Hiçbir Şey Yapmadan Bir Başarı Örneği Olduğunuz Durumlar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Benim en büyük başarım ilkokulda öğrencilerin sıra ile 'Andımız' okuduğu dönemde kaldı. O zamanlar 'r' harflerini 'y' olarak söylüyordum. Beyazıt Öztürk'te bulunan konuşma bozukluğu yani. Neyse ki çeşitli eğitimlerle düzelttik durumu. Tabii o zamanlar "Vaylığım Türk Vaylığına Aymağan Olsun" diyen bir öğrenci duymak istemedikleri için çok sevgili öğretmenlerim bana bir türlü andımızı okutturmuyorlardı. Okuldaki tüm çocuklar kürsüye çıkıyor, andımızı okuyor, aileler fotoğraf falan çekiyorlardı. Bu bir prestij meselesiydi. Benim için de ciddi bir sorun anlamına geliyordu. Evde ayna karşısında pratikler mi yapmadım, ağzıma kalem alarak 'r' meselesini çözmeye mi çalışmadım neler neler yaptım. Bir gün müdür yardımcısı ertesi gün andımızı okumak için beni görevlendirdi. Çıktım okudum tabii 'r' problemim yine vardı ama korktuğum gibi kimse gülmedi, dalga konusu olmadım aksine herkes çok sempatik bulmuştu. Başarı duygusunu ilk kez hissettiğim andı benim için. Meğer ailem sınıf öğretmenime bahsetmiş durumdan benim istediğimden olaylar öyle gelişmiş ama insanlık için küçük benim için çok büyük bir başarıydı. Hala unutamam, hala o kendi kendime çabalamam aklımdadır. Aslında hiçbir şey yapmadan bir şekilde kendimi başarılı addettiğim değişik bir durumdu.
    mevsimlerdensnbahar61
    Çay demleme
     sedefartuny
     Bir şekilde arkadaşlarımın hepsi çok iyi İngilizce bildiğimi düşünüyor. Sınavları için yardım falan istiyorlar. Bilmiyorum arkadaşlar. Lisede, üniversitede İngilizce sınavlarından iyi puanlar alıyor olmam İngilizce bildiğim anlamına gelmiyor. Nasıl bu konuda bu kadar başarılı oldum asla bilmiyorum. Tek bildiğim İngilizce bilmediğim.
      tsukyomi
      Sendeki r harflerini bana yüklemişler bak, ondan söyleyememişsin. Hele İngilizce konuşurken iyice coşuyor r harfleri, direkt 'are you Russian?' diye soruyor gariplerim. Kalbim Sovyet Raşın benim, tek pasif başarı örneğim budur.
       moon_night
       Okul hayatım
        mrlawyerkk
        Tamir tadilat işlerinden hiç anlamam ama bir şekilde Youtube videoları ile Armut uygulaması ile çözüyorum ve eşimin gözünde bu konuda çok başarılıyım. Çaktırmıyorum tabii. Olayı çözmek de en nihayetinde bir başarı çünkü.
         vurz
         Sönük kollukla farketmeden dubaya ulasmisim kucukken
          mrs_furby
          Hayatta kalmam.
           agac-ceviz
           diploma yani çalışmadım çok fazla hatta 6 sene okudum ama başardım ahahah
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.