Herkesle İyi Anlaşan Tiplerin Ekseriyetle Samimiyetsiz Oluşu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   lusnika
   Herkesle iyi anlaşan, sevimli sevimli" ay canım, kuzum bebeğim" gibi sevgi sözcükleriyle minnoşluk yapmaya çalışan ve herkese kendini sevdirmeye çalışan insanları ben pek sevmiyorum. Bir insan herkes tarafından nasıl sevilecek yahu? Yakınım değilse bu kelimeleri kullanmam, bana da kullanılmasını istemem. Sizce de öyle mi?
    kim-seok-jin
    Bence bu yanlış bi düşünce. Herkwsle anlaşmak büyük bir yetenektir bir kere. Bunu yapana helal olsun. Açıkcası bende herkesle anlaşmayı ve herkesin beni sevmesini çok isterdim. Hiç yapmacık insanlarmış gibi gelmitolar bana.
     lilcat
     çok yapmacıklar ıyyyyk. var böyle sevgi kelebeği gibi dolaşan ilgi or*spuları. hiçbirini doğal bulmuyorum bne.
      nobody1
      Onların hepsi ikiyüzlü, bir insan mükemmel olup kendisini her kese beğendiremez arkadaş...
       0nur0ztas
       Öncelikle herkesle iyi anlaşma olayını doğru değerlendirelim. Bir insan eğer hümanist yani insanlara karşı sevgi dolu ve içinde art niyet taşımıyorsa bu kişi asla başka kişiye zarar vermez aksine her insanla iyi olmaya çalışır. Çünkü bu kişi doğası gereği böyledir. Lakin hitap tarzı bir kişinin yetiştiği sosyal çevresi ve kişinin eğitimi ve kendisini nasıl geliştirdiği ile doğru orantılıdır. Eğer bir kişi hitap ederken argo ve sulu cümleler kullanıyorsa bu o kişisin seviyesini gösterir. Hiç tanımamış bir insana hitap ederken o insan ile aramızda bir mesafe olmalı ve saygı korunmalıdır. Konuda bahsi geçen "kuzum, canım, şekerim" gibi cümleler bir hitap şeklidir ve bu insanın samimiyetsizliğini değil bilakis insanlara karşı nasıl hitap etmesi gerektiğini öğrenememiş bir insanı gösterir. Bu bakımdan her insanla iyi anlaşabilen kişi ile hitap etmesini öğrenmemiş insanı birbirine karıştırmayalım.
        imailahorsilah
        Bkz; İlkokul, lise ve üniversite arkadaşım. Beste Tam bir k*ç yalayıcı Asla yakamı kurtaramadım
         pinusnigra
         Yani iyi anlamaktan kastınız herkesle herkes olursa bunda da bir zeka var aslında. Doğal seleksiyon. Bruce Lee der ki mesela su gibi ol, sert olma, bulunduğun ortama uy. Ama burada tabi ki sınırlar olduğunu düşünüyorum yani kişi herkesleşmeden herkesle iyi ilişki içindeyse iyidir yani.
          tahoe_og
          Bana ben hariç herkesle iyi olan birini hatırlattı.
           missnight
           Bunlardan hayır gelmez genelde ortamcı tiplerdendir işine nasıl gelirse öyle davranır gerçekten düşündüklerini söylemekten çekinir iki yüzlüdür böyle bir tiple karşılaşmışımdır sadece bir davranışını söyleyeceğim Bir keresinde bana başka bir kızdan bahsetmişti ama kıza nasıl sövüyor or*spu falan diyor ertesi gün o kızla aşkım özlemişim diye instaya story atmıştı bir süre sonra arkadaşlığımı bitirdim
            1cerenaltay
            Bana hiç samimi gelmiyor bu yüzden lise hayatında falan hiç arkadaşın olmamıştı. Genelde ağzı iyi laf yapan insanlar herkesle iyi anlaşabiliyor. Fesatlıkları ayrı bir konu 🙄 Öyle insanlar görünce "Kıız yanııık!" diye bağırasım geliyor.
             benita
             Bu tip insanların birbiriyle tanışıp kaynaşması da ışık hızındadır, aynı hızla da birbirlerine savaş açarlar :)
              rainman3
              Kaypaktırlar. Birilerine yaranmak için kendilerinden ödun verirler.
               oivavoi
               Kesinlikle öyle. Bu insanlar çıkarları uğruna her şeyi yapabilecek, hırslı tipler olurlar genelde. İnsanları hayatlarına kolayca alıp çıkarabilirler. Çok yakın göründükleri dostlarına bile kazık attıklarını görüp duyabilirsiniz.
                mertwcan
                Fok balığı gibi konuşuyosa uzak durulmalı, nett..
                 redblack
                 Çok nadirdir insanlarla anlasamamam, tabi bahsettigin sekilde vicik vicik da degilim ama hem işim gereği hem de mizac olarak insanlarla iyi gecinirim. Kaldi ki saygi ve empati bu sorunu çözüyor genelde.
                  meyvesebze
                  Kesinlikle yapmaciklardir...Saman altinda su yurur genelde....Basbasa kalinca samimi olduklarinin hakkinda atip tutmadiklari sey kalmaz :)
                   hayatikayanadam
                   Doğru önermedir. Şöyle ki; Bir insan herkes ile anlaşamaz çünkü insanların hepsi aynı değildir. Herkes ile anlaşıyorsa kaypak ve samimiyetsizdir.
                    kaiki_deishuu
                    Samimiyetsiz olsalar bile seviliyorlar işin ilginci 🤔
                     elifanastasia
                     Aslında by böyle. İçedönük olanlar dışadönükleri yapmacık, dışadönükler de içedönükleri asosyal ve sıkıcı bulur. Ama aslında bunu önyargı hiç hoş değil.
                      30cmcetvel
                      KPOP YASA DIŞI OLMALI AMA BEN JUNGKOOK'U YANIMDA İSTİYORUMMMMMMMMMM AŞKIM JUNGKOOOOOOOKKKKKK 30 CMMMMMMM OUTTTTTT
                       herseyinaktivisti
                       Bana biri bir zamanlar böyle bir eleştiride bulunmuştu çok üzülmüştüm. Genel olarak herkesin annesi gibiyimdir. Herkesin her şeyine koşmayı severim. O nedenle baya üzülmüştüm, hiç öyle bir niyetim de yoktu.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.