128
19.5.2020
Her Gün Bir Yeni İngilizce Kelime Öğreniyoruz!
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   velevkiozge
   Ben ingilizce öğretmeniyim. Bu başlıkta Oxford üniversitesi tarafından belirlenmiş, gündelik yaşamınızda sıkça karşılaşabileceğiniz ya da hemen hemen her konuda derdinizi basic düzeyde anlatabileceğiniz,en sık kullanılan 3000 kelimeyi yazacağım. Her gün tek bir kelime okumak hafızanıza daha az yüklendiğiniz için daha kolay öğrenmenizi sağlayacak.(less is more) Ayrıca beyniniz, tek bir kelimeyi daha basit ve yapması kolay olarak görecek, kelimeyi öğrenmeyi küçümseyecek ve böylelikle daha çabuk öğreneceksiniz :) Umarım faydalı bir içerik olur. İlk kelime ABANDON: terketmek. ABANDONED: terkedilmiş Angry man abandoned the room. Kızgın adam odayı terketti.
    zeynebio
    vay çok iyi hizmet :)
     miss_depressive
     Abondoned kelimesini korku hikayeleri dinlerken öğrenmiştim. Abondoned church: terk edilmiş kilise
      meyvesebze
      Basarili..Takipteyiz :)
       kuyinist
       10/10 hizmet
        megapaspal
        Help yourself=keyfine bak
         nickiharuto
         Bencede güzel olmuş👍
          yildiray-demir1
          gggggggggooooooood
           dipsiz
           Fotodaki kelimeyi görünce hevesim kaçtı. Size başarılar asdfghas
            a.l.p.o.l.l.o.n
            (Mother I Like F*cking Şimdi bunu öğrenip bilinçli bir şekilde milf videosu izleyebilirsin :D) Destek olacağımı unutma :)
             5dilbiliyomben
             yalnız abonded yerine abandoned kullanılıyor.
              ayse_
              Yalnız örnekteki gibi bir odayı terk ederken abandoned kelimesinin kullanıldığını hiç görmedim. Genelde terk edilmiş yerler ya da terk edilmiş hayvanlar ve insanlar için kullanılıyor... Emin miyiz bu örnekten?
               velevkiozge
               Hellooooo, herkes iyidir umarım 💃 Bugünkü kelimemiz ABILITY: Kabiliyet, yetenek, beceri, güç anlamlarına geliyor I have the ability to draw Çizim yeteneğine sahibim Aslında akılda tutmak çok kolay. ' Bu işi yapabilitem var' deriz ya bazı şeyleri yapabilme kabiliyeti. Bu şekilde aklınızda tutabilirsiniz 🙂🙂 Yarın görüşmek üzere 🙋
                velevkiozge
                Herkese selam, Bugünkü kelimemiz ABOUT: Hakkında anlamına geliyor I want to learn something about you Hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorum.
                 velevkiozge
                 Günaydıııınnnnn! Bugünkü kelimemiz; ABOVE: yukarısında, üzerinde, üstünde anlamında kullanılan zarftır. Look! There is a cat above the roof. Bak! Çatının üzerinde bir kedi var.
                  tictactoe
                  Hocam yapmayın, valla manyak olursunuz :) Buraları hep amele basar da İbrahim Tatlıses filmindeki repliğe döner: "Akşama kom disko?"
                   nobody1
                   Takipteyiz, destekliyoruz, beğeniyoruz... Gerçekten iyi yapmışsınız. Yakında başka dillerede geçeriz ha...? Hsssvjddkjf😆
                    utumasasiilekayanadam
                    Hocam are you kola?
                     velevkiozge
                     Hellööööööö, Bugünkü kelimemiz yeni yerler görmeyi ve farkı kültürlerle tanışmayı çok sevenlerin çok hoşuna gidecek. ABROAD: Yurtdışı anlamına geliyor I have never been abroad Hiç yurtdışına çıkmadım, bulunmadım.
                      velevkiozge
                      Hellööö, Bugünkü kelimemiz; ABSENCE: Yokluk, bulunmama, olmama anlamına geliyor. Tell me the reason for your absence from school yesterday. Dün okulda olmayışının sebebini söyle bana
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.