Hollanda'da Koronavirüs Vakalarının Artması Sebebiyle Kısmi Sokağa Çıkma Yasağının Başlaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Covid salgının başından beri en yüksek vaka sayısına ulaşan Hollanda, kısmi sokağa çıkma yasağını tekrar başlatıyormuş. 24 saatte 16 bin 364 kişi pozitif çıkmış. Bundan dolayı evden çalışmaya teşvik edeceklermiş ama okulların, tiyatroların, sinemaların kapanması şu an için söz konusu değilmiş. Aşılanma oranının da %72 olduğunu belirteyim. Yani ne desem bilemiyorum , bizim için de aynı şeyler geçerli olur mu ? Bilemem, ülke olarak bunu kaldıramayabiliriz :D kısıtlama olsa bile okulların kapanmaması tarafındayım öyle bir süreç ki hala adapte olamadım. Online eğitimin çilesinden yazı yazmayı unutmuşum. Bu yüzden normalleşmekle birlikte, tedbiri elden bırakmamamız lazım yoksa bize de bir kısıtlama falan gelir, ağlarım.
    patronicee
    Evet ya dün sabah Hollanda'da ki kuzenimle görüntülü konuştum. Alışveriş merkezinde restorant tarzı bir dükkanı var. Artık 1 hafta açıp 1 hafta kapatacağım, vakalar çoğaldı. Her hafta açmaya izin yok dedi. Bir adam geldi kahvaltılık simit poğaça gibi şeyler istedi kuzenim ağzında çift maske ve eldivenlerle adama satış yok yasa dedi. Durumlar vahimmiş cidden.
     lovewkoko
     eyvahlar olsun anasını satim artık ben karantinada kalamam ya. maskenizi takın toplum içinde deli etmeyin beni. çevremde de korona sayısı arttı gittikçe. aşılılar dahil. üçüncü aşınızı da yaptırın.
      gizemino
      Bu furya yine başladı mı ya
       innocentghost
       Ciddi anlamda ne zaman bitecek bu illet? Uzun zamandır da bu soruyu sormamıştım😂 Bütün Çoğu Ülkelerde yeniden bir artış söz konusu, bazılarında bu durum daha fazla hissediliyor. Türkiye’nin ise her yeri kapatma gibi bir lüksü şu an için yok. Eğer böyle bir şey olursa yandığımızın resmidir kötü günler geride kalıp çok daha kötü günler başlar.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.