Herkesin Allah’ı Kendisi Gibidir. Değil Mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   marmarian
   -Mesela, Bir travestinin allah’ı travestilere özgürlük ister. (Aynı travesti gibi düşünüyor) -Mesela işid’li birinin allahı, kendisi gibi düşünmeyen ya da inanmayan kadınları kendisine köle yapabileceğini söyler. (Aynı işidli gibi düşünüyor. İşid’li mi allahla aynı fikirde yoksa allah mı işidli ile aynı fikirde) -Seküler birinin allahı “aç saçını güzelim dağıtsın rüzgar” şarkısına tepmo tutuyor. (Seküler birinin allahı önemli olan gönüldeki imandır diyor) Herkesin ama herkesin allahı kendisine benziyor. Kişiyi söyle bana allahını döykeyeyim sana. Bir de bu herkesin tanamı da; diğerleri için “onlar allahı çarpıyorlar. Onlar zavallı allah ıslah etsin” diyor. Herkes kendi allahından “adı” gibi emin ve diğerlerinin allahı kendine göre çarpıttığından da emin... Tek ortak noktaları ise “alkahın her şeyden yüce, üstün ve ulu olduğu”dur. Yani herkes kendi allahını öyle görüyor. Bu da narsist çatışmalara neden oluyor ☺️ Neden sence? Tekrar düşün! Neden?
    marmarian
    Benim allahım aşk ve sevgi doludur. Tüm her şeyi koşulsuzca sever ve şefkatlidir. Her şey O’dur. Ve ben de O’yum... En-el Hak diyorum. Hak’tan gayri değilim diyorum. Öz ise HİÇ’tir.
     me_out_bye
     🤔
      ideal
      O zaman herkes kendi aklına güvenir, herkes kendi aklıyla bulduğu hükmün doğru olduğuna inanır. Neticede doğru herkese göre değişmiş olur, akıl sayısı kadar doğru ortaya çıkar.Herkese göre farklı olan aklı, Allah'ın emri gibi kabul etmek dalalettir.
       dr_manhattan
       Şu soruyu sorun o zaman kendinize; Tanrı mı insanı yarattı? insan mı tanrıyı yarattı?
        absurdizm
        o zaman tanrıların arasında savaş olmaz mıydı?
         furkanbozkurt
         Bu kadar derin düşünmeye gerek var mı bilemedim
          eski_bi_tanidik
          Allah I karıştırmayın. Daha ne kadar saçmalayacaksiniz merak ediyorum. İmanı deyin bari
           _sofia_
           Herkesin tanrısı içindeki vicdanıdır. O sebeple doğru önermedir de.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.