Her Toplumsal Olay Sonunda İlla Duyarlı Olmamızı Bekleyen İnsanlar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sozdedegilgozde
   Evet hayat hiçbir zaan güllük gülistanlık değil. Neredeyse hiçbirimiz güle oynaya yaşamıyor bu hayatı. Hepimizin sorunları var. Hepimizin uğraşmak zorunda olduğu dertleri var. Ancak her dakika ağlayarak yaşamıyoruz bu hayatı. Fakat toplumda gerçekleşen her olaydan sonra herkes yas tutsun, ağlasın, feryat etsin gibi bir iste oluşuyor. Sosyal medyada normal bir şey paylaşan herkes linç ediliyor sürekli duyarsız olmakla suçlanıyor. Neden? Bir insan sosyal medya hesabında paylaşım yapmıyor diye duyarsız mı oluyor? Ya da eğlendiği bir şey paylaşıyor diye linç yemek zorunda mı? Hayat devam ediyor. Bunu kabul etsen de etmesen de bu böyle. Takip ettiğim bir kadını neden hala Şeyma Subaşı'nı takıp ediyorsun diye linç etmişler. Yahu siz şaka mısınız? Kadın açıklama yapma gereği duymuş. Siz kafayı yemişsiniz anladım da başkalarına neden kafayı yedirmek istiyorsunuz ? Yok Şeyma Subaşı partilemiş. İyi de bize ne? BİZE NE! Herkes kendi istediği tepkiyi ortaya koyar ya da koymaz. Niye bu kadar saçma sapan duyar kasıyorsunuz? Biri bana bunu açıklasın ben de ikna olayım. Bu durum bana çok saçma geliyor. Sen sana göre yapman gerekeni yaparsın ama yapmayanı da niye zan altında bırakasın ki? Saçma.
    mevsimlerdensnbahar61
    Nerede bir can ölse, oralı olur yüreğim. Olmalı zaten. Olmazsa insan olmaz yüreğim... Olay bu toplumsal olay denilen insanların tedbirsizlikten dolayı yitip gitmesi sadece biraz saygı harbiden saygı
     dioberbat
     Kimse mütevazi ve duyarlı olmak zorunda değil izmir depremi oldu diye yemeden içmeden mi kesileyim günlerce
      sairsel
      Acı duyabiliyorsan canlısın, başkalarının acısını duyabiliyorsan o zaman insansın!
       dr.rock
       Sanal alemde duyarlı olmak iş değil, bedel ödenmeyen duyar zorlama sahte duyardır
        cinayetvaraga
        Çocuklar ölürken sanki hiçbir şey olmamış gibi mi yapalım? Hayalleri sönen aileler perişan haldeyken ve bu insanlar bizim vatandaşmızken yasını tutmayalım mı? Ne var 10 gün sessiz kalsak, hiçbir şey olmamış gibi yapmasak. Çocuklar ölüyor bu dünyada, ülkede, yakınımızda!
         belizzimaaa
         Bu toplumun bir parçası olduğunuz için olabilir mi? İçinde yaşadığınız toplumun acılarına karşı duyarsız olamazsınız.
          ecemovskiii
          Evet duyarlı olmak zorundasınız. Neyi bu kadar zor? Bu ülkenin insanıysan ve bu halk sayesinde buralara geldiysen yas durumunda da kıçını kırıp oturcaksın. Partilediğini kimse bilmese ölmezsin 3 gün. İnsanlar orada toprak altında nefes alamazken gülüp oynayan her insan gözümde vicdansız.Kimse kusura bakmasın.
           benita
           Mevzu duyar değil “insan” olmak.
            ceviz-agaci
            Dosttum o şeyma karısı ile ilgili bir durum değil bizim gibi susan insanlar burda duyarliliklarini belirtiyorlar maalesef bunu sokakta çevremizde bağıramıyoruz
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.