Hiç Dolandırıldınız mı? Dolandırılma Hikayemizi Anlatıyoruz
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nursimarley
   Yıllaaar yıllar önceydi. Arkadaşlarım İzmir'e geldiler araba kiralayıp Çeşme'ye gitme planı yaptık. Çok fazla zamanımız olmadığı için evime en yakın Rent a car'cıdan bi araba kiraladık günlüğü 80 tl'ye. Araba da zaten görünüşte iyi ama gerçekten içi bizi yaktı. Hani arabaya zarar gelmesin diye arkadaşım 10 km hızla gidecek utanmasa. Neyse biz Çeşme'ye gittik geceyi geçirdik. Sabahın köründe arayıp arabayı geri istediler hala zamanımız olmasına rağmen :sss Neyse atladık arabaya döndük. İçimiz rahat çünkü arabaya yeni doğmuş bi bebekçesine nazik davrandık. Adamlar dedi ki biz bi tur atıp arabayı kontrol edicez sonra geri veririz kimliğinizi. Neyse bunlar aldı arabayı 5 dk dolandı geldi. Adam demez mi "bu araba hararet yapmış 1200 tl". Hani o an suratımızda tam bi "NE" ifadesi görebilirdiniz. Neyse adamlar mafya yani öyleymiş. Toplandılar tepemize, parayı vermeden kimlik yok!!!!!! Allahım öğrenci halimizle o parayı nasıl topladık, içimizden nasıl beddualar küfürler ettik anlatamam. sonuçta o para bize ....... hala orayı kundaklama planlarım var
    damladamlo
    İnternetten kedi ilanı açan bir kız vardı. Hasta kediyi buraya getirtip tedavi ettirecektik. Maddi durumunun olmadığını, kedi için nakil ücreti gerektiğini söylemişti; ben de gönderdim tabii. Sonra beni engelledi. İnternete adını soyadını yazınca dolandırıcı olduğunu anladım, birçok kişiyi benzer şekilde dolandırmış. Ortada kedi falan da yokmus anlayacağınız.
     kisacadeniz
     Haberlerde sağda solda sürekli dolandırılma haberleri görüyorsunuzdur illaki. Ben de hep bu insanlar nasıl dolandırılıyor ya ne kadar saçma hele üniversite akademisyenleri, avukatlar falan sürekli gülüyordum. İnsan başına gelmeyince anlamıyormuş. Liseden çok sevdiğim ve ara ara instagramda konuştuğum öğretmenim yine mesaj atmış naber nasılsın diye. Normalde de arada konuştuğumuz için bana da çok normal geldi. Nasılsın napıyorsun diye konuştuk neyse. Bir marketten indirim kuponu ayarladığını öğrenci olduğum için de bana da vermek istediğini söyledi. Öğrenciyiz yani nerede beleş bir şey görürsen alırsın onu. Telefon hattın faturalı mı diye sordu. Evet dedim. O zaman telefonuna bir mesaj göndereceğim, onu onayladı dedi. Kafamın çok dolu olduğu bir gündü ben de çok normal bir şeymiş onayladım. O sıra bir oyun için hattımdan 200-300 tl gibi meblağa çekildiğinde bir noluyoruz oldum. Hoca halledeceğim hemen falan dedi. Sonra kredi kartı bilgilerimi istedi. Ben kredi kartı bilgilerini isteyince bir şaşırdım. Çok güvendiğim bir hoca ya neyse kart bilgilerimi de gönderdim. Şifre vs. vermedim tabii. Kartım da güvenlikli para çekilmeye çalıştığına dair bir mesaj geldi. Ben de o sıra şimşekler çaktı tabii. Hemen şikayet ettim. Hocanın da hesabı çalınmış. Yine 200-300 tl çok bir ücret değil. Olay üzerimde travma olarak kaldı ben nasıl dolandırılırım diye.
      northinthequeen
      5. yada 6. sınıfa gidiyordum. Annem işte, bende babamla evdeydim okula gitmeye hazırlanıyordum. 2 tane kadın geldi kapıyı çaldı. ... firmasından geliyoruz ürün tanıtacağız falan dediler. Önce yok dedik ama açtık sonra kapıyı. "..." semtinde ... diye bir mağaza açacağız dediler. Bana bileklik ve saat hediye ettiler. Sonra kart çıkardılar çektiğiniz kartta hangi ürün varsa ayda az bir taksitle alabilirsiniz demişlerdi. Kartı da ben çektim tencere seti çıktı. O zaman en kral tencere seti 500 TL falandı. Tencere setinin fiyatı 690 TL dediler ayda 69 tl ödedik kime söylesek dolandırıcı onlar dedi annem de çok kızmıştı. Her ay taksit almaya geldiklerine pişman etmişti babam gelen adamları, son taksitte polis gelmişti...
