Her Fırsatta "Feminizm, Cinsiyet Eşitliği" Diye Bağıran Kadınların "Evlilik Tazminatı" İkiyüzlülüğü
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ozanesi
   Evet, çoğu kadın özellikle son yıllarda tutturmuş bir feminizm gidiyor. Hepsi de öyle cahilce ve altı boş kullanıyor ki bu kavramı. maksat popüler bir kelime kullanmak ve kendini feminist gösterip duyar kasmak. Ama yemezler. son 1 yılda iş yerimden 3 kadın evlendi ve istifa etti. Gerekçe olarak da kocalarının çalışmalarına izin vermediğini söyleyip evlilik tazminatı alıp çıktılar. Çoğu da çok güzel paralar aldılar. Bu kişiler de öyle boş insanlar diye adlandırılacak tipler değil bu arada. Üstelik kadın hakları yok cinsiyet eşitliği diye kendilerini parçalar hepsi. Ama gelin görün ki mevzuu çıkarlar olduğunda feminizm uçup gidiyor ve bu ablalarımız "kocam izin vermiyor " demeyi sindiriyorlar içlerine. Bugünse şöyle bir olay yaşadık. Bir kız yeni bir iş buldu ve istifa edecek. Ancak 2 yıldan fazla süredir burada çalıştığından ihbar süresi 2 ay ve bu süreyi kullanmak istemiyor. ancak ihbar süresi kullanmazsa da tazminat ödemek zorunda. Durdu, düşündü ve sonra sevgilisini arayıp "evlenelim, ben buraya para da ödemem burada kalmak zorunda da kalmam" dedi. Arkadaşımız yine feminist bir kadın arkadaş. bu ikiyüzlülük değil de nedir? Üstelik evlilik tazminatının kanunda "kadının evlilikteki rolleri sebebiyle eşi çalışmasını istemeyebilir" şeklinde bir açıklaması mevcut. İsyan etsenize kadınlar, nerede eşitlik- hak desenize. Saksı değiliz desenize. Ama yok siz sözde feministler için bu durum pragmatist ve siz de rahat rahat para alıyorsunuz insanlardan değil mi?
    ahpte-pateh
    Feminizmin kadın-erkek eşitliğini sağlayacağına inanan var mı? Bu kavram öyle ustaca içi boşaltılıp değiştirildi ki; Feminizm'e karşı erkek misin? Kadın düşmanı! Ama feminizme karşı kadın mısın? Erkek yalakası! Bu öyle rastgele bir şey değil. Bu lafla erkekler komple karşı tarafa atılmış oluyor. Feminist yürüyüşlerine bakın, oradaki erkeklerin yapmacıklığı kadar yapmacık hiçbir şey yok, boşuna da "amguard" demiyorlar onlara. Demek istediğim; belki feminizm dünyayı huzura götürecek bir ideoloji olabilirdi, ama öyle bir çarpıtıldı ki kadınlar için bir "intikam aracı" olmaya başladı. Kadınlar için oldu aslında; Feminazi'ye, Femaleizm'e veya "kadınlar üstündür"e dönüştü. Şu durumda aklı başında bir erkek böyle bir Feminizm'i samimi olarak savunabilir mi? Savunanlara bakıyorsun, kişiliklerinden ödün vermişler, karşısında duran dağ ayılarına bakıyorsun, asla durmayacak ve öldürülmesi gereken birer kadın katilleri çıkıyorlar. Normal erkekler için durum çok vahim.
