Her Sene Sonu Ülkenin En Büyük Tartışma Konularından Biri: Yılbaşı İçin Evi Süslemek, Yılbaşı Ağacı Yapmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte herkesi yeni bir seneye başlayacak olmanın heyecanı sarıyor. Herkesin yeni yıldan beklentileri farklı olduğu gibi doğal olarak herkesin yeni yıla karşılama biçimleri de farklı oluyor. Yavaş yavaş yılbaşı süsleri, yılbaşı ağacı süsleme gibi eğlenceli ve insanın içini açan görüntüler sosyal medyada yer edinmeye başladı. Tabii bu görseller ne kadar paylaşılırsa o kadar da biz Hristiyan mıyız niye yılbaşı hazırlığı yapıyorsunuz, gidin başka ülkeye, Türklere böyle şeyler yakışıyor mu gibi yüzlerce kötü eleştiri geliyor. Bende artık bu eleştiriler o kadar normalleşti ki. Keşke normalleşmese. Türkiye'nin en büyük sorunu insanları tek tipleştirme ve bu tipe uymayan herkesi ayırma ve dışlama. Kimse yılbaşı ağacı süsledi diye Hristiyan olmuyor kaldı ki Hristiyan da olabilirler. İnsanlar kendilerini mutlu edecek ya da motive edecek bir şeyler yaptıklarını keşke bunu nasıl yaparsınız diye eleştirmek yerine insanları rahat bırakabilse toplumumuz. Bence insanların bu tarz aktiviteleri tamamen kendini mutlu hissetmek için yaptığını düşünüyorum. Her ne amaçla yapılıyorsa yapılsın bu tarz hazırlık yapan kimse eleştiri oklarının sebebi olmamalı.
    serenity_s
    Cehalet yapmayın artık. 25 Aralık Noel hristiyan bayramı. 31 Aralık yıl başı. Niye ogrenemiyosunuz bunu acaba ısrarla. Noel kutlamak isteyende kutlar bu ne be. Millet ne yapmış ülkesi oldu iyice
     asit
     abi ben kendimi bildim bileli bizim millet bu konuyu tartışıyor..boku çıktı artık.. Ne laf anlatıyorsunuz ki millete kutlayan kutlar isterse gtüne çam ağacı sokar kime ne..
      cinayetvaraga
      Ben her sene süslerim. görüntü hoşuma gidiyor. hatta keşke kar yağsa da o dönemlerde aynı "Gremlins" filmindeki gibi ambiyans olsa. ama olmuyor. Bitmez ki bizim cahillerimiz. derdi tasası yok ama noeli, yılbaşını eleştirir. Aldirmayın onlara. konuşsun dursunlar, anca kuru mavra.
       caresizcare
       Ne gerek var ya sıradan bir gün!
        30cmcetvel
        Bence uzunluğu güzelce ölçülebilecek bir ağaç olması gayet sağlıklı bir durum. 30 cm out.
         tsukyomi
         Bir de her sene afiş asarlar her yere ''yılbaşını kutlama, mümin yılbaşını kutlamaz'' diye. Eğlenirken bunlara soracağız çünkü. Nerede görsem yırtıyorum o afişleri. Öyle daha güzel duruyorlar, olması gerektiği gibi.
          dr.rock
          Eskisi gibi yılbaşını özel bir gün gibi görmüyorum belki kapitalizm işin heycanını kaçırdığı belki kendim artık özel gün yaratma gücü ve özgürlüğüne sahip olduğumdan bilemiyorum.
           eski_bi_tanidik
           Hıristiyanlar yapar onların bayramıdır bu bizim yapmamız pek doğru değil tabii ki. Ama insan bir hevesle yapabilir bence ben pek zararı olduğunu düşünmüyorum
            nobodyy1
            Ben öyle ışık mışık çok seviyorum. Süsleriz biz her yıl. Umarım bu yıl da olur :/
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.