Her Dört Gençten Birinin İşsiz Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   pillowtalk
   TÜİK verilerine göre Türkiye genelinde Şubat dönemi işsizlik oranı yüzde 13,6, genç nüfusta ise yüzde 24,4 olarak tespit edildi. İstihdam oranı ise bir önceki yılın Şubat ayına kıyasla 1,7 puan azalarak, yüzde 43,1 oldu.
   https://www.dw.com/tr/t%C3%BCik-verileri-her-d%C3%B6rt-gen%C3%A7ten-biri-i%C5%9Fsiz/a-53388387
   https://www.dw.com/tr/t%C3%BCik-verileri-her-d%C3%B6rt-gen%C3%A7ten-biri-i%C5%9Fsiz/a-53388387
   Bu sayı bildiğim kadarıyla aktif iş arayanlar üzerinden değerlendirmeye alınıyor. Bir de iş aramaktan vazgeçmiş, ümidini kaybetmiş gençler var. İş verilmeyecekse o kadar üniversite neden var ? Okumanın değeri yoksa neden okuyoruz?
    cansevim
    Sistem böyle devam ettikçe; diplomalı cahil yetiştiren kurumlar(bkz. apartman üniversiteleri), iş beğenmeyen burnu havada yeni mezunlar, tecrübesizsin diyerek sektör ayırt etmeksizin asgari ücretten baskı yapan işverenler, ne iş olsa yaparım diye yardıran ve ücret seviyesini yerle bir eden yabancı uyruklu işçiler, sözde işçinin yanında görünüp danışıklı dövüş yapan çakal sendikalar, hazır işsizlik tavan yapmışken milleti cayır cayır borçlandıran bankalar ve tabiki birikim hevesini kırbaçlayan vahşi vergiler devam ettiği sürece hayat standardına eksi olan tüm oranlar artmaya devam edecektir.... ki müstehaktır bize.
     ozymandiase
     Adam kayırmak bu ülkede varlığını sürdüren bir anlayış olduğu sürece daha da artar bu oran.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.