Her Şeyin Fazlası Zarar Verir, Hatta İyiliğin Fazlası Bile
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Bugün karşılaştım bu cümle ile o kadar hoşuma gitti ki sizinle paylaşmak istedim. Küçükken annem hep 'Her şeyin fazlası zarar kızım' derdi. Çok şeker yeme, çok koşma, oyuncaklarla çok vakit geçirme demekti bu benim için. Hiçbir zaman 'İyiliğin bile fazlası zarar' demedi. O zamanlar iyilik dönüp dolaşıp bize zarar verebilecek bir şey değildi belki de. Belki de ben bir çocuk olarak iyiliğin zararlı olabileceğine inanmadım hiç. Kim bilir.
    mrlawyerkk
    Güzelmiş. İyiliği zarar veren bir şey haline bizler getirdik. Bu çocuğun bu görüntüsü uzun süre gözümün önünden gitmedi. Ne oldu? Unuttuk. Önce tepki verdiğimiz şeylerin gerçekten karşısında durmayı öğrenmemiz lazım. Biz bir iki gün ahkam kesiyor, sinirleniyor, çabalıyor, üçüncü gün unutuyoruz. Bu unutkanlığımız bize pahalıya mal oluyor. Bu huyumuzun ceremesini de çok çekeriz daha.
     benita
     Söz kesinlikle doğru ama görsel yanlış. Kadir Şeker’in yaptığı iyilik değil insanlıktı, bu bile cezalandırılıyor ülkede nasıl bir yerse.
      fuckerfukara
      klasik türk insanı detay bilmeden yargılıyor. kadir şekerin meyve bıçağı diye yanında taşıdığı bıçağın resmini gördünüz mü ? hayır ben söyliyim sustalı bıçak.ben sustalı bıçak taşımam cebimde sizi bilmem çünkü anormal bir davranış.. bi insanın göğüs kafesini geçip kalbine saplamak o bıçağı... özel çaba gerektirir. iyilik insanlık ne dersen de burası muz cumhuriyeti değil birini kalbinden tek bir bıçak darbesiyle öldürüp serbest kalamazsın şimdi tecavüzcüler serbest ama diyeceksiniz bunu da serbest bıraksınlar. hayır yanlış yanlışla kapanmaz o zaman devletin anlamı kalmaz herkes kendi mahkemesini kurar. bir düşünün sizin bi yakınınız ne kadar şerefsiz olsa bile kalbinden bıçaklanıp ölse. duygu değil mantık gerek. o yüzden boktan bir ülkedeyiz
       dr.rock
       İyiliğin fazlası ve görseldeki arkadaş olmamış ve haksızlık. Bu yürekli kardeşimiz gerekeni yapmıştı. İyiliğin fazlası diye bir kavram olduğuna inanmıyorum, "enayilik" diye bir kavram olduğuna inanıyorum, ama bunu "iyiliğin fazlası" diye sunmanında yanlış olduğunu düşünüyorum. Yanlış mesaj oluyor. Ne yani, açlıktan sürünen bi suriyeli çocuk gördün yemek aldın, 1 km sonra bir tane daha gördün, tamam almıyım mı diyeceksin. Fazlası dediğiniz ne peki hala - Önemli değil yiğenim
        redblack
        Bu sebepten insanlarin işine burnumu sokmamayi ogrendim. Niyetin iyi lakin zararini sen goruyorsun. Ne halleri varsa gorsunler diyip kenara cekiliyorum.
         me_out_bye
         Doğru söz. Denge her şeydir !
          eski_bi_tanidik
          Aşırı kelime olarak olumsuz bişey zaten :) farkettiyseniz bi olumsuzluk olmaması gereken bir şey. Yanı her şeyin dengeli olanı iyidir.
           hickurusu
           Kesinlikle her şeyin fazlası kişiye müthiş bir zarar. Başıma ne geliyorsa ayarını bilmediğimden geliyor :(
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.