       gaziosmanpasacumhurbaskani
       Yazarken bile gülüyorum ama bunu yakın zamanda yaşadım. Öncelikle hayatı boyunca dolandırılamayacağını düşünen biri olmuş olduğumu belirteyim çünkü buna rağmen dolandırıcının beni ikna ederken söylediği şeyi şimdi düşününce harbi avelmişim diyorum. Birkaç ay önce evimize bir köpek sahiplenmek istedik. Evimizin koşullarını göz önüne aldığımızda küçük ırk bir köpek olması gerektiğine karar verdik ve Terrier cinsi köpek sahiplendirme ilanlarına baktık. Velhasıl kelam uzun uğraşlar sonucu bir tane bulduk ve kişi ile iletişime geçtik. Kişi, köpeği ücretsiz bir şekilde sahiplendireceğini ancak kendisinin Bursa'da olduğunu belirtti. Bizde İstanbul'dayız tabii ki. Nasıl yaparız, nasıl ederiz diye istişare ederken kendisi köpeği otobüs firması ile kafese koyarak gönderebileceğini ancak yol parası ve kafes ücretini karşılayacak bütçesi olmadığını söyledi. Bizde köpeğimiz olacağı için sevindik ve hemen biz ücreti karşılarız sen yeter ki gönder dedik. Bu arada köpeği neden sahiplendiriyorsunuz diye sordum içime kuşku düştü parayı duyunca bir anda. Aldığım cevap şuydu "Annem doğum yapacak, evde bebek varken köpek sağlıklı olmaz". E tabii herkesin annesi doğum yapabilir veya köpeği hijyenik bulmayabilir. Ancak sıkıntı şu; çocuk en azından 30'lu yaşlarda :D Ama o an bana mantıklı bir sebep gibi geldi ve bu yaş olayını falan hiç hesap etmedim. Çünkü bu kişinin dolandırıcı olmadığına dair tutunacak bir sebep arıyordum. Neyse telefonu kapattık, hemen IBAN'a parayı gönderdik ama gönderdiğim anda "baba sanırım dolandırıldık dedim". Beş dakika bekledim ve hesaba para geldi mi diye sormak için aradım. Açmadı ... Beş dakika sonra bir daha aradım. Açmadı ... Defalarca aradım yarım saat içinde. Kesin olarak dolandırıldığımı anlayınca küfürleri döşedim mesaj olarak. Neyse CİMER'e şikayet falan ettim ama sağ olsunlar daha bugün başvuruma geri dönmüşler. Sağlık olsun giden 200 lira oldu ama ben salaklığıma çok sinir oldum. Nasıl düşerdim bu tufaya? Üstelik bana Bursa'da yaşıyorum diyen kişinin Facebook profilinde koskoca MALATYA'DA YAŞIYOR yazısını göre göre, bile bile. İnsanın basireti bağlanıyor işte. Neyse bu da böyle bir anımızdı. Sizin var mı?
        purplesatine
        Bir keresinde hastaneden çıktım, eve gidiyorum. Yaşlı bir amca yanıma gelip 'kızım evden cüzdanımı unutup çıkmışım, dolmuşa bineceğim ama dolmuş parası verir misin' dedi. Ben de tabii ki verdim, insanlık ölmedi diye. Neyse sonra hastanenin karşısındaki markete girdim, bi' kaç parça bir şey aldım. Çıktığımda adam taksiye biniyordu.
         patronicee
         Marketten çıkarken 6-7 yaşlarında minik bir kız yanıma gelip abla bana çay alırmısın? Akşam eve giderken çay götürmezsem babam beni çok dövecek demişti ve uzakta duran bir adamı göstermişti bak babam orada diye. Bende kıyamadım bir paket çay ve makarna pirinç şekerleme falan alıp eline verdim. Aynı kız çocuğu bir kaç dakika sonra marketten çıkan başka bir adamın yanına gidip sebze almasını istedi ve bu kez karşıda duran farklı Bi adamı işaret ederek bak o benim babam diye göstermişti.
          kendi-cazibesi
          Sen Nasıl Bir Kralsın 😎
           asit
           Okulun son döneminde, 4 yıl beraber kaldığım ev arkadaşım evdeki eşyaları satmıştı.. Evet benden habersiz..Bir daha haber alamadım, peşine de düşmedim açıkçası
            meteorakafaatandinozor
            evet, 18 yaşındaydın internet cafede çalışıyordum. adamın biri geldi masa açtırdı, çay kahve filan içti. karşıda pideci vardı pide söyleyip hesaba yazdırdı bir güzel. 2-3 saate yakın oturdu ama. sıra hesaba geldi. dedi karşıdaki bakkal benim akrabam para alıp geleyip. adamları tanıdığım için kuşkulanmadım ama geri gelmedi. ben de cebimden kasaya koymuştum o zaman. :( bak yine aklıma geldi allah kayretmesin o herifi. (ben patronun bunu yaptırdığından eminim ama ispatlayamam)
             bico
             Buenos Aires e gittim orda oranin La Boca diye daha lokal bi semtten taksiye bindim 1000 peso verdim 500 peso tuttu adam bana geri 500 peso verdi ama fake mis (: hala duruyo para bende de
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.