Hindistan ve Çin'de Kız Çocuklarına Kürtaj Yapılması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   climax
   Maalesef bu haberi duyunca şok olmuştum, hindistan ve çin'de bu kürtaj meselesi yüzünden 80 milyonun eksik olduğu tahmin ediliyormuş. Bu modern zamanda bu anlayış hala nasıl devam edebilir? Cahiliye devri mi bu? Gerçekten çok üzüldüm. Bu cinsiyet ayrımcılığının başını maalesef içi boş mantıksız kültürel normlar çekiyor. Ne çektiysek geleneklerden ve kıt kafalardan çektik. Haberin detayını bırakıyorum.
   https://www.birgun.net/haber/cinsiyetciligin-vardigi-nokta-dunya-nufusunda-kadinlar-eksilirken-erkeklesme-artiyor-283586
   Detaylar
    ali-vercetti
    aga kondom dağıtın onun yerine..
     ben-aslinda-yohum-
     arkadaşlar Çin ile alakalı çoğu haber yalan. 4 sene yaşadım hiç böyle bir olay görmedim... Aksine insanların çoğu bile isteye kürtaj oluyor. Çünkü çocuğa gösterilen özen Türkiye'deki gibi değil. En iyi şekilde okumasını,çocuğun geleceğinin onun da geleceği olduğu bir anlayış var. Yani tamamen çocuk endeksliler. Bir çocuğun eğitimi 3 yaşında başlar iyi bir ilk okul yaklaşık senelik 200k Tl dir. Haliyle ikinci çocuğa yetemeyeceklerini düşünüyorlar. Keşke bizimkilerde bu kafada olsa. Ve şuan 3 çocuk yapma izni var.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.