123
19.5.2020
Her Gün Bir Yeni İngilizce Kelime Öğreniyoruz!
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   velevkiozge
   Ben ingilizce öğretmeniyim. Bu başlıkta Oxford üniversitesi tarafından belirlenmiş, gündelik yaşamınızda sıkça karşılaşabileceğiniz ya da hemen hemen her konuda derdinizi basic düzeyde anlatabileceğiniz,en sık kullanılan 3000 kelimeyi yazacağım. Her gün tek bir kelime okumak hafızanıza daha az yüklendiğiniz için daha kolay öğrenmenizi sağlayacak.(less is more) Ayrıca beyniniz, tek bir kelimeyi daha basit ve yapması kolay olarak görecek, kelimeyi öğrenmeyi küçümseyecek ve böylelikle daha çabuk öğreneceksiniz :) Umarım faydalı bir içerik olur. İlk kelime ABANDON: terketmek. ABANDONED: terkedilmiş Angry man abandoned the room. Kızgın adam odayı terketti.
   0
    dipsiz
    Fotodaki kelimeyi görünce hevesim kaçtı. Size başarılar asdfghas
     megapaspal
     Help yourself=keyfine bak
      kuyinist
      10/10 hizmet
       meyvesebze
       Basarili..Takipteyiz :)
        zeynebio
        vay çok iyi hizmet :)
         utumasasiilekayanadam
         Hocam are you kola?
          tictactoe
          Hocam yapmayın, valla manyak olursunuz :) Buraları hep amele basar da İbrahim Tatlıses filmindeki repliğe döner: "Akşama kom disko?"
           velevkiozge
           Herkese selam, Bugünkü kelimemiz ABOUT: Hakkında anlamına geliyor I want to learn something about you Hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorum.
            velevkiozge
            Hellooooo, herkes iyidir umarım 💃 Bugünkü kelimemiz ABILITY: Kabiliyet, yetenek, beceri, güç anlamlarına geliyor I have the ability to draw Çizim yeteneğine sahibim Aslında akılda tutmak çok kolay. ' Bu işi yapabilitem var' deriz ya bazı şeyleri yapabilme kabiliyeti. Bu şekilde aklınızda tutabilirsiniz 🙂🙂 Yarın görüşmek üzere 🙋
             miss_depressive
             Abondoned kelimesini korku hikayeleri dinlerken öğrenmiştim. Abondoned church: terk edilmiş kilise
              nobody1
              Takipteyiz, destekliyoruz, beğeniyoruz... Gerçekten iyi yapmışsınız. Yakında başka dillerede geçeriz ha...? Hsssvjddkjf😆
               velevkiozge
               Hellööö, Bugünkü kelimemiz; ABSENCE: Yokluk, bulunmama, olmama anlamına geliyor. Tell me the reason for your absence from school yesterday. Dün okulda olmayışının sebebini söyle bana
                velevkiozge
                Günaydıııınnnnn! Bugünkü kelimemiz; ABOVE: yukarısında, üzerinde, üstünde anlamında kullanılan zarftır. Look! There is a cat above the roof. Bak! Çatının üzerinde bir kedi var.
                 ayse_
                 Yalnız örnekteki gibi bir odayı terk ederken abandoned kelimesinin kullanıldığını hiç görmedim. Genelde terk edilmiş yerler ya da terk edilmiş hayvanlar ve insanlar için kullanılıyor... Emin miyiz bu örnekten?
                  5dilbiliyomben
                  yalnız abonded yerine abandoned kullanılıyor.
                   a.l.p.o.l.l.o.n
                   (Mother I Like F*cking Şimdi bunu öğrenip bilinçli bir şekilde milf videosu izleyebilirsin :D) Destek olacağımı unutma :)
                    yildiray-demir1
                    gggggggggooooooood
                     nickiharuto
                     Bencede güzel olmuş👍
                      velevkiozge
                      Merhaba, Kelimemiz; ACCOUNT: Hesap anlamına geliyor Here's my account number. İşte benim hesap numaram Sosyal medya hesapları için de aynı kelime kullanılıyor. Facebook account, twitter account, DİO account vs
                       velevkiozge
                       hello, kelimemiz; ACCOMPANY: Eşlik etmek manasında kullanılıyor yaygın olarak I'll accompany you to the station. İstasyona kadar size eşlik edeceğim.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.