     _umut_
     Ben şahsen boşanma tazminatı nafaka gibi olayların kadınların çıkarına ağır basması yüzünden evlilikten korkan ve kadınlara da bu konuda güvenemeyen bir insanım. Ayrıca yasada bildiğim kadarıyla kocası ölen kadına maaş bağlanıyordu ya da babası ölen miydi işte öyle birşeydi her ikisi de olabilir tam bilmiyorum. Fakat bildiğim kesin şey şu ki yasada hiçbir madde hiçbir durumda bir erkeğe ne maaş bağlıyor ne başka birşey bağlıyor. E hani eşittik ? Sözüm meclisten dışarı tabi ki. Fakat bu ülke dışarıdan öyle gözükmese de içerisinde kadın torpili bir ülke. Bunu bilen ve çıkarına kullanan çok kadın var ve çok iki yüzlüler cidden çok güzel masum rolü yapıp işlerine geleni almayı biliyorlar. Olay sadece maddi değil her konuda yapıyorlar bunu. Köşeye sıkıştıklarında da feministliğe sığınıp toplum desteğini arkalarına almaya çalışıyorlar. Bu tarif ettiğim kadınları bizzat tanıdım ve çok sinsiler. Erkeklerin de bence artık korunmaya ihtiyacı var gibi
      fuckerfukara
       cinayetvaraga
       Dostum senin tespitlerine hastayım. Buna benzer bir başlık açmak içimden gelmişti ama açmadım. Bu konuya kesinlikle katılıyorum. Kadının eli ayağı tutuyor, çalışıyor ancak para söz konusu olunca ruhlarını satıyorlar. zamanında çalıştığım işyerinde evlenen tüm kadınlar çıktı istisnasız. para para para... ama haksızlık oldu mu mangalda kül bırakmazlar. eşit olsun, ben gece mesaiye kalamam, nasıl dönerim gece kadın başıma, mobbing var, şu var bu var... birakın bu eşitlik ayağını. Ortamlarda kadın şöyle böyle dersiniz ama eve gittiğinizde kocanın esaretine boyun eğersiniz. kalıbınızın insanı olun. içiniz dışınız bir olsun. sonra çıkıp mazlum gaeiban edebiyatı yapmayın. Güçlü kadınlar tanıyorum ve hepsini saygıyla selamlıyorum. çünkü çoğu adamdan daha delikanlılar. lakin diğerleri var ya... sizler ancak klavye cesareti ve sigara molalarının amazonu olursunuz. sizden ayran olmaz!
        redblack
        Kimden duydugumu hatirlamiyorum bunu; "ateizm içinde oldugun uçak düşene kadar, sosyalizm parayi bulana kadar, feminizm kocayi bulana kadar." demisti birisi.
         roar
         Erkeklerin bu konuda haklı olduklarını düşünüyorum isyan konusunda. Evlilikten korkuyorlar mesela bu tazminat ve nafaka olayından dolayı. Kadını korumak için yapılmış tabii ama bu erkekleri kim koruyacak gerçekten? Bu ülke Şeyma Subaşı gibi insanları görmüş nihayetinde. Tazminat ve nafaka bu ülkede kesinlikle düzgün ve adaletli bir şekilde her iki taraf için de olmalı.
          roxannee-
          Bunların hepsi kapitalizm. Sömürüye karşı sömürü olarak da bakabiliriz bu olaya. İş yerleri insanları sömürüyor, insanlarda sistemde bir boşluk bulduklarında lanet kapitalistleri sömürüyor. Ben takdir ediyorum. Helal beee.
           dr.rock
           Yazılanları okudukça üzülüyorum. Bu bahsettiğiniz istismarcı kadınlar kaç kişi ki. Okumuş okumamış, zengin fakir ülke genelinde kadın olmak başlı başına azınlık olmak demek zaten. Ezilen, dayak yiyen, öldürülen, zulmedilen, kullanılan, ötekileştirilen bunca kadını görüp bir kaç istismarcıya bakarak nasıl yorum yaparsınız aklım almıyor. Yazık çok yazık
            cokbilmisdegilcokbilen
            Fazlaca haklı bir başlık. Bunu sürekli görüyoruz. Ancak bu sadece kadınlara yönelik bir durum değil, insan her fırsatı değerlendirmek ve yolsuzluk yapmadan yolsuzluk yapmak istiyor
             dr.rock
             Bende bağzen sinir olsamda (neticede eril toplumun çocuğuyum) pozitif ayrımcılık şart. Kadınlara özgü bir olay değil bu. Gerçekten hak savunan ve bunun için bedel ödeyenlerin arkasına saklanır cinsiyetsiz yauşaklar, erkeği-kadını yok, böyledir Ortadoğu insanı. Ayrıca, ülkece ağzına sçtık kadın cinsiyetinin. Artık bu cehalet bku son bulmalı. Bunun için İstanbul Sözleşmesi dahil çalışılmalı. Bir kominin kadınları güçlüyse, komin güçlüdür. Kadınlar ülkede bu halde söz sahibi olsaydı seçilmiş krallar özgürlük ve demokrasiyi bu kadar rahat zükemezdi. Ha arada bu pozitif ayrımcılıktan nemalanan, babaannemin deyimiyle “am üstünde fındık kıran” tipler olacaktır ki, kadınlar haklarına sahip olursa kendi içlerinde onları öyle bir becerirki j.Sins yanında cami imamı kalır. Becermezlerse zaten erkekler onları becerecek, kendi bilcekleri iş.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.