muhtaç neyse yada öyle işte
       eski_bi_tanidik
       Bu ne aq¿ ne yani Bu ne?
        palmiye
        Ben hâlâ yılan oyunu oynuyorum, milletin oynadığı oyunlara bak. Ilginç.
         busrawashere
         adamı 2 yıldır unutmamışsın o sana para vermiş sen ona; zamanını, fotoğrafını, uzun süren düşünceni, ne zaman karşıma çıkacak kaygısı, korku, 40'lı yaşlarında birisini görünce, spor yapan adamları ya da spor aletini görünce eminim o yaşadığın olay aklına geliyordur. adam istediğinin fazlasını almış.
          ozymandiase
          Böyle bir köle pardon hanımefendi bulursam mükemmel olur. İletişim için DM.
           burakb_
           Allah bu durumlara düşürmesin bizi.
            pillowtalk
            Anladığım kadarıyla hanım ablamız bir süre yoluna bakmış sonrasında da bundan pişmanlık duyup bir korkuya kapılmış. Kendisinin bir sonraki sefer de dikkatli olmasını temenni ederim.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.