Hilafet mi? Laiklik mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   emre_dogan_26
   Amacımız ülkemizi parçalayıp yoketmek değildir! Ülkemizin yok olmamasını bizde çok istiyoruz! Amacımız Türkiye cumhuriyetini bitirmek değildir! Amacımız ülkemize düşmanlık besletmek değildir! Türkiye cumhuriyetini kaldırma niyetimiz yoktur.Türkiye de laikte olarakta,cumhuriyetçi de olsa halifelik uygulanabilir.Halifelik bir yönetim sistemi bir rejim değildir.Hilâfet imani bir meseledir. Zira Resuli Zişân Hazretleri imama/halifeye biat etmeden ölenin ölümü cahiliye ölümü gibidir buyurmuştur. Bugün İslâm âlemi halifesiz durumdadır ve Hilâfet Müslümanların Gasp Edilmiş Hakkıdır! Halifelik istememiz Atatürk'e düşmanlık beslediğimiz anlamına gelmez.Biz Atatürk'e düşman değiliz.Biz İslam'a saldıran,İslam'ı yoketmeye çalışan kafirlere düşmanız.Halifelik padişahlık rejimi değildir! Hilafet, İslam’ın devlet, toplum ve hayata hâkim olması için olmazsa olmaz bir hükümdür. Hilafet, İslam'ın iktisadi, içtimai, eğitim vb. hükümlerini hayatta tatbik eden kurumsal bir yapının adıdır. Hilafet İslam’dan parçadır, O olmazsa İslam tatbik edilemez. HİLAFET İÇİN PADİŞAHLIK SİSTEMİ GEREKMEZ.HİLAFET GELİRSE PADİŞAHLIK DÖNEMİNE GEÇİLMEZ DEMOKRASİ GİTMEK ZORUNDA DEĞİLDİR. Hilafet; Allah'ın vaadi ve Rasülünün müjdesidir. Şu bir an bile akıldan çıkarılmamalıdır ki; Hedef yönetim değildir. Aksine hedef; İslâmî hayatı yeniden başlatmak ve İslâm’ı tüm dünyaya taşımaktır. Bunun metodu ise,Hilafettir Halifelik için laikliğin,demokrasinin kaldırılmasına gerek yoktur.Amacımız hükümet düşmanlığı değildir! Hilafet'in Farziyeti "İslâm’in tatbik edilmesi, yani dünya ve ahiretle ilgili tüm işlerde şerî hükümlerin uygulanması, subutu ve delaleti katî delille Müslümanlara farzdır. Bunun gerçekleşmesi ise ancak otorite sahibi bir yönetici ile mümkündür." En-Nebhani
    utumasasiilekayanadam
    Ben bu salak ve insan müsveddesinin başlıklarını görmek istemiyorum yeter laa bi el atın şuna mk. Ne işe yarıyorsunuz?
     emre_dogan_26
     Yok mu bu zalimlerden öldürülen çocukların intikamını alacak ,hesabını soracak bir güç diye soranlara soruyorum; Mazlumların bir damla göz yaşı için uçsuz bucaksız orduların bir araya gelmesinin neden istemiyorsunuz !
      emre_dogan_26
      Hilafeti istemeyenlere soruyorum. Afganistan’da Arakan’da Doğu Türkistan da Irak’ta Suriyede mazlumların akan kanını durduran, zalime hesap soran bir topluluk istemez misiniz ? Müslümanları tek çatı altında görmek istemez misiniz ?
       ozymandiase
       Bu orta doğulu çomarların Cumhuriyet mefhumundan bir şey anlamasını beklemek zaten başlı başına saçmalık. Adam kendinde yetki istemiyor ki? Adam bir birey olmak istemiyor ki? Adam söz hakkının olmasını istemiyor ki? Adam parazit gibi yaşamak istiyor. Adam tek hücreli canlı fonksiyonlarıyla yetinebiliyor ve fazlasına gerek duymuyor. Adam kontrol edilmekten haz alıyor. Adam sorgulama yeteneğinden yoksun. Oksijen israfları sizi.
        emre_dogan_26
        HİLAFET HAKKINDA TÜM SORU İŞARETLERİNİ GİDEREN BİR WİDEO.İZLEMENİZİ TAWSİYE EDERİM
        https://www.youtube.com/watch?v=739ATXHFApg
        https://www.youtube.com/watch?v=739ATXHFApg
         emre_dogan_26
         Netanyahu’nun #Hilafet korkusu! Işte Hilafet bu yüzden kaldırıldı… Yunanistan, Ayasofya'nın cami olmasını istemez, kemalistler de istemez. Israil, Hilafetin gelmesini istemez,
         https://www.youtube.com/watch?v=3TXnWTXchkI
         https://www.youtube.com/watch?v=3TXnWTXchkI
          ahpte-pateh
          ABD'yi halife sayan Suudiler sence halifeye itaat eder mi? Ortadoğu'da her yere eli kolu giren ABD'ye karşı halife ne yapabilir? Bu çağda ümmetçiliğin yaşacağına inanıyor musun gerçekten? Araplar'ın WW1'de nasıl ihanet ettiği ortada, daha neden güvenelim biz onlara?
           rotasizkerim
           Huzur İslamda xD
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.