Hiç Çok Zeki Olan Bir Hoca Tanıdınız mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   me_out_bye
   Bir topluluğa konuşma yapan vaaz veren sohbet eden şu kendini youtube'a çeken hocalar falan olabilir. Hiç zeki bir tanesini gördünüz mü? Onu görünce vaov bu adam gerçekten zeki! dediğiniz sizi etkileyen biri? Ve arapça katmak yerine düzgün türkçe tamamen günümüz dilinde kelimelerle anlatacağı şeyi normal anlatan izah eden abartıya kaçmayan sakin bir hoca gördünüz mü? Gırtlak yapmadan arapça şeyler söylemeden? Ve son olarak görünümü günümüze uyan ? O eski tarihteki insanların cosplayini yapmamış olan. Benim dikkatimi çekti bu konu. Cevabım gerçekten hiç görmedim. Hatırladığım simalar isimlerin hepsine baktım ve göremedim sanırım.
   https://youtu.be/BSR2lbgyh2Q
   https://youtu.be/BSR2lbgyh2Q
   Sizin cevabınız nedir bu konuda?
    cinayetvaraga
    sen hiç zeki din adamı gördün mü? Peygamberin söylediklerini çarpıta çarpıta, mezheplere, törelere, çıkarlarına göre yorumlayıp insanlığı birbirine düşürdüler. adamcağızın kemikleri sızlıyordur toprağın altında.
     sairsel
     Mehmet Okuyan var, tıpkı Yaşar Nuri Öztürk gibi dinin kaynağı kitabı baz alarak insanları bilgilendirmeye çalışıyor ama kitaptan konuştuğu için cemaat ve tarikatların işine gelmiyor o yüzden pek sevilmiyor. Kendisi aynı zamanda akademisyendir.
      isirgan_otu
      ciddiysen durumun gerçekten vahim
       abdes_terligi
       din hocalarının alayı çomar gibi geliyor
        cellsyuss
        Görmedik göremeyeceğiz. Bilinçsiz insanları ancak boğazdan konuşarak ve arada arapça konuşarak kandırabilirsin ama bilen ve araştıran birini asla kandıramazsın. Bu hoca kılıklılar cemaat mensubu olurlar genelde, cemaatin amacı nedir? Bolca adam toplamak. Adam nasıl toplanır? Kandırılarak. Nasıl kandırılır? Yukarıda yazdım zaten. Aklı ve fikri olan bir insan cemaata bağlı bir din yaşamaz, yaşayamaz, mümkün değildir, Allah ile arana bir kul koymak aklı olanların değil aklı olmayanların işidir.
         derinfeylesof
         Osman Egin Hoca kaliteli ve gerçekten hakkıyla yorum yapıyor atıp tutmuyor
          eski_bi_tanidik
          Ne dine taktın bugün ya
           senmisinilacim
           Burak Tokur'a bakabilirsin. Kendisi hoca değil, zeki de sayılmaz ama anlattıklarına karşı bir argüman sunabilen pek kimse yok diye görüyorum. Belkide taraflı video çekiyorlardı bilmiyorum.
            sairsel
            Böyle hoca bulman neredeyse imkansız İbocan kardeşim yalnız zeki bir hoca vardı oda rahmetli oldu. Abdulmetin Balkanlıoğlu hoca yanlış hatırlamıyorsam ismailağa cemaati mensubudur yalnız anlatımı ve yaklaşımı benim hoşuma gidiyor.
            https://youtu.be/b3JpFw14S7k
            https://youtu.be/b3JpFw14S7k
             gamze-canc
             Tanımadım
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.