Hükümetten Peş Peşe Ege Denizi Açıklamaları: '12 Mil Bizim İçin Savaş Sebebi'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Yunanistan'ın Ege Denizi'ndeki karasularını 12 mile çıkarmaya hazırlandığı şeklindeki haberlere önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ardından da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sert tepki gösterdi. Her iki isim de Yunanistan'ın böyle bir karar almasının Türkiye için savaş sebebi olacağını söyledi. Anadolu Ajansı'na verdiği röportajda ağırlıklı olarak Doğu Akdeniz ve Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan gerginlik hakkında konuşan Oktay, Yunanistan'ın olası bir 12 mil kararı ile ilgili olarak, "Meclis'imizin çıkardığı bir yetki var, savaş sebebidir. Bugün de arkasında durduğumuz ve bugün de o yetkinin hala geçerli olduğu bir yapıdır" dedi. "Bu savaş sebebi olmayacak da ne olacak?" Haberin ayrıntıları:
   https://onedio.com/haber/hukumetten-pes-pese-ege-denizi-aciklamalari-12-mil-bizim-icin-savas-sebebi-916848
   https://onedio.com/haber/hukumetten-pes-pese-ege-denizi-aciklamalari-12-mil-bizim-icin-savas-sebebi-916848
    fuckerfukara
    otokratik ülkelerde diktatör diktatörlüğünü kaybetmemek için son seçenek olarak savaşa girer böylece halkın desteğini kazanır. yani şuan yunanlarla savaşa girsek onları destekleyecek halimiz yok değil mi illaki tayyibi destekleyeceğiz kısacası olabilir böyle bir durum. bu arada tr nin 174 milyar dolar borcu var ve para yok yaklaşık 1 sene içinde iflas edeceğiz. arjantin gibi olacağız
     libidio
     bu uzaylılar nerede kaldı yahu
      tsukyomi
      Atatürk gibi bir başkomutanımız yok, İsmet İnönü gibi bir siyasetçimiz yok, savaşı kaldıracak ekonomimiz yok, ordu kurtuluş yıllarındaki gibi değil, halkın motivasyonu sıfır, Araplar zaten alınmadık bir karış yer bırakmamış. Şu an Türkiye'nin bu konuda ihtiyacı olan tek şey, şu ortamı parmağında döndürebilecek bir siyasetçi, bir akıl, savaş ilanı değil. Zira olası bir savaşta Türkiye'nin anahtar teslim durumda olacağını aklı başında her insan tahmin eder. Kalemleri çalıştırın, silahları değil.
       kuduz-doktor-hektor
       Gündem 1 ay boyunca da bunla meşgul olur artık, sonuç olarak hiç bir şey değişmez ve içinde bulunduğumuz ekonomik çöküntü durumunu kaldığımız yerden görmezden gelmeye devam edebiliriz.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.