Her Şeyi Doğru Yaptığın Halde Başarısız Olmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Şahsen bana çok sık olan ve çok koyan bir durum. İnsan her şeyi doğru yaptığını sanıyor ki ben halde doğru olduğunu düşünüyorum, deli gibi emek veriyor, bazen bir şeyler olsun diye kendini parçalıyor. Sonuç ne peki: ya başladığın noktaya geri dönmüşsün ya da eksidesindir. Bu durumun bir benzeri de hayatında her şeyi doğru yaptın sanırken her şeyin daha kötüye gitmesi durumudur. Neden böyle oluyor gerçekten çok merak ediyorum. Bilerek yanlış yapmak denen bir şey var onu yapsam üzülmeyeceğim de her şeyi doğru yaptığını düşünüp sonrasında hiçbir şeyinin kalmaması ve başarısız olmak insanın güvenini yerle bir ediyor :(
    _sofia_
    Her şeyi doğru yapamazsın. Yani olasılık buna izin vermez. Yine de kazanma olasılığını arttırır. Başarı her zaman salt senin yaptıkların değil diğer etkenlerin de biraraya gelmesiyle mümkün. "sadece bir hayatim var, ve o da sadece benim, basima ne geliyorsa sebebi benim" yani her şeyiyle kabul ettiğin ama yılmadığın vazgeçmediğin, arada dinlensen de tekrar kalkıp devam ettiğin bir hayat.
     nobodyy1
     Bu şey değil mi ya, ben.
      imcherry
      "her şeyi yanlış yaptığın halde doğru olduğunu düşünüp başarısız olmak"
       aslinh
       ve sonrasında edilen o efsanevi küfürler...
        kisi
        Tek etken biz değiliz. Ancak her şeyi doğru yapmış olduğunuza o kadar da emin olmayın. Kendimizce doğru yapıyoruz bir şeyleri. Bir örnek verebilir misiniz? Ne yaptınız ve ne oldu?
         zeybetiko
         Herşeyi doğru yapıp her seferinde başarılı olabileceğimiz tek önerme matematik maalesef.
          sedefartuny
          Doğru yapmıyoruzdur kesin ya. Ben şansa inanmam o yüzden bir yerlerde mutlaka yanlış yaptığımı biliyorumdur ve o yanlışı arar bulurum.
           mrlawyerkk
           Bazen şans faktörü etkili olabiliyor bu gibi durumlar için ama bazen çoğu zaman doğru sandığımız yanlışları yapıyoruz bunu çözümlemek lazım önce. Doğru bir tane çünkü değil mi?
            disi.ejderya
            Oluruna bırak...
             eylul_
             Ama öyle bişi ki bazen yanlış yapınca da oluyor ha. Şans işi
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.