Herkesi Mutlu Edemezsin Çünkü Sen Pizza Değilsin
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   herseyinaktivisti
   Geçen haftalarda Somer Şefin Masterchefte bir konuşmasına denk geldim. Bir yarışmacıya öğüt verdi. "Herkes için her şey olmaya çalışırsan hiç kimse için hiçbir şey olamazsın" dedi. Ben gündelik hayatımda bunu çok yaptığımı fark ettim. Herkesi mutlu etmek için çabalıyorum ama günün sonunda ben mutlu olamıyorum karşımdakiler de yeterince memnun olmuyor. Eğer insansak melek olamayacağımızı herkes tarafından sevilemediğimizi kabul etmeliyiz sanırsam. Sizce herkes memnun edilebilir mi veya edilmeli mi ?
    benevento
    Ben aksine melek gibi gözüken herkesle arası iyi insanlardan korkarım. Kimse herkes tarafından sevilemez.
     mevsimlerdensnbahar61
     Kesinlikle öyle en güzeli kendin ol
      tsukyomi
      Herkesi mutlu etmek mümkün değildir. Kimisi mavi sever kimisi yeşil, kimisi yılış yılıştır, kimisi ruhsuz, kimi pesimisttir kimi optimist. Her birini mutlu etmek seni borderline'a sürüklerken mutlu ettiğin kişilerce de yanar döner olarak algılanırsın. Herkese yaranana güvenilmez sonuçta. Kendin ol, seni böyle kabul edenler senden memnundur, etmeyenlerin de yolu açık olsun.
       benita
       Pizza olsanız da bu pizza niye yuvarlak diye sorarlar
        okadin
        Farklılıklar ve farklı olmak güzeldir. Seth Godin 'Mor İnek' adlı kitabında tam da bu durumdan bahseder. Sıradan olmak herkesin sevgisini kazanmak anlamına gelir ama çok sıkıcıdır. Hayatı renklendiren farklılıklardır. Zaten bırakın herkes sevmesin sizi.
         zimbo
         Herkesi mutlu etmek için Pizzacı olmaya karar verdim :D
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.