Herkes Benden Memnun Olsun İsteği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   tsukyomi
   Hiç olmadı bu istek bende. Babam hep "başın dik, boynun çelikten olduğu sürece nefret edenin, seveninden çok olacaktır. Sevenlerini koru ve yücelt, sevmeyenlerinin üstüne bas ve yüksel" derdi, bu mantaliteyle büyüdüm. Eğer "benim prenses kızımı herkes sevecek" diye büyütseydi şu an yılışığın teki olurdum, heralde, bu konuda müteşekkirim ona. Gelelim bu isteğe; insanlara yaranamazsınız, dogamizda vardır farklılık. Kimisi sarışın sever kimisi esmer, kimisi konuşkan sever kimisi suskun, kimisi cesur sever kimisi korkak. Önemli olan senin ne düşündüğün. Herkesi mutlu etmeye çalışırsan omurgan kalmaz, bu sefer yaranmaya çalıştıkların tarafından güven vermeyen biri olarak tanımlanırsın, ki bu çok normal. Dik dur ve ne istediğini bil, bırak geri kalanı sana uysun.
    sairsel
    Böyle birşey mümkün değil, aksi takdirde fırıldak olmak lazım.
     coronavirus
     Karaktersiz insandır.
      samyeli90
      Kimseyi takmıyorum kendim nasıl istersem öyle davranıyorum kimseyi memnun etmek amacım yok ilgilenmiyorum
       plsdontmanipulateme
       Neden öyle dediniz beyefendi? Alındım, gücendim.
        eliff04
        Kendimi bildim bileli kimseyi memnun edemedim kimse benden memnun olmadı. Hep bir kusur buldular hep bir sorun çıktı. Ne başkaları benden memnun ne de ben kendimden memnundum. Bende bir yerden sonra vazgeçtim. Sadece kendimi memnun etmeye çalışıyorum (tabi başkasını rahatsız ederek bencillik yapmadan yapmaya çalışıyorum bunu). Peki kendimden memnun muyum? HAYIR değilim. Yine de başkalarını memnun etme uğruna hayatımı çalmak ve kendimden yine memnun olamamaktansa bu şekilde memnun olamamak daha iyidir diye düşünüyorum.
         fairytale-
         Ben herkesten memnun olamıyorum ki herkesin benden memnun olmasını istiyim. Bu istekte olan birileri kesinlikle karşıdakini memnun etmek için doğruyu söylemiyordur. Kişiliğinden ödün verdikten sonra herkes senden memnun olsa ne olur.
          uzgunsaripapatya_
          Ben herkesi memnun edemem. Herkesi memnun etmek orspuların işidir :)
           cinayetvaraga
           kimse için kılımı dahi kıpırdatmamak şu hayatta öğrendiğim en kıymetli şeylerden birisi. herhangi bir insan evladı umurumda dahi olmaz. hatta tüm cihan nefret etsin benden. banane ki! seven, sevilen unutulur, nefret unutulmaz. bırakayim de unutmasınlar beni.
            leb
            herkesi memnun etmeye çalıştığın an karakterini çöpe atmışsın demektir
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.