Hiçbir Şey Bilmeyen İnsanla mı Çalışmak Daha Zor Yoksa Bildiğini Zanneden İnsanla Mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   keladam
   İş yerlerimizde hepimizin karşılaştığı birçok farklı insan profili oluyor, çoğu çöp oluyor tabii. Kafanın uyuşmadığı, aynı dilden konuşmadığın insanlarla anlaşmak oldukça zor bi hale geliyor. Hele ki bu insanlarla her gün bir şeyleri yürütmek zorunda kalıyorsan. Birbirini hoş da tutmak gerekiyor bi yerde. Ancak bir tipleme var ki bence iş yerinde size yük ötesi yük, sıkıntı ötesi sıkıntı olan biri. O da bir şey bildiğini zannedip her b*ka atlayan ve öyle yapılmasını isteyen kişi. Hayır bak herkese okey dersin, eyvallah dersin. Ama buna laf anlatmazsın. İşi hiç bilmese çekil dersin yapar öğretirsin sana karşı koymaz. Ama bu her şeyi bildiğini zanneden tipleme her işi yanlış yapar sonra da bi şekilde olayları başkasına atar "aa ben onu x biliyo sanmıştım neyse" "hmm ama öbür türlü demiştim ben xciğim" gibi. Korkunçtur, allah kimsenin başına vermesindir.
    kaaninteyzesi
    O bildiğini sananlari başına yonetici yaparlar. Bu hiç şaşmaz.
     gregory_
     Bir sey bilmeyenle çalismak iyidir senin ne yaptigini da bilemez.
      gulfemkaya
      Bilmeyen insan en azından öğrenmek için çaba gösterir. Bir şekilde çalışabilirsiniz ama bildiğini zannedenlerle sadece sinir hastası olursun
       imailahorsilahh
       Bildiğini zanneden insan, her alanda, her konuda yer ve zaman farketmeksizin budur bence. Kafasına orak geçiresim gelir.
        iceel
        Bilmeyen insana öğretmek zorundasın Kapasitesi birikimi algısı nasıl bilmiyorsun. Zor iş yani. Bildiğini zanneden kişiye en çetrefilli problemi verirsin. Biraz da gazlarsın. Çok bildiği için hevesle girişir. Sonra ayaklarını uzatıp debelenmesini izlersin. Çok bildiği için yardım da isteyemez. Burada püf nokta işi çokbilmişe verdiğinizden çünkü onun herşeyi biliyor göründüğünden herkesin haberdar olması. Böylece olabilecek hatalarda herkes kaynağın kim olduğunu bilir. (biraz acımasız mı oldu ne? :)
         gizemlicikolat
         İkisi de zor ama en zoru politik insanla çalışmaktır. Sana şikayetlenir. Sen aynı şikayeti ilgilisine dile getirdiğinde öyle düşünmüyormuş gibi yapıp seni g.t gibi ortada bırakır.
          eski_bi_tanidik
          Ikisine de hayır
           caresizcare
           Tabiki bildiğini zanneden insanlar çalışmak değil Onlarla hiç bir alanda karşılaşmak istemem
            tsukyomi
            Hiçbir şey bilmeyene öğretirsin, o en kolayı. Ama bildiğini zanneden insan kaçsın benden. Gördükçe diplomamı tutuşturup ağızlarına sokasım geliyor. Bunlarla aradaki sosyal mesafenin en az 1 km olması lazım.
             moon_night
             Bildiğini zanneden. Bilmeyen birine öğretebilirsin fakat bildiğini zanneden birine öğretmek zor olur
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.