36
20.1.2021
Hırslı İnsanlar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   gulfemkaya
   Çocukluğumuzdan beri hırslı bireyler konusunda hırs kötü bir şey, sen kendinle yarış hırsa girmene gerek yok, kişiyi bitiren bir şey gibi birçok kötü şey duyduk. Merak ediyorum siz hırslı insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben hırslı insanlara karşı çok ciddi bir önyargı olduğu kanaatindeyim. Hırs tıpkı stres gibi belli bir seviyeye kadar kişide olması gereken ve iş bitiriciliği, başarıyı arttıran bir faktör. Hayatın her alanına ve her konuya bunu dahil edince sıkıntı oluşturmaya başlıyor. Demek istediğim okul hayatı, iş hayatı gibi alanlarda hırslı olmanın belli bir düzeyde çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Aile ve arkadaşlık ilişkileri gibi sosyal konularda kesinlikle çok zararlı. Fakat insanlar sadece okul ve iş hayatlarında hırslı olsalar bile sanki her alanda hırslılarmış gibi bir muameleye maruz kalıyorlar gibi geliyor bana. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
    irmak676
    Hırslı olmasan bişey elde edemezsin ki... Tabi babadan zengin *** değilsen
     detokssuyu
     Kendi kendi ile mücadele etmek anlamında kendi potansiyelini doldurmak anlamında bir hırs ise bu kişiye katkısı olur ancak başkalarının dahil edildiği bir ego savaşına dönüşüyorsa çok tehlikeli olabilir.
      eski_bi_tanidik
      Hirs güzel sey.
       ladyfierce
       Bir Zen öğrencisi üstadına, tapınağa katılırsa aydınlanmasının ne kadar zaman alacağını sordu. " On yıl " diye cevapladı Zen ustası " Peki, gerçekten çok çalışıp çabalarımı iki katına çıkarsam ne olur ? ” Üstad cevapladı: " Yirmi yıl " Bazen, hırs ve hız bizi yalnızca geriye götürür.
        arasserin
        İş hayatındaki hırsı bir süre sonra sosyal ilişkileri de kaydığı için her türlü zararlı bir hale geliyor
         mrs_furby
         Hırs zarar vermiyorsa iyi bir kamçılama tekniğidir.
          palmiye
          Hep en üste olmak isterler, kontrollü olurlarsa başarı sağlayabilir.
           ladydisko
           fazla hırs kendine zarar verir
            ggggggg
            Hırslı olduklarını
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.