Hiç Psikoloğa Gittiniz mi Gittiyseniz İşe Yaradı mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   marvelhulk
   Gerçekten çok merak ediyorum giden işe yarayan var mı, özellikle devlet hastanesinde bence öyle şeyler fos gibi geliyor bana sadece gidiyorsun dinliyorsun ve sana ilaç yazıyor o kadar. Ne terapi yapıyor ne seni yönlendiriyor. o yüzden akıllı bir iş değil gibi geliyor bana .
    the-architect
    İki yıl gittim ve hayatım değişti. Burada "hiçbir işe yaramıyor" diyenlere bakmayın. Psikologlar sihirbaz değil arkadaşlar. Yalnızca onların değil, sizin de değişmek ve gelişmek için istekli olmanız ve sabır göstermeniz lazım.
     kejnedar
     Gidiyorum maalesef 300 TL veriyorum her seans haftada 1 veya 2 defa daha yeni başladım 7. Seans falan. Kimseye anlatamadığın şeyleri Bi yabancıyla paylaşmak iyi geliyor farklı yerleri yakalayabiliyor,seni tanımadığı yada incitmekten korkmadığı için açık açık söyleyebiliyor bazı şeyleri farketmene yarıyor ama yinede bütün yukumden kurtaracak beni diyemiyorum
      tsukyomi
      Çok psikolog dolaştım, bende işe yaramadı. En sonunda psikiyatristlere başladım. Şu an iki antidepresan kullanıyorum ama bir işe yaramıyor. İlla elektro şoka yatıracaklar belli oldu. Majör depresyonu şok tedavisiyle çözmek isteyen kafanıza sçm.
       yagmur_ults
       Cocukken klinikte bile kalmistim cünkü cok fazla utangactim, okula bile gidemeyecek kadar utangac... Klinikte 2 bucuk ay kadar kaldim haftada 3-4 kere klinikteki psikologlarla görüsüyordum ve özgüvenim gercekten artti. Sonrasinda baska psikologlarla görüsmeye devam ettim. Korkumun üzerine gitmeye cabaliyorlardi hepsi ve bu benim icin cok zordu ama yol katettikce insan iyi ve basarmis hissediyor. Psikolog secimi cok önemli eger seni icten dinleyecek, güvenini saglayacak samimi biri denk gelirse cidden ise yariyor ve kimsenin aklina bile gelmeyecek kadar ince sorular soruyorlar böylece kendini degerli de hissediyorsun ayni zamanda.
        ayaz_uyguroglu
        arkadaşlar bizleri hep kötü yorumlamışsınız fakat bizler sizin içinde bulunduğunuz durumu göstermek ve mantıklı, doğru kararlar almak için size yardımcı olabiliriz. siz istemediğiniz sürece size kimse yardım edemez eğer siz "ben geldim sohbet edeceğiz ( boş konuşacak) boşuna geldim off burası para dolabı" gözüyle bakarsanız zaten başından beri tedaviyi red etmiş şekilde bize gelmiş olursunuz, biz sadece size yolu gösterebiliriz, İstanbul boğazını geçen dev yük gemisi ve ona yol gösteren küçük gemiciği düşünün biz o küçük gemiyiz size nasıl gideceğinizi gösteririz kaptan ise sizsiniz herşey sizin elinizde aslında..
         kalpci
         Psikoloğa gittin mi? İşe yaradı mı? Bu fikriyatla psikiyatrist bile işe yaramaz Bilimsel kanıtlarla iş gören bir dalı böyle görüyorsan olmaz o iş Yani şöyle söyliyim, en yaramaz haliyle arkadaşının “sktret takma” demesinden 100 kay fazla işe yarar
          cinayetvaraga
          Çok gittim ama hiçbir faydasını görmedim. Milletin cebindeki parayı nasıl daha fazla alırım hesabında olan bir meslek. para verip muhabbet ediyorsun. karşındakinin ses tonu filan iyiyse ve enerjisi yerindeyse, muhabbete para vermiş oluyorsun.
           afroditgibiyim
           Gitmedim, gitmek istedim ama çok pahalı geldi kendi kendimi iyileştirdim 😅😏
            seyya
            ben... hic bir ise yaramiyor
             theguard
             Hemşirelik stajındayken stajdan kaytarmak için Psikiyatriste gidip "gözümü kapatınca canavar görüyorum , uçurum görüyorum" vs gibi yalanlar atıyordum. Dr'da bana dolabından ilaç veriyordu tek tek. Bütün gün kafam güzel takılıyordum. Tek fayda olarak bunu yaşadım :D
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.