Hiç Çok Zeki Olan Bir Hoca Tanıdınız mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   me_out_bye
   Bir topluluğa konuşma yapan vaaz veren sohbet eden şu kendini youtube'a çeken hocalar falan olabilir. Hiç zeki bir tanesini gördünüz mü? Onu görünce vaov bu adam gerçekten zeki! dediğiniz sizi etkileyen biri? Ve arapça katmak yerine düzgün türkçe tamamen günümüz dilinde kelimelerle anlatacağı şeyi normal anlatan izah eden abartıya kaçmayan sakin bir hoca gördünüz mü? Gırtlak yapmadan arapça şeyler söylemeden? Ve son olarak görünümü günümüze uyan ? O eski tarihteki insanların cosplayini yapmamış olan. Benim dikkatimi çekti bu konu. Cevabım gerçekten hiç görmedim. Hatırladığım simalar isimlerin hepsine baktım ve göremedim sanırım.
   https://youtu.be/BSR2lbgyh2Q
   https://youtu.be/BSR2lbgyh2Q
   Sizin cevabınız nedir bu konuda?
    isirgan_otu
    ciddiysen durumun gerçekten vahim
     gamze-canc
     Tanımadım
      cinayetvaraga
      sen hiç zeki din adamı gördün mü? Peygamberin söylediklerini çarpıta çarpıta, mezheplere, törelere, çıkarlarına göre yorumlayıp insanlığı birbirine düşürdüler. adamcağızın kemikleri sızlıyordur toprağın altında.
       sairsel
       Böyle hoca bulman neredeyse imkansız İbocan kardeşim yalnız zeki bir hoca vardı oda rahmetli oldu. Abdulmetin Balkanlıoğlu hoca yanlış hatırlamıyorsam ismailağa cemaati mensubudur yalnız anlatımı ve yaklaşımı benim hoşuma gidiyor.
       https://youtu.be/b3JpFw14S7k
       https://youtu.be/b3JpFw14S7k
        senmisinilacim
        Burak Tokur'a bakabilirsin. Kendisi hoca değil, zeki de sayılmaz ama anlattıklarına karşı bir argüman sunabilen pek kimse yok diye görüyorum. Belkide taraflı video çekiyorlardı bilmiyorum.
         sairsel
         Mehmet Okuyan var, tıpkı Yaşar Nuri Öztürk gibi dinin kaynağı kitabı baz alarak insanları bilgilendirmeye çalışıyor ama kitaptan konuştuğu için cemaat ve tarikatların işine gelmiyor o yüzden pek sevilmiyor. Kendisi aynı zamanda akademisyendir.
          eski_bi_tanidik
          Ne dine taktın bugün ya
           derinfeylesof
           Osman Egin Hoca kaliteli ve gerçekten hakkıyla yorum yapıyor atıp tutmuyor
            cellsyuss
            Görmedik göremeyeceğiz. Bilinçsiz insanları ancak boğazdan konuşarak ve arada arapça konuşarak kandırabilirsin ama bilen ve araştıran birini asla kandıramazsın. Bu hoca kılıklılar cemaat mensubu olurlar genelde, cemaatin amacı nedir? Bolca adam toplamak. Adam nasıl toplanır? Kandırılarak. Nasıl kandırılır? Yukarıda yazdım zaten. Aklı ve fikri olan bir insan cemaata bağlı bir din yaşamaz, yaşayamaz, mümkün değildir, Allah ile arana bir kul koymak aklı olanların değil aklı olmayanların işidir.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.